Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Alkoholista, problémás szobatá...

Alkoholista, problémás szobatárssal mit lehet kezdeni? (hosszú)

Figyelt kérdés

Egyetemi koleszos szobatársamról van szó. Az együttélésben ő a legjobb, akit kívánni lehet, minden nap elmosogat, minden reggel felmossa a szobát, halk, tiszta, még a csokijából is meg szokott kínálni, használhatom a cuccait is.

Viszont minden este megiszik 3/4-1 üveg bort, vagy 1.5/2 deci pálinkát, vagy valami ennek megfelelő mennyiségű piát, (ebből is megkínálna egyébként). Írja a kis beadandóit, meg a szakdogáját, és közben elfogyasztja ezt a mennyiséget, de ha elmegy valahová a szaktársaival, vagy a munkatársaival bulizni, akkor is mindig atomrészegen jön haza. Ilyenkor se hangos, csendben megírja a beadandót (a billentyűveréstől én nagyon jól alszom), vagy csendben elpakol, ha én már alszom, akkor se ébredek fel rá. De aggódom miatta. Emellett valószínűleg vagdossa is magát, bár ez csak feltételezés, mert elég meleg van az épületben, a hálóruha mindkettőnknek póló és rövidnadrág, és időnként be van tekerve valamelyik testrésze fáslival. Erre mindig mond valami magyarázatot: megégette, ínhüvelygyulladás, megrántotta, stb. De a franc se hiszi el, hogy ez ilyen gyakran megtörténik. Pláne, hogy dolgozott konyhán régebben, és én is láttam főzni, egészen profinak hat, ahogy csinálja.

A kapcsolatunkat "okés"-nak mondanám, jól kijövök vele, egy korrekt csajnak ismertem meg, kedvelem is, de nem valószínű, hogy barátok leszünk a különböző érdeklődési körünk, életmódunk miatt, de azért jól kijövünk. Viszont sosem lenne hajlandó "lelkizni" velem, hogy elmondja, mi a baja. Volt már, hogy megpróbáltam ilyenre terelni a témát, engem készségesen meghallgatott, de az, hogy ő valamit kiadjon magáról, a magánéletéről, az kizárt.

Viszont szerintem így nem lesz rendben. Az egyetemet simán be fogja fejezni, a munkahelyén is helyt áll, de aggódok amiatt, hogy így tönkreteszi magát. A mostani helye egy gyakornoki hely, már kapott ajánlatot diploma utánra tőlük, úgy néz ki, el is fogadja. De nem hiszem el, hogy valaki a munkatársai vagy a barátai közül nem veszi észre, hogy a csajnak problémái vannak. Én aggódom miatta, hogy mi lesz vele később, és nem tudom, mit tudnék tenni. Nyíltan kérdezzem meg tőle, hogy mi a franc van? Vagy küldjem orvoshoz? Valószínűleg leszedné a fejem, mondjuk velem még sosem volt durva vagy bántó, de hallottam hírét, hogy előző kolijából azért került ide utolsó évre, mert szembe ment a hök-kel, a kancellárral, meg az atyaúristennel is azért, mert szerinte nem volt elég meleg a fűtés. Meg középiskolai társai is meséltek róla ezt-azt, hogy az ottani kolijából inkább a szobatárs költözött haza, mint hogy elviselje őt, meg a "maradj már csendben" attitűdjét érettségi időszakban (velem szerintem csak azért nem volt konfliktusa, mert én is csendes, és tiszta vagyok). Mit tegyek? Nem tudom, hogy tudnék vele ezekről úgy beszélni, hogy ne támadásnak vegye, vagy ha nem vele beszélek erről, akkor kinek jelezzem, hogy figyeljenek már oda rá? Most egész jól boldogul, de higgyétek el, vele élek, szerintem az álarc mögött boldogtalan, és nem lesz vele minden rendben. Viszont én egészen megkedveltem, szeretném, ha boldog lenne.


2017. okt. 26. 02:04
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

Szerezz egy olyan könyvet, amiben ilyen problémájú lány a főszereplő. Hagyd elől a könyvet.

Vagy egy hasonló pszichológiai témájú könyvet. Ne szólj semmit, csak hagyd elől.

Esetleg olvasd is el, és istenítsd a könyvet.



B verzió.

Hagyd őt békén.

2017. okt. 26. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak szimplán foglalkozz a saját életeddel. Attól hogy egy szobában laktok, még nem kell kitálalni mindent és legjobb barátoknak lenni.
2017. okt. 26. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálgasd kérdezgetni mindennel kapcsolatban, és amivel kapcsolatban zárkózott, pl. párkapcsolatok, akkor az lesz a baj. Nem hiszem, hogy jó ötlet magára hagyni. Ha látja, hogy bízhat benned, akkor lehet, hogy megnyílik. De valoszínűleg nem bízik az emberekben a negatív tapasztalatai miatt és ezért nem mond Neked sem semmit.
2017. okt. 26. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmi közöd másokhoz, szintúgy másnak sincs semmi köze hozzád. Senki nem kért fel erre a hálátlan szerepre, csak össze fogtok veszni. Hagyd békén. A hülye amerikai csajos filmek sugallják, hogy magánéleti szart ki kell beszélni másokkal. Esetleg rokonnal, pároddal, de nem egy kollégiumi szobatárssal.
2017. okt. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!