Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek mit tegyek?...

Szerintetek mit tegyek? Csapdát szeretnék állítani, de hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

A lakótársaim egyike (Heten vannak) belezabál azokba az ételekbe, amit a közös hűtőszekrényben tárolunk. Két hete ettem nutellát, akkor félig volt az üveg, most alig egy kenyérre maradt már csak. A táblacsokimból hiányzott egy sornyi estéről reggelre.

A majonézem több mint negyedig volt egy hete, azóta nem ettem. Most viszont szinte üres. A ketchuppal ugyanez a helyzet.


Hiába kérdezem, vagy írom ki a lakótársas fb csoportba, hogy ha valaki bevallja, akkor legyen úgy, csak tudjam már, hogy mi történt. Senki nem vállalja, de négyszemközt sem. Mindenki csak méltatlankodik, hogy ő is észlelte a helyzetet.


Arra gondoltam, hogy a csapda az lesz, hogy veszek valami olyat, ami nagyon csábító. (Nutella, majonéz, ketchup vagy valami) A feléig megeszem, hogy szépen bontottan legyen, és az illető úgy érezze, hogy biztonságosan lophat belőle.

De mikor már félig van, akkor belekeverek valami iszonyat erős hashajtót. Nyilván utána én már direkt nem ennék belőle, és nem szólnék senkinek, hogy hashajtós.


Gondoltam arra is, hogy valami nyelvfestőt kéne, de rájöttem, hogy azt úgy is észre veszi, mert mondjuk más színű a majonéz. DE a hashajtóból nem tudom, hogy milyet kéne... vagy ez nagyon durva?


Lehet bármi problémám abból, ha valakinek a tudta nélkül az ételébe (ami az én ételem, de ő eszi meg) hashajtót teszek? Milyen lesz a hatása rá? Észreveszem vajon?


Van jobb megoldásotok, hogy kiderítsem, hogy ki a tolvaj és hazug?


Köszi előre is!


ui: nem tudtam, hogy milyen kategóriába írjam ezt ki. Adminokra bízom! Köszönöm!



2017. dec. 11. 22:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

Jaj, de csúnya. Tedd egy zacskóba az összes féltett dolgot És kösd át.

Ismered a viccet?

A kocsmában a sör mellől el kell mennie a vendégnek, de fél, hogy addig a társaságból valaki lenyúlja.

Ezért ráírja:

"beleköptem" - és elmegy.

Mire visszajön, alá van írva:

"én is."

2017. dec. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

szerintem emberek/lakóhely kategória, itt kevesen fogják nézni, ha meg a jogi háttere érdekel, akkor politika/jog. (írd be ide, melyikbe szeretnéd, aztán jelezd a modinak és átrakja.)


egyébként klasszikus megoldás a hashajtó, nem tudom, minek minősül ez jogilag, legfeljebb testi sértés, de nem fog azzal elmenni a rendőrségre, hogy "folyamatosan loptam és most rácsesztem", így szerintem nem lesz baj.


a festék még jobb, ha bele tudod tenni olyasmibe, ami sötét és nem látszik rajta.

2017. dec. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#1 Valóban csúnya dolog.

Ismerem a viccet.


Van jobb megoldásod, mint az, hogy kvázi "félelemben" éljek a saját lakóhelyemen, hogy nehogy meglopjon valaki?


Ha kiderül valakiről, hogy lopott, akkor utána még el is fog költözni, mert a munkahely biztosítja a lakást számunkra, tehát ha rá tudom bizonyítani, akkor őt kirúgják és elköltözik. Ez nem célom egyelőre, csak egy aduász lenne a kezemben amúgy.


#2 Vajon milyen festék lenne az, ami nem mérgező, de nem tudja lemosni magáról napokig? Milyen színű lenne a jó egyáltalán? kék zöld?

2017. dec. 11. 23:35
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Anno leragasztottam egy hosszú ragszallaggal és fehér alk.filcel ezt írtam rá: tört már el a kezed?
2017. dec. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Akkor megkérem, az Adminokat, hogy "Emberek/lakóhely" kategóriába rakják át. Köszönöm :)
2017. dec. 12. 03:56
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Arra gondoltál már, hogy amikor befejezi a fosást, rá fog jönni, mi történt és valahogy visszaadja? Aztán mehet a harc évekig vagy amíg egyikőtök el nem költözik. Egyszerűbb lenne egy külön hűtő vagy zárható csomagolásba tenni a kajáidat.
2017. dec. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%
1es vagyok, én sem mennék bele egy hadiállapotba, mint az előző - megkeserítené az életeteket. Zárd egy dobozba és írd rá a neved. Vagy még egy, ha tudod ki az - egy szelíd, de rendszerint nagyon működő megoldás: legközelebb amikor eszel - hívd meg, kínáld meg, oszd meg a kincsedet. Meg fogsz lepődni, milyen ereje van ennek.
2017. dec. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én hashajtót, ilyesmit nem tennék bele, mert ki tudja, mennyire érzékeny rá a szervezete. Ha komoly baja lesz tőle (allergiás rá, mentőt kell hozzá hívni), akkor te húzod a rövidebbet.


Az ételfesték már jobb ötlet. Ha ugyanolyan színű, mint maga a cucc, amibe rakod, kevésbé feltűnő.


Vagy vmi ultra brutálisan csípős szósz. Az mégsem gyógyszer, és kisebb az esélye, hogy egészségügyi gondot okoz.

Vagy ha az üveg hátuljára raksz vmit, ami megfesti a kezét.

2017. dec. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
fogj valami nagy ijesztő pókot és zárd a nutellás dobozba :D
2017. dec. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerezz egy kis kamerát és rejtsd el XD
2017. dec. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!