Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy lehet kint ennyi magyar...

Hogy lehet kint ennyi magyar Amerikában?

Figyelt kérdés

Szoktam böngészni ismeretlen emberek facebook-adatlapját, és jónéhány olyat láttam már, akik néhány éve költöztek ki, láthatóan egyetemi diploma nélkül. Mégis, évek óta kint élnek, virulnak, és roppant büszkék magukra.


Arra lennék kíváncsi, hogy ez hogyan lehetséges? Mindenhol azt olvasom, hogy Amerikába kiköltözni már gyakorlatilag lehetetlenség, és pár éve sem volt könnyebb.

Az illetők nagy része szakképzetlen, huszonéves.



2018. ápr. 9. 00:05
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Ez mese, hogy lehetetlen.

Jó, feketén vannak kint, de kb leszarja mindenki.

Rendőr megállít sincs belőle semmi.

2018. ápr. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Unokatesóm facebook adata szerint Kaliforniában él. Valóságban Budapesten a X. kerületben. Ugye tudod, hogy a facebook nem mindig a valós adatokat mutatja.

Ja, van egy szomszéd csaj aki a facebook szerint tud angolul, franciául és németül. Valóságban a 8 általános végzettségen kívül semmi nincs neki, még magyar nyelvvel is gondjai vannak magyar létére.

2018. ápr. 9. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Ezeknek az embereknek a nagy része szerintem is az a kategória, akit a 2. válaszoló említett. Tudod, azt is sokan beírják munkahelynek, hogy pl. Rozsdás Rákolló, meg beírják, hogy az Oxfordon tanultak, meg "Az élet iskolája", meg "itt dolgozik: sehol XD", születési helynek is beírják, hogy New York stb....Facebookra mindenki azt tesz ki, amit akar. Valamint egyébként sokan vannak olyanok is, akik ideiglenesen vannak kint pl. ösztöndíj, Americamp, Campleaders stb. és kiteszik, hogy ők ott élnek/tanulnak még, ha csak ideiglenesen is. De tudom, hogy te nem rájuk gondoltál, csak gondoltam ezt még hozzá teszem. Az, hogy te kimész nulla anyagi, szakmai háttérrel, használható végzettség és nyelvtudás nélkül, az nem működik. Nekem két ismerősöm él Amerikában, az egyikük au pair-ként dolgozik, a másik pedig egy egyetemen kutat és mellette egy cégnél dolgozik.
2018. ápr. 9. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Jah, hát van ilyen is :D
2018. ápr. 9. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Gyakorlatban is sok van kinn, és elég egyszerű a válasz a miértre: A jobb életminőség.
2018. ápr. 9. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5-ös Nem az oka volt a kérdés, hanem a módja.
2018. ápr. 9. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

#2/6


Az hogy csak 8 általánosa van nem biztos hogy nem beszéli azokat. Mármint ez nem kizárólagos ok. Persze ha már a magyarral is gondjai vannak.. Az lehet mondd valamit. :D


Mellesleg nekem is csak 8 általánosom van, családi okok miatt, de jobban beszélek angolul mint sok érettségis, diplomás. (Külföldi barátnőm van, kell is, mert csak angolul tudunk kommunikálni.)


De amúgy a választ a kérdésre leirtak. Vagy kamu lakóhely, esetleg feketén van kint, vagy talán összehazasodott valakivel, akkor azt hiszem automatikusan zöldkártyat kap az illető. (de ez nem biztos, nem ismerem az amerikai törvényeket.

2018. ápr. 10. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
.
2018. okt. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!