Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapesten ki vagy mi segíthet...

Budapesten ki vagy mi segíthetne, lesz valaha élhető?

Figyelt kérdés
2018. nov. 3. 20:42
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Na Veled, utolsó, eléggé egyetértek!



Egyébként meg marhára nem érzem, hogy részem lenne a város nem-élhetőségében.

De, ha gondoljátok, hétfőn megyek jelzőlámpát áthangolni, régi bérház homlokzatát lefesteni, a csepeli, ráckevei HÉV-eket föld alatt behozni, bűnözőket elkapni és nem kiengdni 2-3 nap után.

Végülis, akkor rajtam múlna.

2018. nov. 4. 06:09
 12/22 A kérdező kommentje:

A szemetet hagyjuk már, hogy miattunk van.

Igen, az emberek pici része szemetel.

A kuka meg túlcsordul, és nemcsak most, a szemétszállítási válság idején, hanem mindig.



Seperni kellene.

Rendszeresen.



Más főváros miért tiszta? Holott az emberek egy része ott is szemetel, láttam.



Rászólni nem fogok.

Nem fogok nőként veszekedést szülni.

Ebben az időpontban nálunk enélkül se merek utcára menni - pl 2-3 hete is ért egy atrocitás.

2018. nov. 4. 06:18
 13/22 anonim ***** válasza:
52%
Te konkrétan beteg vagy! Vagy egy burokban élsz vagy a blikk szintjén, de ha járnál eleget külföldre (városokba) állati büszke lennél Budapestre, ahogy mi is - akik kb minden héten (munka miatt) egy nyugati nagyvárosban kell rostokolnom.
2018. nov. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
51%

Ja a szemééét? :D Á már mindent értek. Tipikus külföldre nem járó delikvens. ;)

Menj el Párizsba vagy más nagy nyugati NAGY városba (ne Svájciba), rájössz, hogy hülye vagy. :D

2018. nov. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
33%

Akkor te nem jártál még külföldön....

Kezdve azzal, hogy a budapesti tömegközlekedés kb az egyik legjobb a világon, aki nem hiszi járjon utána. Kb 20 ország fővárosában jártam Kelet és Nyugat felé is egyaránt, kb az a jellemző, hogy 1 féle közlekedési eszköz van azt jóvanaz..


Bécs élhetőségét meg hagyjuk is, este egy üveg vizet nem lehet venni, nekem nem élhető főváros egy olyan, ahol délután minden bolt zárva, aztán én naiv meg azt hittem majd legalább ha este visszaérünk tudok venni valamit, de este is minden zárva, hajnal 5-ig a szomjhalál szélén álltam. Konkrétan a Kaukázusban egy hegyi településen találtam este nyitva boltot..vicc😯😂😏

2018. nov. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
32%
15: neked abból áll egy város élhetősége, hogy meddig vannak nyitva a boltok?? Akkor szerinted mindennek 0-24 nyitva kellene lennie? Ezzel nem a város élhetőségét értékelném, hanem egyesek élhetetlenségét, lustaságát. Sok helyen vannak automaták kihelyezve ha éhes/szomjas vagy, esetleg ha nem a belvárosban jársz, benzinkutak is vannak, de még a belvárosban is vannak este 10-ig nyitva tartó boltok, hajnalig nyitva tartó szórakozóhelyek, bárok, éttermek ahol annyit ehetsz/ihatsz, amennyit akarsz. Ha te nem tudsz venni Bécsben egy üveg vizet este, akkor az a te élhetetlenségedet bizonyítja, nem Bécsét...
2018. nov. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
33%

Hát képzeld el hogy átgyalogoltuk az egész várost konkrétan kb 10 km-t, de semmi nem volt nyitva, se egy szórakozóhely se egy bolt, egy teremtett lelket nem láttunk sehol.

Egy hotel 0-24es recepcijóára csöngettünk be, ahol vettünk Red Bullt a bárból, bár nem nagyon örült nekünk a recepciós, aztán meg 5 körül nyitott a pályaudvaron a pékség stb.


Hát nekem szempont, igen, hogy azért egy fővárosban tudjak már alapvető dolgokhoz hozzájutni.


Napközben is órákig zárva volt minden a Mekin kívül, pedig ki sem volt írva, hogy zárvatartás van. Erre mi a magyarázat? Napközben sincsenek boltok? Akkor mikor van?

2018. nov. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Ja igen, és se automata, se benzinkút nem volt semerre. Nyilván ha lett volna, nem írnám ezt :D
2018. nov. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy nem azon múlik egy város élhetősége, hogy mi van nyitva hajnali 5-kor... hanem hogy milyen a közlekedés, infrastruktúra, az üzleti környezet minősége, a demográfiai jellemzők, oktatási, lakhatási lehetőségek, környezet, stabilitás, egészségügy, kultúra, költségek, stb.
2018. nov. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

19-cel egyet lehetne érteni, de van egy nagy hiányossága, mégpedig egy olyan, ami az elején még meg volt: az "élhetősége" fogalma. Hiányzik az ALANY.

A szubjektum, a felelősséggel gondolkodó, élő alany, az ember.

Hiszen a szuper közlekedést, infrastruktúrát NEM öncélúan hozzák létre, hanem az élhetőségért. Élni pedig élőlények az emberek -és a városban elnyomva az állatok és növények - élnek.


Tehát az élhetőség attól (is) függ, méghozzá elválaszthatatlanul: milyenek a város lakói, és a csak használni bejáró agglomeráció emberei. Milyenek egymáshoz? Milyenek a növényekhez? Nagy hiányossága az embereknek - amit a kérdező fent említett- hogy hanem érzik, hogy tőle függ. De igen, tőle is, tőlem is, és minden embertől függ.


Némelyik városban hihetetlenül jól érzi magát az ember... a lakói barátságosak, figyelmesek, a házak előtt rend van, ahol lehet virágot ültetnek.. Persze ezek nem 2 milliósak. De mégis: meg kellene próbálni, nagy-nagy városban is..

2018. nov. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!