Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Normális hogy be akar kamerázni?

Normális hogy be akar kamerázni?

Figyelt kérdés

A lakótársam még anno bekoltozeskor beszerelt egy kamerat, ami nem nagyon érdekelt, úgyis ott él, és volt rá példa hogy a főbérlő tudtunkon kívül bejott és felvette a kamera.

Most viszont elutazott külföldre több mint egy hónapig, én meg kikapcsoltam a kamerát elvégre így addig ugyse érdekli a ház, a szobáját bezárta, meg a konyhán kívül a nappalira is belátás nyílik, ami kb az életterem, szóval ne nézegessen amikor nem tudok róla és több ezer km-re van.

Erre kiderult, hogy nézegetne, és kert, hogy kapcsoljam be a kamerat, es o képtelen felfogni, en ezt miert nem akarom. Pedif baromi rossz, ha ugy erzed megfigyelnek.

Már azt is felajanlotta bekamerazza magát hogy lássam öt, csak azert hogy lásson engem, de nekwm erre nincs igényem. Szerintem beteges



2018. márc. 6. 08:50
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Hát beteges igen.

Legyen akkor bekapcsolva a kamera amikor egyikőtök sincs otthon, de ennyi. Mi az, hogy ő tudni akar arról mi történik a lakásban? Nem az ő tulajdona. De ha az övé lenne, akkor sem tehetné meg, hogy az albérlőnek 0-24-ben bekapcsolt kamera mellett kelljen élnie a mindennapjait. Teljesen jogtalan, nehogy bekapcsold!

2018. márc. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan kapcsold be, és amikor otthon vagy, takard el valamivel, ezt mondd is el neki. Így legalább lesz felügyelet a lakáson, ha nincs otthon senki.
2018. márc. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%

És akkor mi most mit csináljunk? Ha nem akarod, hogy be legyen kapcsolva, nem kapcsolod be és kész. Én se kapcsolnám be, az biztos.

De ezt most attól teszed függővé, hogy itt milyen válaszokat kapsz? Én pont elszarnám, hogy mit ír a többség: akkor se kapcsolnám be, ha mindenki azt írná, hogy én vagyok a hülye.

2018. márc. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

64% szerintem csak azért írta ki, mert kiakadt a dolgon.


Engem kis üzletben, amikor eladó voltam figyelt meg az idióta tulaj, azzal a kifogással, hogy az előző eladó lopott. Aztán néha telefonon hívott, hogy mosolyogjak többet, stb. Nem is dolgoztam ott sokáig.


Hát nyilván letakarod vagy kikapcsolod, ez nagyon gáz.

2018. márc. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Ez így már tényleg a beteg szint. Elkapta a gépszíj :D
2018. márc. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem is. Csak akkor kapcsold be, ha nem vagy otthon. A tobbit meg kar magyaraznod neki, mert ha erti is amit mondasz, neki ez maniaja, hobbija, betegessege nevezze ki minek, de nem fogod tudni meggyozni hogy hulyeseg, ha egyszer ez erdekli. Ki tudja. A jovoben o lesz a titkos kameras ugynok valami titkosszolgalatnal. Most meg ez igy kezdodik :D (jobbik esetben)
2018. márc. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

Nemcsak, hogy nem normális, de jogsértést is követ el ezzel. Fel is jelentheted és büntethető érte.


Ptk.:

A személyes adatok védelméről az Alaptörvény VI. cikke az alábbiak szerint rendelkezik:

(1) Mindenkinek joga van ahhoz, hogy magán- és családi életét, otthonát, kapcsolattartását és jó hírnevét tiszteletben tartsák.


Magánterületen a tulajdonos saját döntése alapján üzemeltethet videós megfigyelő rendszert (rögzítheti is a felvételt), amennyiben azt élet- és baleset; személyi szabadság, vagy vagyonvédelem céljából telepíti, továbbá:

- a rendeltetésszerűen ott tartózkodók ehhez hozzájárulnak.


A magánterületeken végzett megfigyelésre vonatkozó arányosság és célhozkötöttség általános szabályai:

30. § (3) Nem alkalmazható megfigyelőrendszer olyan helyen, ahol a megfigyelés az emberi méltóságot sértheti (...).

2018. márc. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem normális. Azt értem, hogy az üres házat akarja nézni, hogy minden rendben van-e. De amikor otthon vagy, akkor mit akar nézni? Akkor te vigyázol a házra, neki nem kell ellenőriznie. Ha meg konkrétan téged akar nézni, akkor beteg, perverz.

Mondd neki, hogy bekapcsolod, ha te is elmész hosszabb időre, de amikor ott vagy, akkor nincs mit figyelni, te figyelsz a házra.

2018. márc. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Na ne marháskodj már! A vécén nem akar megfigyelni? Eszemben se jutna bekapcsolni és ha ezt ő nem érti meg, akkor kezeltesse magát.
2018. márc. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%

Olyan kamerát bekapcsolni, amelyhez kívülről hozzáférni megtekintéssel s akkor, amikor nem vagy otthon annyit tesz, hogy "kedves betörő, jelenleg nem vagyok itthon, de figyelek kamerán keresztül":DDDDDD


Mellesleg bizonyára nem csak a szobád résén szeretne belátni:D

2018. márc. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!