Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Agglomerációban élők! Ti is...

Agglomerációban élők! Ti is sokszor már a hátatok közepére kívánjátok a sok ingázást?

Figyelt kérdés
Én "csak" 29 km-re lakom a fővárostól, mégis egy óra innen beérni a Nyugatihoz vonattal. Autópálya nincs, a főút pedig mindig be van dugulva csúcsidőben, úgyhogy autóval még hosszabb lenne bejutni. Összesen napi 3 és fél órát töltök utazással. Szerintetek ez sok? Akik ennyit ingáznak, hogy bírják? Hosszútávon nagyon megviseli a szervezetet?

2018. jan. 6. 21:01
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Én Budapesten belül ingázom tömegközlekedéssel 2 x 1-1,5 órát.

Nem is kifejezetten szervezetileg visel meg, inkább agyilag szív le és elviszi a napom jelentős részét. De ez az idő gyakorlatilag átlagosnak vehető, munkatársaim egész életükben csinálták.

2018. jan. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Hidd el sokan csinálják ezt nap mint nap. Én Egerben lakom, és még innen is feljárnak néhányan naponta. Közelebbről meg pláne.
2018. jan. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Talán tedd fel a kérdést magadnak, hogy megéri bejárni büdöspestre? A lóvé ennyire kell s kevesebbel helyben nem érnéd be?


Mellesleg, honnan 29km, ami ilyen lassan ér célba, amikor ezen táv jobbára a vonatnak max 1 óra?

2018. jan. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

Én is 2*1,5 órát utazom (már kb. 20 éve).

Viszont én semmi pénzért nem költöznék vissza a városba!

(De az is igaz, hogy nekem lelkileg ez a maximum. Ez nem visel meg, sem fizikailag sem lelkileg, de ennél hosszabb utazást már nem vállalnék be.)

2018. jan. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

Én bidapesti vagyok, nekem 40 perc a Nyugati. Hát ez se a legjobb. Ha kiköltöznék vidékre, azt csakis az ingázás tudatában tenném. Jelenleg egyetemista vagyok, amikor csak tehetem nem megyek be (50-60 min), belegondolva, hogy valaki már középiskolába is így jár...

Engem eléggé leterhel agyilag, sokszor beálmosodom a buszon/metrón, én utálom. Utazni szeretek - a föld felett, de minden nap ugyanazt megtenni, az szörnyű.

Szerintem 45+ min már soknak számít, 60+ már szerintem el kell gondolkodni, hogy tényleg megéri-e...

2018. jan. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
43%

Én Budapesten lakom, a X. kerületben és Újpestre járok dolgozni. Kb 1 óra oda és 1 óra haza. Nem kellemes. És most, hogy metrópótlót kell közbeiktatni, pláne nem az. Ez a munkahelyem esik eddig legtávolabb az otthonomtól. Kérdezték már tőlem, hogy miért nem találtam közelebb munkahelyet. Hát, mert nem sikerült, ez amúgy sem kívánságműsor. Ezt leszámítva szeretek ott dolgozni. Igyekszem egyébként végigülni a sok utazást, és elbújni egy könyvbe. Legalább annyira nem érint a tömegnyomor, mert az korán reggel valami irgalmatlan.

Egy kollégám Pest megye délkeleti határán lakik egy faluban, hát nem irigylem... Én biztos nem ingáznák napi 3-4 órát oda-vissza. Igyekeznék a lakásomhoz közelebb keresni munkát, még ha kevesebbet is fizetnek, mint a fővárosban.

Egyébként valahol olvastam egy statisztikai felmérést, miszerint átlagosan fél órát utaznak az emberek a munkahelyükre. Na persze, hogyne...ezt a hülyeséget. Ha a statisztikai adatok igazak lennének.

2018. jan. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%

Míg otthon éltem, gyűlöltem.


15 kilométerre laktam, de az örs 25 perc, és ha épp lekéstem hazafelé a hévet, akkor 40 perc várakozás + a menetidő, mert más nem ment ki :(


Az Árpád-híd volt egy óra kb., és onnen még 15-20 perc buszozás a munkahelyemig, este meg volt, hogy 3 órába telt csak hazaérnem.


Nagy kalap szar a közlekedés otthon.


Párom Zürichben él (most már én is), és ő repülővel hamarabb hazaért 1000km-ről, mint én 50-ről a hülye menetrend és felesleges hétvégi plusz várakozások miatt.

2018. jan. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%

Itt is 15 kilométerre lakok Zürichtől, mégis negyed óránként vannak vonatok, és azok közül a gyorssal 7 perc alatt itthon vagyok.


De még egyszer nem vállalnám be a 1,5 órás ingázást, mert nem ér meg annyit, az utazással feleslegesen elbxott időmet ugyanis senki nem fizeti meg.

2018. jan. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Veresegyházon lakom, Pestről kiköltözöttként.

Én inkább áthelyeztem a működésemet is ide, minthogy naponta bejárjak. Azt is csináltam 20 évig, de nagyon idegtépő volt a dugóban ülni órákat naponta.

2018. jan. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!