Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ahhoz hogy átköltözzünk egy...

Ahhoz hogy átköltözzünk egy élhető másik bolygóra, még élőként meg is érkezni, a fénysebességet kellene elérni. Az emberek mindig is kíváncsiak voltak mi történik – Ti mit gondoltok? - gondoltatok rá valaha?

Figyelt kérdés

Az élet az a terület, ahol a fény sebességénél lassabban haladunk, és van egy olyan érzésem, hogy a világ drámai módon megváltozik, amint átlépjük a fénysebességet" - "Felcserélődhet a tér és az idő? Mindannyian elporladunk? Atomjaira hullik az űrhajó? A hangsebességnél tudjuk, hogy az átlépése egy nagy robbanással jár.

Azt gyanítom, hogy a fénysebesség átlépése ennél érdekesebb lesz"vagy épp félelmetesebb?



#űrutazás #Másik bolygóra átköltözni.
2013. aug. 22. 11:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 anonim ***** válasza:
82%
Elméletileg csak a fény érheti el ezt a sebességet, mivel nincs tömege. Egy tömeggel rendelkező test soha nem lesz képes átlépni (vagy elérni) a fénysebességet.
2013. aug. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/87 A kérdező kommentje:
és ha képesek lesznek mágneses plazma réteggel bevonni az űrhajót és annak a sebességét felhasználni?
2013. aug. 22. 12:12
 3/87 Wadmalac ***** válasza:
100%

Nincs semmi igazolt elméletünk arra, hogy mi történik egy bármilyen három tér + 1 idődimenziós, tömeggel rendelkező testtel a fénysebesség felett. Az einsteini fizika képletei a fénysebesség felett nem értelmezettek. Minden további dolog meg csak teória és még azok sem feltétlenül mondanak bármit arról, hogy az adott fizikai számításoknak mi lenne a valódi fizikai, kézzelfogható eredménye.

Egyelőre téridőnkön belül a fénysebesség közelítése zsákutcának mutatkozik. Valószínűleg ez nem csak elmélet, hanem tény.

Mint írtam, téridőnkön belül.

Az A-ból B-be fénynél gyorsabban eljutás lehetőségét nem a mi einsteini téridőnkön belül kell keresni.

2013. aug. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/87 anonim ***** válasza:
79%

Mi az hogy "magneses plazmareteg"? :D attol nem lesz sulya valaminek?

A fenysebesseget mar csak az iszonyat energiafelhasznalas miatt sem tudjuk elerni, meg egy reszecskenel sem nagyon, nem hogy egesz urhajonal.

2013. aug. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/87 A kérdező kommentje:

A mágneses plazmaréteget úgy gondoltam, hogy kívülről vonják be vele az űrhajót annak a nagy sebességű részecske mozgásával, talán felgyorsítható lenne az űrhajó.


Ha nem is fénysebességre hisz a tömeg lassítaná valószínűleg, de azt gondolom az élet nem is bírná elviselni a fénysebességet. Hisz a hang sebesség átlépésénél ahogy láttam, szinte hátra feszíti, neki préseli az ülésnek a testet.

2013. aug. 22. 14:53
 6/87 Wadmalac ***** válasza:
100%

#5:

A sebesség nem csinál veled semmit. Inerciarendszer fogalma ismerős?

A gyorsulás bele tud nyomni az ülésbe, de a sebességet nem lehet érezni, semmiféle hatása nincs a szervezetre. Nem is lehet, lásd relativitás-elmélet.

2013. aug. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/87 Wadmalac ***** válasza:

Ezt a mágneses plazmaréteg dolgot én sem értem.

Hallottam már olyan elméletet, miszerint erős ionizáló elektromágneses térrel létre lehetne hozni egy LÉGKÖRBEN haladó jármű körül olyan plazmafelhőt, ami csökkenti a légellenállást.

Ere viszont nem látok életképes analógiát űr esetén.

2013. aug. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/87 anonim ***** válasza:
80%
A világűrben nincs semmiféle közegellenállás, ergo minden ezt csökkenteni kívánó eszköz használata fölösleges.
2013. aug. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/87 Wadmalac ***** válasza:
Nem véletlenül emeltem ki a légkörben szót és írtam le, hogy űrben nem látom értelmét semmi hasonlónak.
2013. aug. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/87 anonim ***** válasza:
Bocsi, hozzászólásom a kérdezőnek szólt, kicsit félreérthetően írtam, nem téged javítottalak ki :S
2013. aug. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!