Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Panelház, Budapest, új lakókna...

Panelház, Budapest, új lakóknak illik még bemutatkozni?

Figyelt kérdés

Most költöztünk be egy panellakásba egy budapesti lakótelepen, a szomszédokkal még nem futottunk össze. Felmerült bennünk, illik-e manapság bemutatkozni a közvetlen szomszédoknak (akik azonos emeleten laknak velünk)?

Sőt inkább az a kérdés, hogy nem ciki ez manapság, nem néznének hülyének a szomszédok? :D Mert ugye mindenhol azt halljuk, hogy panelben senkit nem érdekelnek a szomszédok, nincsenek személyes kapcsolatok, csak élnek egymás mellett az emberek stb. Mi viszont vidéki családi házas környékről költöztünk fel, jóban voltunk a szomszédainkkal, jó lenne valamiféle kapcsolat itt is. Szóval mi igazából szeretnénk becsengetni, bemutatkozni, hátha elindul valamiféle jó szomszédi kapcsolat, csak Budapesten ez mennyire "elfogadott" manapság egy panelban, nem fognak ezért minket furának tartani? :D


Amúgy 30 éves pár vagyunk, az egyik szomszédban egy huszonéves pár lakik, a másikban 40 körüli szülők három gyerekkel.


2017. nov. 19. 22:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
Meg videken se "elfogadott", nemhogy bp-n. Gyakorlatilag fel eve itt lakok es meg csak ossze se futottam egy szomszedommal se, szerencsere. Meg csaladi hazaknal se szokas szerintem bemutatkozni a szomszedoknak, legalabbis en laktam mar par helyen, de mi se mentunk at sose, meg hozzank se jott senki. Csak ha a lepcsohazban/kapuban talalkoztok, akkor max koszontok egymasnak azt jonapot'. Majd csak osszerakjak a kepet, hogy nyilvan ez az uj szomszed.
2017. nov. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem teszitek, attól még nem vagytok bunkók. Ha bemutatkoztok , nem fog senki hülyének nézni, csak ha ők azok esetleg. Mi mikor panelben éltünk , beköltözéskor bemutatkoztunk, egyáltalán nem volt gáz, kedvesek voltak velünk, értékelték a gesztust.
2017. nov. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én biztosan bemutatkoznék.

Anyám panelban lakik, a lakóközösség kb. 15-20%-a rendkívül összetartó, attól függetlenül, ki melyik emeleten lakik.

Mi kertvárosban lakunk, amikor átcsengettem a szomszédba, lekiáltott a teraszról, hogy erre ő most nem ér rá:S - nem baj, én megpróbáltam.

2017. nov. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Illik, de nem kötelező.


Szerintem mindegy, sokan kb. le se tojnak, főleg Pesten egy panelban.

Bemutatkoztok aztán ennyi, mindenki éli a maga életét, és egy felesleges percet nem fognak rátok vesztegetni.


Én bemutatkoztam, de azóta is max köszönünk, minek bájologjak idegenekkel?

Ez nem film, ahol a szomszédok rögtön jóban is lesznek és áthívják egymást ezért-azért, hanem mindenki örül, ha végre békén hagyják meló után/hétvégén.

2017. nov. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nem kell bemutatkozni
2017. nov. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem szokás már..Nálunk is úgy mutatkozott be az új szomszéd hogy átdörömbölt ,hogy azonnal halkítsam le a tv-t mert nem tud aludni..nincs is tv-m ,és éppen aludtam..Szóval hagyjuk, ma már a bunkóság az új erény ,üvölts ,csapkodj, légy minnél nagyobb őstulok ,akkor tudják hogy ki vagy ,nem kell külön bemutatkozni.
2017. nov. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Tudom hogy nem KELL, de mi szeretnénk, inkább arra irányult a kérdés, hogy mennyire ciki / elfogadhatatlan manapság, ha megtesszük. :D
2017. nov. 20. 18:23
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem mutatkozol be, egy igazi panel-paraszt vagy.

Gond esetén meg pláne, mert nem megbeszélés lesz nyugodtan, hanem nem köszönés s ellenségeskedés-lenézés.


Évtizedeket voltam panelban...kiismertem lakóit-szokásaikat-hozzáállásukat....fos-menekülj!


Részemről saját házba-vidékre s pár nap után becsöngetve szomszédoknak ez s ez vagyok, megismerkedtünk, jóba lettünk-vagyunk, segítünk egymásnak-beszélgetünk, mint a szomszédok sorozatban bár itt nincsenek popófejek:)

2017. nov. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Akkor mutatkozz be, de ennyi és ne akarj "barátkozni", mg ne nyomulj rájuk, mert AZ piszok idegesítő.


Nekünk is volt olyan szomszéd, hogy állandóan átjött - otthonról dolgoztam akkor épp -, és nem fogta fel, hogy szálljon le rólam, mert nem érdekel a mondanivalója meg hogy mivan a fiával.


Aztán mikor meguntam, hogy nem fogja fel, keményen, kissé bunkón helyretettem, hogy a saját életével foglalkozzon, mert nekem dolgom van.

2017. nov. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2017. nov. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!