Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek emelt szintû töri...

Szerintetek emelt szintû töri érettségire fel lehet készülni egyedül? (Kicsit hosszú lesz)

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem, de eléggé elrontottam, kevés pontom lett, szóval valószínûleg nem vesznek fel egyetemre.

Az érettségi eredményeim:

Magyar 87% (5)

Matek 32% (2)

Töri 70% (4)

Angol emelt 64% (5)

Szakmai 41% (3)

A szakmai nem lényeges, nem ilyen pályán szeretnék továbbtanulni.

Szóval ami szóbajött, mint pluszpont, az a magyar vagy töri szintemelô, vagy valamilyen nyelvvizsga más nyelvbôl, illetve okj.

Az angol emeltet nem hiszem, hogy megtudnám írni jobban, azt hittem egyébként, hogy jobban megy, magántanárhoz is jártam. Nagyon utálom is már ezt a tantárgyat. De más nyelvet szívesen tanulnék, csak sajnos szakgimibe jöttem, itt csak angolt tanultam.

A magyar emeltet én nem merném bevállalni, annyira azért már nem megy.

A töri emelt lenne talán a legjobb választás, de nem tudom, hogy ha a közép is csak 70% lett, akkor hogy menne az emelt 1 év felkészülés után.

Továbbá gondolkodtam még az okj-n, egy 1 éves képzés jó lenne, csak alig találni sajnos.

Még arra is gondoltam, hogy megtanulok eszperantóul, és lenyelvvizsgázok abból.:D Unokatesóm így kapta meg az informatikai diplomáját.


Ti mit ajánlotok?



2018. jún. 29. 16:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%

Nem vagyok benne biztos, hogy ismered a Tankönyv fogalmát. Tudod, amit év elején kaptál. Azt kellene olvasgatnod.

100%-ot érhetsz el vele bármely tárgyból.

2018. jún. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szerintem magolással nem lehet semmiképp 100%-os eredményt elérni, fôleg nem emelt szintûn. Ha a törit vesszük alapul, elengedhetetlen elôször is, hogy legyen hozzá affinitásod. Megértsd az ok-okozati összefüggéseket és más készségek is jól jönnek. A magyarhoz nekem pl. nincs annyira, a közepet tényleg nem nehéz megcsinálni, de az emelt abból talán még nehezebb, mint töribôl.

De igazából nem tudom minek írok neked ennyit, valószínûleg nincs emelt érettségid, se jóindulatod.

2018. jún. 29. 16:35
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
zanza.tv+tankönyv
2018. jún. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen.

Bár én magyarból készültem egyedül, és az ötös lett.

Ha most nem jön össze, van egy éved még tanulni.

2018. jún. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem lehetetlen. :) De amúgy itt szerintem nem az a lényeg, hogy egyedül, vagy tanárral, hanem hogy van-e elég kapacitása az agyadnak egy sor adatot bemagolni. Tehát szerintem simán sikerülni tud; ha érzel magadban, van rá arra képességed; úgyhogy hajrá!:) Hidd el magadról, bízz magadban, érezd magad méltónak, hogy sikerüljön , és mennifog. Már a jelenben érezd a magadénak az emelt töris bizonyítványt/tanúsítványt.
2018. jún. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2018. jún. 29. 16:46
 7/11 Todboy ***** válasza:
100%

Ha töri emeltre készülsz amit mindenképp csinálj, hogy írd meg az összes korábbi emeltet. Ez kötelező! Gyakorlókönyvet a helyedben nem vennék.

Az írásbelim 74% lett, hiába, későn kezdtem el tanulni, valamikor februárban álltam neki, mert a többi tárgyra és órákra is kellett készülnöm, ez egy nagy hibája az iskolarendszernek. Az írásbelinek nem is az első felétől kell tartani, az a 4 db könyv előírt leckéinek megtanulásával - ami olyan 120 lecke/tétel, azt hiszem az oktatási hivatal oldaláról le tudod tölteni - és némi gondolkodással 80% fölé megírható. Azért kell megírnod az előző éveket, hogy megismerd a feladattípusokat, és rájöjj a sunyi módszereikre. Megtanulj a feladat összeállítójának fejével gondolkodni, sok múlik ezen.

Az írásbeli második része már sokkal nehezebb és akár csak ez első fele ez is 50 pontot ér, az esszéírást meg kell tanulnod, egy olyan személy is kéne aki folyamatosan leellenőrzi. A te helyedben én visszakéretszkednék a sulidba egy olyan tanárhoz pár alkalomra aki készít fel emeltre. Nálunk volt olyan srác aki orvosi után 28 évesen jött be hozzánk, hogy gyakorolja a szóbelit.

Az írásbeli előtt már elkezdeném nagy vonalakban tanulgatni a szóbelire, és ezért egyszer, de inkább kétszer átolvasnám mind a 4 db törikönyvet. Szóbelire érdemes volna egy kidolgozott emelt témakörös könyvet venned és abból tanulni.


Sok sikert!

2018. jún. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a részletes választ!
2018. jún. 29. 18:25
 9/11 anonim válasza:
100%

Én is most érettségiztem, emelt történelemmel.

Azt tudom ajánlani, hogy tényleg fogd a tankönyveket és magold be tökéletesen.

Persze kell hogy legyen valamennyi eszed hozzá, de ha elegendő mennyiséget(vagyis rengeteget) hajlandó vagy tanulni, a 80% simán teljesíthető.

Megjegyzem, nálunk igen sokaknak lett jó, 70-85% közötti törije, a probléma nem a nehézség volt hanem a felkészülés hiánya.

Minnél korábban kezdj el tanulni és minnél többet, így simán el tudsz érni ezeknél magasabb százalékot is.

Magyarról nem tudok sokat, de elvileg igen nehéz, nem ajánlották...

Kitartást!

2018. jún. 30. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi neked is!:)
2018. jún. 30. 08:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!