Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Építkezésre van valami időkorl...

Építkezésre van valami időkorlát, hogy pl.1 évnél tovább nem tarthat?

Figyelt kérdés

A szembeszomszéd 3 éve építi a házát... ami könnyűszerkezetes, elvileg pár hónapnál tovább nem is kellene tartania a felhúzásának, de mindegy.

3. nyáron megy minden hétköznap kora reggeltől estig (kb 7-től 19-ig, néha késő délelőttől késő estig) a kalapálás, fűrészelés, flexelés, ordibálás, éneklés, anyagok ledöntögetése kocsiról, stb, nyitott ablaknál nem lehet megmaradni, filmet nézni, olvasni, aludni meg főleg.

Most én pl betegen fekszek itthon, szeretnék reggel sokáig aludni, és napközben pihenni, de lehetetlen.


Ez normális?? Akármennyi ideig lehet zajongani? Nincs erre időkorlát? Ahogy elnézem az eddigi tempót és a mostani állapotot, még egy olyan 2 év lesz, mire befejezi... Addig el kell tűrni a zajt?


2018. jún. 28. 10:29
 1/10 anonim ***** válasza:
29%

Hogy lenne már?


Tudod, az ember DOLGOZIK, és AZTÁN jut ideje-pénze felújítani, építkezni, stb.


Amúgy a reggel 7-8 órás kezdés, este 19-es befejezés teljesen korrekt, egy építkezés zajjal jár.

2018. jún. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

Költözz el, és akkor nem kell tűrnöd ;)


Én kisvárosban élek, itt is mindig építenek valamit, 6-kor a kukás jön, fél 7 után már pakolnak, raklapoznak, hozzák az anyagot, állványoznak, stb.


Mikor nagyon zavar, füldugó, ha meg álmos vagyok, tökmindegy, mert alszok mint a bunda.

2018. jún. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
Annyira bírom ezt a sok "költözz el-Pistikét", nem unjátok már ezt a lemezt? -.-
2018. jún. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#1

Nem dolgozik, nyugdíjas, épp ezért ér rá egész nap zajongani.


#2

Épp pár éve költöztem ide, ráadásul nem véletlenül, kieső erdős helyen levő pici falu, épp a csend és nyugi miatt néztem ki...

2018. jún. 28. 12:09
 5/10 anonim ***** válasza:
22%

falun pont hogy nincs csend, állandóan flexel, fűrészel valaki, ha meg éppen nem akkor a kutya ugat vagy a macska bagzik.


Tipikus unatkozó és kötekedő szomszéd vagy.

2018. jún. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5

Ezen az egyen kívül senki nem zajong....


De akkor ezek szerint tényleg normális örökké építkezni?

2018. jún. 28. 13:17
 7/10 anonim ***** válasza:
32%

Leírtad a kulcsszót: hétköznap.

Tűrd.

2018. jún. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez elég szomorú.....
2018. jún. 28. 14:26
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

Tudtommal nincs ilyen időkorlát, ráadásul csúszhat egy építkezés, ha valamihez szakember kell, akkor már rajtuk is múlik a dolog.

Ha lenne ilyen időkorlát, akkor vagy soha nem lett volna Budapesten 4-es metró, vagy már rég kész lenne a teljes pálya, merthogy ami most üzemel, az csak egy része az eredeti tervnek. :-D

2018. júl. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#9

A fószer volt ács + ezermester, mindent ő csinál, pár segéddel.

Hála neki a "pihenő övezetben" mindent lehet, csak pihenni nem...

2018. júl. 2. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!