Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan tudjam kideríteni,...

Hogyan tudjam kideríteni, hogy használják-e ezt a kerékpárt vagy sem?

Figyelt kérdés
Egyik szomszédom a közös tárolónkban tartja a kerékpárját. Szóltunk neki többször is, hogy vigye el onnan, mert nem férnek el a cuccaink amiket használunk. Kértük, hogy a nem használt kerékpárját vigye fel a lakásba vagy adja el, de ő azt mondja, hogy használatban van a bicikli. Mi sosem látjuk, hogy használná, és porosodik a kerékpár. Ha használatban lenne, akkor nem lenne tiszta por a váz és a nyereg.
2018. nov. 3. 06:54
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
87%

Itt egy valaki okoskodik. Te.

A kerékpár marad, a kérdés zárható.

2018. nov. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
77%
egész életemben panelban laktam, tudom mi van az ilyen tárolóknál. számomra érthetetlen, hogy 20+ éve ugyanazt a szakadt fotelt látom ott ahol gyerekkoromban éltem (és még látom, mikor a szüleimhez megyek). és még rengeteg ilyen cucc van ott. Miért lenne ehhez több joga egyes lakóknak, mint hogy a biciklijét ott tartsa valaki? Én a mostani panelban egyáltalán le se mentem soha a tárolóba, a lomjaimtól máshogy szabadulok meg.
2018. nov. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
13%
Megoldást nem akar keresni senki, hogy mindenkinek jó legyen, de bírálni tudja a másikat. Nagyon magyarok vagytok :)
2018. nov. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
88%
Rengeteg megoldás le lett írva. És akár tetszik, akár nem, teljes joggal tartja ott a kerékpárt.
2018. nov. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
19%

Az a megoldás alapból el lett vetve, hogy a kerékpár tárolása lehetőséget kapjon úgy, hogy jobban elférjen közben más is.

Ráadásul olyan indokkal, hogy ott tárolja, ahol akarja. Én ezt nem tartom jogosnak. Ha valóban használja a bringát gyakran, legyen elől. Ha ritkán használja, az legyen hozzá férjétőbb helyen, amit gyakran használnak. Erre ti azt írjátok, hogy nincs ebben ráció.

2018. nov. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
80%

Ott a kèrdésedben a varázsszó: KÖZÖS tároló.

Minden lakónak joga van a közös helyiséget használni. Vannak szabályok arra, hogy ilyen helyiségben mi nem tárolható. A kerékpár nincs köztük.

2018. nov. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
14%
Félre értesz. Nem vitatom, hogy nem lehet ott tárolni a kerékpárt. Arról van szó, hogy optimálisabban lehessen a helyet kihasználni. Ha ennyire jogász szemmel nézed, biztos tudsz arra is szabályozást, hogy miként lehet ott tárolni dolgokat. Ha én odarakom a kerékpárt úgy, hogy attól sokan nem férnek el, akkor arra is van jogom, miközben oda lehetne úgy is rakni, hogy jobban elférjenek tőle? Ne búj ki a "de szabad ott tartani" érvvel az alól, hogy miként tárolja ott valaki a cuccait. Ennyit kérek. Bár lehet túl sok.
2018. nov. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk szereltünk fel egy állványt a falra. 4 bringa rá fér. Alá fér másik 3, eddig 7 bringa volt egymás mellett és ettől nem lehetett rendesen közlekedni.

Én vagyok a lepontozott, amikor figyelmedbe ajánlom, hogy megoldást úgy is lehet keresni, hogy nem embertelenedsz el.

Hát lehet én vagyok a rossz szomszéd, hogy ilyenekkel is foglalkozom. Vagy az is lehet, hogy az a rossz szomszéd, aki ezt a lehetőséget elutasítja arra hivatkozva, hogy "jogom van hozzá és nem szólhatsz bele".

2018. nov. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
48%

A tárolót úgy kell használni, hogy minden lakó, aki azt használni szeretné, használhassa. Ebbe az is beletartozik, hogy aránytalanul sok cuccot senki ne halmozzon fel.

Arra nézve viszont nincs szabály (így tiltva sincs) hogy ha a tárolóban elhelyezett kerépkár pl zavarja a ki be közlekedést, azt ne lehessen arrébb tenni. Kárt ne okozz benne. Ennyi.

Ugyanakkor az nem derül ki a tisztelt kérdező előadásából, hogy pontosan mi a probléma a kerékpárral amellett, hogy a saját cuccainak kevesli a helyet .

2018. nov. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
0%

Köszi a 0%ot. Ez bizonyítja, hogy nektek nem fontos, hogy több cucc kényelmesebben beférjen és a feszültség oldódjon ez által.


Minden világos.

2018. nov. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!