Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit csináljak, ha utálom a...

Mit csináljak, ha utálom a kollégiumot?

Figyelt kérdés
Az egyetem a lakóhelyemtől olyan távol van, hogy ha a bejárást választanám, hajnal 4-5 óra körül kellene kelnem minden nap és este 7-re érnék haza. A kollégium kibírhatatlan szinte, négy embert zsúfolnak össze egy kisebb szobába, ráadásul mindig ismeretlenekkel, hiába kérjük, hogy legalább a haverjainkkal lehessünk együtt. A fegyelem és rend nem létező fogalom, késő estig vagy hajnalig lehet randalírozni a kollégium előtt, a folyosón, konyhában, másik szobában. Az ágy teljesen kényelmetlen, alig lehet rajta aludni, az internet lassú, stream-eket sem tölt be sokszor, a netes játék tiltva van, nem lehet kb semmit csinálni. A fürdő és a wc közös kb 60-70 embernek, mindig tocsog a víz benne, undorító az egész. A konyha szintén közös és van egy db mikró és sütő ennyi emberre. A kolit nem tudom ott hagyni, szeptembertől májusig óráim vannak, nyáron most speciel gyakorlatom lesz, tehát megint benn kell lenni. A szüleim nem igazán támogatnak már, egyetem mellett meg annyit nem tudok összeszedni, hogy elmenjek egy albérletbe. A campuson vannak sokkal jobb kollégiumok is, de oda csak protekcióval lehet bekerülni, ami nekem szintén nincs.
2018. júl. 11. 09:42
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
Én egyetemen középiskolai kollégiumba mentem. A körülmények olyanok, amilyenek, de legalább csend van és nyugalom. Valamit valamiért, ez ilyen. Vagy kifizeted a drága albit, ahol szintén nincs garancia arra, hogy jófej, kedves emberekkel kerülsz össze, vagy tűrsz az olcsó koliért. Olyan egyébként nincs, hogy nem kérhetitek, hogy együtt lakhassatok. Egyszerűen összcuccoltok és kész.
2018. júl. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
akkor miért nem mész el a haverjaiddal albiba?
2018. júl. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez itt nem így megy, a HÖK állítja össze tanév elején, hogy ki kivel lakik majd egy szobában. Cserélni csak kérelemmel lehet, amibe bele kell egyeznie a két szoba nyolc lakójának, szóval esélytelen kivitelezni.
2018. júl. 11. 10:13
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

Felnőttként már laktam olyan albérletben amit több diák vett ki. A kisebbik szobában voltam és csak éjjel aludt abban egy diák, nappal a többiekkel tanult a másik nagyobb szobában. Ez olcsó is volt és teljesen kibírható is mindenki számára.

Voltam fősulin kollégista 3-4 hónapig. Hát tényleg ledöbbentett. Mert korábban szakmunkásképző kollégiumában is laktam 3 évet. Az kultúrált volt, de szerintem csak azért mert voltak benne nevelőtanárok akik fenntartották a rendet. De a fősuli kollégiumban mindenki egymást marta. A vizsgákra meg úgy készültek hogy hajnalig bömbölt a zene és úgy tanultak. Másnap meg persze olyan is előfordult hogy írásbeli vizsga közben az egyik lefejelte a padot mert ülés közben elaludt. Meg a vizsgáik sokadjára szoktak sikerülni, ami persze nem meglepő hisz a leírt módon hogy lehetett volna alfába merülve tanulni. Szerencsére aztán saját garzonban lakva fejeztem be a fősulit. A koleszban lakva tuti hogy egy évvel tovább tartott volna, vagy az is lehet hogy faképnél hagytam volna az egészet sulistól. A sorkatonaság is kibírhatóbb volt a fősuli kollégiumnál. Persze rend és fegyelem hiányában a sorkatonaság túltett volna a fősuli kollégiumán. De ami érdekes, a közösen kivett albérletben sem volt "rendfentartó erő", mégis az egyik legélhetőbb megoldás volt. Talán csak egy bizonyos "népsűrűségtől" kezdve szabadul el a pokol, ahogy a fősuli koleszban. Mivel a közösen kivett 2 szobás albérletben volt összesen csak 6 fő.

2018. júl. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez véletlenül nem a Miskolci Egyetem kollégiuma? Nekem arról van tapasztalatom, szinte szóról szóra ugyanezeket tudnám leírni...


Hogy a kérdésre is próbáljak választ adni: esetleg valami rokonod/ismerősöd/jóhaverod nem lakik a városban akihez "be tudsz költözni", akár valamilyen kompenzációért cserébe is?


Esetleg ha nem megy senkihez és maradnod kell a koliban, füldugó használata? Úgy legalább a zaj szűrődik valamennyire, egyetem mellet (főleg ha tanulni kell a vizsgákra) én a pihenést tartom a legfontosabbnak.

Az ágy kényelmetlenségén mit értesz?

2018. júl. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Dolgozz, hogy legyen pénzed albérletre.
2018. júl. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!