Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapestiek (Budapest közigazg...

Budapestiek (Budapest közigazgatási határán belül élők), mennyit ingáztok egy nap tömegközlekedéssel és milyen messze laktok a munkahelyetektől?

Figyelt kérdés
Tavaly költöztem Budapestre és kicsit szokatlan még, hogy ilyen nagy távolságok vannak. 40 perc tömegközlekedéssel (1 átszállással) eljutnom a munkahelyemre és az a kérdésem, hogy másoknak is ennyi az idő? Nem tudom belőne, hogy akkor ez most sok vagy nem.
2018. ápr. 27. 12:37
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
10-es, melyik hasonlóan közép-kelet európai nagyvárosnak látod jobbnak a tömegközlekedését? Mert hát én nem Párizséhoz vagy Londonhoz mértem
2018. ápr. 29. 17:46
 12/20 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem aki Budapest tömegközlekedését rossznak titulálja, az valami burokban él és én is vállalom, ha emiatt le leszek pontozva. :)

Ha annyira rossz, akkor miért dicsérik a külföldiek is agyba-főbe?

A minőség lehetne jobb, ez tény. De összességében szerintem a lefedettség és a járatok sűrűsége egészen kiváló.

2018. ápr. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
59%

A lefedettség még mindig nem hat meg. ;)


Amúgy Bécs.

Igen, a szállástól 10 percet gyalogoltunk a metróig (na és?), de onnantól gyors metrókat kaptunk.

2018. ápr. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
72%

Meg Prága is jobbnak tűnik, ott még nem voltam, de az igazi hálózatot alkotó villamosok, amik gyorsak és a fajlagosan több metró.



E két városhoz ilyen téren se fogunk sohasem felnőni.

2018. ápr. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Prágai villamoshálózat tényleg elèg jó, az nekem is tetszik:)
2018. ápr. 29. 23:34
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Én Pestről járok át Budára, összesen 40-50 perc az út. Ez a legjobb eddig, amúgy volt már másfél óra is. Ha a közeledben van valami villamos, metró vagy hév, akkor nem vagy rossz helyzetben, azok elég gyorsak. A buszok elég vackok, azokat nem szeretem, de a többi szerintem élhető.
2018. ápr. 30. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Én Bécs lefedettségével pont nem voltam elégedett. De ezek szerint ízlések és pofonok. Prágáról meg majd nyilatkozok jövőhéten. :)
2018. ápr. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Kórház után egyel laktam, a munkahelyem potom másfél óra befelé (2 átszállás), de hazafelé 3 órává is dagad a hülye "várj 40 percet a hévre", meg 15-öt a buszra bromságok miatt.


Kilométerben 40 kb., amit meg kell tennem.


Most is 35 km-re dolgozom (2 átszállás), maximum félóra a beút, haza meg ha lekésem a vonatot, 10-15 perc múlva jön a következő.

2018. máj. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Aki szerint Bp közlekedés JÓ, az nem tudom, hol él.


Még RÉG otthon laktam, de akkor is egy kalap fos volt az egész.

- éjszaka NEM lehet hazamenni, mert éjfél-hajnal között SEMMI nem jár

- a tájékoztatás kritikán aluli még mindig, futár ide vagy oda

- a reptérre szánalmas a csatlakozás

- a járművek műszaki állapota nevetséges (kigyullad, füstöl, nem megy, lerohad, nem fékez, stb.)

- a klíma nem megy - de ablaknyitásra nincs lehetőség), vagy épp fűteni luxus -5 fokban

- a tisztaságról nem is beszélnék, mert 10/9 járművön hányinger

- a pályák állapota kritikus, mindig foltozzák, de minek?


De igen, tényleg tök jó a tömegközlekedés :D

2018. máj. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
47%
A lefedettség meg nem hat meg, mert hiába jó, ha Ódubáról ÚJdudára 1,5 óra eljutni.
2018. máj. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!