Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Melyik magyar városban lenne...

Melyik magyar városban lenne esélyem egyedül albérletben eltartani magam?

Figyelt kérdés
Mindezt egyszerű munkákkal csak érettségivel, például gyári, eladói munkakör. 27 éve élek a szülővárosomban, de besokalltam. Ugyanis hiába dolgozom heti 45-50 órát becsülettel, nem tudok saját életet teremteni, amire ennyi idősen már vágynék. A városban a fizetések magyar viszonylatúak, az albérletárak viszont osztrák fizetésre vannak szabva. Már mindenki idecsődült az országból, egymást tapossák azért, hogy ők pucolhassanak wc-t 1000 euróért. De én ebből nem kérek. Nekem nem jön be ez az életstílus, hogy vezessek hóban, fagyban, háromnegyed órát munka előtt, és még ennyit munka után, hogy ne beszélhessek az anyanyelvemen 8 órán át, hogy egy osztrák főnök által lenézett vendégmunkás legyek. Szóval úgy döntöttem elmegyek. Egy élhetőbb várost keresek, ahol van esélye az embernek egyedül bérelni legalább egy 30 négyzetméteres garzont.
2018. aug. 13. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Komló. 400 ezerért már 50 nm-es lakást is tudsz venni.
2018. aug. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyugat magyarországi nagyobb városok? Mint például Egerszeg, Veszprém, Pápa stb?

Pesten az a gond, hogy túl drága az albérlet, de a felsoroltakban nem lehet olyan vészes, és egyszerűbb munkák 100% hogy vannak.

Amúgy fogadjunk Sopronban élsz :)

2018. aug. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, Sopronról van szó. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2018. aug. 13. 16:28
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen... nyugat mo-n és bp-n el lehet csípni sima érettségivel is jobb munkákat. 140-150 rendes hétköznapi 8 órás munkarendben, vagy többműszakban akár a netto 200 sem álom. Persze nem ezek a jellemzők, de el lehet csípni ilyen munkát :)


Ha pedig nem megy, akkor marad a minimálbéres meló egy olcsóbb közepes városban/megyeszékhelyen.


Amúgy Sopronból átjárni ausztriába sem szar dolog. Azzal mi a gondod? 🤔

2018. aug. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, nem kérdeztem semmit 😃
2018. aug. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!