Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Külföldön élők, hozzátok...

Külföldön élők, hozzátok lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Tervezem, hogy majd egyszer kimegyek külföldre, de ilyen szempontból még tapasztalatlan vagyok. Szóval, amit leginkább tudni szeretnék:


-Hol laktok (ország)

-Mit dolgoztok, és azon belül mennyit kerestek (nettó)

-Mennyi a szállásotok költsége és az egyéb költségek összesen, illetve mennyit tudtok havonta félrerakni.


Köszi a választ előre is!



2017. aug. 5. 23:07
 1/3 anonim válasza:
100%
Szia. Én most Cipruson dolgozok, pincér vagyok, igazából nem a pénz miatt jöttem, mert az nem valami sok, 700 euró, a szállás ingyen van, kajára se kell költeni, szóval az egészet félre tehetném, de azért 200 euró kB élmény havonta cigire meg piara, de azért forintban 150000-ret tudok spórolni szál nem olyan rossz a itt.
2017. aug. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48%

Én Németországba élek de a szüleim részéről tudok írni neked.

Anyukám 900€

Apukám 2400€

Apukám szinte semmit se adózik mert anyukámat beteték a legrosszab adócsoportba mert nem biztos az állása és csak fél évente lehet adó csoportot váltani.

Ez Németországba van de itt se fenékig tejfel mert most jön ám a feketeleves.

A lakás rezsivel együtt 1100€ autó biztosítás 50-60€ lenne egy hónapra de mivel a bátyámnak friss a jogsija és benne vana biztosításba így 120€ kb(nem tudom pontosan) aztán a másik kocsira megint 50€ abban nincs benne a bátyám és még ott van a kaja. (Azt személy szerint nem tudom mennyi...)

De ha kijössz külföldre akkor neked nem lesz nyelvtudás nélkül olyan kereseted mint apámnak. Szóval gyakorold a nyelvet. Itt Németországba nagyon nehéz az albérlez keresés, de ha nincs bejelentett lakcímed akkor nem lesz melód, de ha nincs melód akkor nagyon nehéz albérletet találni. Ördögi kör.

2017. aug. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Svájc

Vendéglátás, 4000 chf (plusz a párom 7000-et kap)

Szállás: 1400 chf plusz rezsi (ez változó)

A Krankenversicherung kettőnknek 580 chf/hó

Kaja 500 chf/hó, de inkább több, az apróságok (kenyér, saláta, paradicsom, tojás, néha üdítő, vagy Brezel) miatt.

Kávé+Wurst 100 chf/hó


És sokat tudunk félretenni, kivéve tavasz-nyár, mert akkor utazunk sokfelé. :)

2017. aug. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!