Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet egy ilyen szobatárss...

Mit lehet egy ilyen szobatárssal csinálni?

Figyelt kérdés

Kollégista vagyok ez a 2. hét. 6-an vagyunk egy szobában (3-an galérián, hárman lent). Én lent vagyok és az egyik lány idelent 2-3 évvel idősebb, színötös tanuló. Én és még egy lány lent 4,2, ő normális. A fentiek közül, az egyik alig van bent, 2 meg nem 4,0-3,2 közöttiek, szóval nem nagyon tanulósak. Viszont van a színötös lány (Zs), aki mindenért ránk szól. Pl: ő rengeteget tanul délután, de fent a szobában. Ez nem baj, mi úgyis 2 órát lent vagyunk a tanulószobán, tud tanulni. De mi feljövünk és körülbelül semmit sem lehet tőle csinálni. Nem nézhetek meg egy videót halkan!!, nem telefonálhatok, nem beszélgethetek, nem nyithatok ablakot és ajtót se(zavarják a hangok). Van a tanulásra kijelölt hely, ahol kb semmi sem zavarná. Aztán ezt még ki is lehet bírni, de az este katasztrofális. Szobatársakkal nevetgélünk és elküld zuhanyozni. Fél tíz után csak kis villany ég, de 10kor lekapcsoltatja, mert nem tud tőle aludni. Nem lehet egymáshoz szólni, sugdolózva se. Ablak se lehet nyitva bukóra se!! a hangok miatt. Valamilyen szinten igaza van, mert ez fél tíz, azaz lámpaoltás után történnek. De én úgy gondolom, hogy neki kéne a többséghez alkalmazkodnia. Persze mi nekünk is hozzá (ezt meg is tesszük, de valakiből előbb utóbb ki fog bukni ez az egész!!). Ki is jelenti, hogy ő azt szereti, hogyha egyedül van a szobában és úgy tud tanulni. Ilyen minek jön kollégiumba? Nem tudom, hogy nem akar, vagy nem tud alkalmazkodni, de ez egy borzasztó állapot. Akkor volt, hogy azért szólt, mert túl hangos az egyik lány ébresztője 6-kor! Még ha 4-kor lenne meg is érteném, de ez egy teljesen reális időpont.

Köszönöm a válaszokat!



2016. szept. 7. 22:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
32%

Hali!

Hát azt kell mondjam, rendes tőled hogy keresed a megoldást a helyzetre.

Én teljesen ugyanolyan érzékeny vagyok mindenre, mint ez a lány, akit leírtál, de engem mindig elnyomtak és irigylem őt, hogy ki tud állni magáért.

Hidd el, nem arról van szó, hogy nem akar alkalmazkodni.


Mondjuk, ha kicsit jobban összehaverkodtok vele, meg bíztok egymásban, lehet hogy kevésbé fogjátok zavarni. Lehet stresszes neki mostanság kicsit az élete.Melyik évfolyam?

2016. szept. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
22%

Van ennek a lánynak valami állandó betegsége egyébként, amiről nem tudtok?

Amikor én nem álltam ki magamért, hasonló igényekért, amikért ő kiáll, akkor elkezdtek romlani a jegyeim, előbb az egészségi állapotom, majd a jegyeim, majd utána nem volt visszaút. Nem mindenki egyforma. Sok sikert az együttéléshez. hiába vagytok többen, van ami nem megy az egyiknek.

2016. szept. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%

Miért nem nézel videót fülhallgatóval?

Egyébként majd összeszoktok, pár hét alatt ne várj csodát.

2016. szept. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
28%
Használjon füldugót.
2016. szept. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%

Engem nem különösen érdekelne. Ha levegőre vágyok, akkor kinyitom az ablakot. (itthon a szobámban tavasz óta folyamatosan nyitva van az ablak bukóra, egyszerűen kell a friss levegő.)

Amúgy sem állhat abból a csaj napja, hogy reggel suliba megy, ott van kb 3ig, aztán fent tanul a szobában fél 10ig, aztán alszik. Azt jól csináljátok, hogy 2 órán keresztül egyedül van. Szerintem ez pont reális ahhoz képest hogy 6an vagytok a szobában.

A zajokra használjon füldugót, a fény ellen pedig lehet kapni ilyen szövet szemellenzőt vagy mit alváshoz.

Az pedig nevetséges hogy hangos a másik lány ébresztője. Fogadni mernék, hogy egy anyucipicikedvence lány volt eddig, csak azt nem értem, hogy mit keres a koliban.

2016. szept. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Eddig az van, hogy a nevelőtanár elvileg majd beszél vele finoman, hogy tanuljon a tanulóban..
2016. szept. 9. 21:32
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Tanuljon a kijelölt helyen.

Aki fáradt, az tud aludni zajok , fények mellett is. Aki nem tud, az nem igazán fáradt.

A reggeli ébresztő valóban kellemetlen, ha túl hangos. Csak jobb diszkrétebb hangra ébredni. Sok embernek pl. megfájdul a feje, egész napra, ha ébredés után hirtelen hangos hangot hall. Nem lehet az ébresztőt kicsit halkabbra állítani? Hogy még fel lehessen rá ébredni, de ne riadni?

2016. szept. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
65%
Nem biztos, hogy önszántából ment kollégiumba. Én is olyan vagyok, mint ez a lány, akiről írtál. Egyszerűen csak introvertált ember, az ilyenek szenvednek a kollégiumban. Én is, de a szüleim kényszerítettek, hogy ott kelljen élnem.
2016. szept. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
44%

Miért nem osztjátok újra a helyeket? A tanulós lány egyelőre felköltözhetne a galériára, azzal aki alig van benn, meg azzal, aki kicsit többet tanul a közepesnél.

Így ők jobban el tudnák szeparálni magukat.

A bulizósabbak meg az alsó szinten lennének.

Eleve nem értem, hogy a nevelőtanárotok így áll hozzá a kérdéshez, ui. már rájöhetett volna, hogy nem jó a helyelosztás és nem csak a lánnyal kell beszélnie (azt tudhatná, hogy felsőbb osztályosoknak jóval többet kell tanulni) hanem veletek is.

Én is voltam kollégista, volt aki végigbukdácsolta és végigbulizta a négy évet, és volt aki jobban odatette magát. Nyilván nem az az elvárt hogy 0-24-ben tanuljatok, de azért egy 3,2-es átlag nem nyújt majd széles perspektívát az életben.

A nevelőtanárnak kellene a helyzet magaslatán állnia, eleve úgy kellett volna elosztani a szobák között az embereket, hogy hasonló mentalitású emberek kerüljenek össze. Egyikőtök sem kezdő, tehát ismernie kell benneteket, de a tanulmányi átlag önmagában beszédes. Amiatt kell szólnotok, hogy félév után legyen lehetőség a szobák közötti lakócserére is, mert biztos vagyok benne, hogy más szobában is van ilyen probléma. Van aki tanulni akar, van aki kevésbé, van aki aludni akar, van aki végigröhögi az egész éjszakát.

Hidd el, meg lehet oldani, hogy mindenkinek jó legyen, csak a nevelőtanáron múlik. az sem ártana, ha megkérdezné a közösséget, ki kivel szeretne egy szobában lenni.

2016. okt. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
65%

Miert nem ti beszeltek vele h tanuljon tanuloszoban?


Esti problemara meg.. ne a szobaba legyetek. Boztos van hely lampaoltas utani kis pihsis dumalgatasra.

Miert akkor kene amikor valaki aludna OTT AHOL ALUDNA.

XD

2016. okt. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!