Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapestiek (Budapest közigazg...

Budapestiek (Budapest közigazgatási határán belül élők), mennyit ingáztok egy nap tömegközlekedéssel és milyen messze laktok a munkahelyetektől?

Figyelt kérdés
Tavaly költöztem Budapestre és kicsit szokatlan még, hogy ilyen nagy távolságok vannak. 40 perc tömegközlekedéssel (1 átszállással) eljutnom a munkahelyemre és az a kérdésem, hogy másoknak is ennyi az idő? Nem tudom belőne, hogy akkor ez most sok vagy nem.
2018. ápr. 27. 12:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nekem suliba, munkahelyekre általában 30 perc az utazás. Ha volt olyan munkahelyem ahova 1 óra volt az út, ott az utazás hossza miatt váltottam is végül, mert az már nekem is sok.

A max 40 perc még bevállalható.


De mit dumálunk itt. Más európai nagyvárosban többet is utaznak. Nem beszélve amerikáról ahol órákat mennek és autópályán is állnak sokat. Ahhoz képest ez semmi ;)

2018. ápr. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ez igaz :) De hát saját magunk viszonyához kell mérni, mivel ehhez vagyunk szokva. LA-ben mondjuk tényleg kiröhögnének ezért a kérdésemért :D A budapesti tömegközlekedés se szar annyira, mint amilyen sokan gondolnák.
2018. ápr. 27. 12:43
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Kaputól-kapuig átszállás nélkül, majdnem nulla gyaloglással, 35-40 perc jelenleg és ez az egyik legjobbnak számító eddigi életem során. Belváros külső határán lakom (Hungária vonzáskörzete), se nem belváros-se nem külváros dolgozom.



Egyetem 40-50 perc volt, ugyanitt laktam és se nem belváros-se nem külváros egyetem. Villamosfelújítás alatt 2 átszállás, utána egy és nagyon pici gyaloglás.

Szakmai gyakorlati helyem kb. 50 perc volt, Őrmezőn, 2 átszállás.

Gimi 25-30 perc volt, egy átszállás és kis gyaloglás vagy 2 átszállás.



De önkénteskedtem városhatárban, az akár másfél óra is lehetett.

2018. ápr. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy én nagyon rossznak tartom Budapest tömegközlekedését, főleg, mióta huzamosabb ideig bringáztam és már az rossz időeredménynek számított, ha a BKV-s úttal azonos időt futottam, nem fele annyit...
2018. ápr. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Negyed óra (max) busszal. Öt percenként jön
2018. ápr. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
20 perc.
2018. ápr. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
Jelenleg külkerületből a belvárosba 50 perc, de amikor csak a szomszéd kerületbe kellett mennem, az is 40 percig tartott...
2018. ápr. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
Most néhány metrómegállóra lakom a munkahelyemtől, így kb. 20 perc alatt bent vagyok. Amíg egyetemre jártam, vidékről jártam be, és kb. addig tartott az út, mint a Rákosborzasztón lakó évfolyamtársaimnak.
2018. ápr. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Szerintem abszolút nem számít rossznak ez a távolság. Inkább átlagos.

Egyszer volt olyan szerencsém, hogy a munkahelyem mellett laktam konkrétan, egy saroknyit kellett sétálnom, de utáltam. Rossz volt, hogy szabadidőmben is a munkahelyem környékén sétálgatok. Ez biztosan az én hülyeségem. :D

Aztán bent laktam a 9. kerületben és Érden kaptam munkahelyet. Na az aztán brutál volt. 1,5 óra volt az út és akkor minden flottul elértem. A munkahelyem maradt, mi viszont agglomerációban vettünk lakást (anyagi és taktikai megfontolásból is), így 20 perc alatt a munkahelyünkön vagyunk mindketten.

2018. ápr. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
50%

Lepontozhattok, de attól még nem jó a budapesti tömegközlekedés, hogy nem kell 5 percnél többet gyalogolni a megállóig. A gyaloglás pont egészséges, betegeknek, időseknek és babakocsisoknak is ajánlható és mivel mozogsz, nem igazán fázol, ha felöltöztél. Tehát kb a hálózati lefedettség az egyetlen előnye, de az se előny, mert... Egész egyszerűen nem az!

Egy lassú, fullasztó, versenyképtelen valami.



A magyar nép örök elégedetlen, de érdekes módon pont a tömegközlekedéssel elégedett, ami akkora lemaradásban van a világhoz képest, ami behozhatatlan. Mondom ezt "műkedvelőként".

És nem, nem lehet egy tízezres várossal összehasonlítani.


1,7 milliós város, tessék a többi, hasonló méretű világvároshoz hasonlítani.

2018. ápr. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!