Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Albérlők! Nektek mi volt a...

Albérlők! Nektek mi volt a legdurvább vagy legszokatlanabb dolog, amit csinált, mondott nektek, vagy kért tőletek a tulajdonos?

Figyelt kérdés
2019. jan. 17. 20:49
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Nekem volt olyan albérletem ahol csak szobát béreltem és a tulaj telecsulta a mosdókagylót turhával.
2019. jan. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Akkor jön fel a lakásra, amikor ő úgy gondolja. Merthogy az övé. Mostanában bezárom belülről, mert szeretek meztelenül járkálni...

Ja, és nem szól, ha hív szerelőt bármi miatt, megadta neki a kapukódot és kulcsot is kapott...

2019. jan. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

Egy házaspártól béreltem lakást, a nő intézte a dolgokat, a férjét a 3 év alatt, jó ha 2X láttam.

A nő annyit kért, hogy a vendégszobát mindig tartsam rendben és heti 1 alkalommal lépjek le 1-2 órára mikor felhív. Oda járt a palijával. Cserébe elengedte a rezsit.

2019. jan. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem velem történt, hanem egy egyetemista lányról hallottam, hogy egy idős embertől bérelt lakást, aki a bérlakásba szinte bármikor betoppant. A lánynál az vágta ki a biztosítékot, hogy reggel 5-kor vízcsurgásra ébredt, és látta hogy a bácsi az ágya lábánál lévő növényeket öntözi épp. Ilyen szinten nem volt intim szférája a bérleményben.
2019. jan. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Metionin ***** válasza:
100%
Nekem csak olyan volt, hogy mentem megnézni az albit és érdekes dolgokat mondott a tulaj. Egyik helyen a fickó közölte hogy jó lenne ha nem főznék, mert a tűzhely sokat fogyaszt és a szemem láttára elkezdte leszerelni róla a gombokat. Ugyanez a fickó rákérdezett hogy ugye nem négerrel járok, mert olyanokat ő nem enged be a lakásba. Másik helyen egy tök szép, kulturált idős nő volt, először kedves volt, majd közölte hogy reméli hogy istennek tetsző életet élek és hogy amíg nála lakom, ne járjak feketében (csak fekete ruhám van). Mellesleg honnan tudta volna hogy milyen ruhában járok ha nem lát? :D A harmadik hely egy kis különálló házacska volt, a főbérlő házával közös kerttel. Itt a nőci közölte hogy am gyerekfelügyeletet is kellene vállalni az albidíj meg a rezsi fizetése mellett. :D Meg egy olyan volt még, ahol mint kiderült, a főbérlő fia lett volna a lakótárs, na itt az asszony közölte hogy ne járkáljak csinosan és fessem át a hajam mert a fiának a fekete haj tetszik és nem akarja hogy holmi jöttmentekkel jöjjön össze (a párommal együtt költöztünk volna de mindegy).
2019. jan. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Noblesse Oblige ***** válasza:
92%

Inkább olyan gondok voltak, hogy szóltam hogy pl. törött a wc, a végén nem lehet lehúzni, mert szivárgott a szennyvíz, akkor vette a fáradságot és purhabbal körbe"szigetelte". + elkért a kaucióból 30 000 Ft-ot, mert nem festettünk ki a szobát kiköltözéskor. (ami jogos volt, bár az előző albérlő sem festett ki maga után).

Aztán az utána lévő albérletben a főbérlő nagyban bizonygatta hogy ő költözésünk előtt (télen) 2 hónappal festett ki, és mosta ki a függönyöket (4+ beltéri magasság mellett igencsak kellett a létra ha függönyt akartam mosni mert szürke volt a portól), és azóta nem volt felújítva a lakás mióta az előző tulaj kihalt belőle. Engem viszont kritizált, hogy azért sárgák a falak, mert én nem vigyázok rá (beköltözés után már le is laktam a kecót :) - tisztaságmániás vagyok, szóval amikor a takarítási szokásaim kritizálta az felért egy sértéssel).

És igen, a kedves főbérlő szintén beállított bármikor amikor neki kedve szottyant. Volt, hogy egyeztetett, de volt mikor nem.


Kb. ezek voltak. Egy albiba be sem költöztem, mert korszerűtlen volt a fűtés. Elektromos kis rezsó volt a "konyha" (főzni és sütni is szeretek, még a sajtot, kenyeret, felvágottat is magamnak csinálom) és tényleg csak ennyi, meg egy polc. És a leendő főbérlő biztosított, hogy mennyire unja az albérletezést, már szívesen megszabadulna az ingatlanoktól, mert csak nyűg.


Meguntam az olyan főbérlőket akik csak és kizárólag a havi apanázst várják és nem érdekli az ingatlanjuk állapota.

2019. jan. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%

Egyszer egy szobát szerettem volna bérelni és elmentem megnézni, akkor derült ki, hogy a konyhában kellene aludnom és kikötötte, hogy csak délután használhatom a fürdőt, de az egész lakás olyan régi szerű és undorító volt.

Egy másik helyen elvárta a főbérlő, ha egy napnál tovább vagyok távol, azt jelentsem be neki. Mint utólag kiderült, folyamatosan titokban kilesett, mikor vagyok az albérletben és mikor nem.

Egy harmadik helyen egy idős házaspártól béreltünk lakást haverommal és folyamatosan azt kérdezgették tőlünk, hogy miért nem nővel élünk együtt, milyen kapcsolat van köztünk.

Egy negyedik helyen egyetemista koromban egy tőlem pár évvel idősebb sráctól béreltem szobát. A srác kamerákat rejtetett el, de egyből kiszúrtam... de amin kiakadtam, hogy rácsatlakozott a laptopomra valahogy (infos volt) és látta a saját gépén, miket nézek én és abban az időben elég sokat camsexeltem pár csajjal.

2019. jan. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Utolsó, a gépes dolog csak akkor lehetséges ha valahogy hozzáfért a gépedhez, személyesen fizikailag.


Így ezek alapján az én albérletem normális. 1 udvarban vagyok a tulajdonossal, de soha nem jön be a házba, csak hónap végén rezsit számolni. Volt olyan hogy elromlott a csap, vagy a zár. Megcsinálta de nem a kaucióból vonta le, bár szerintem ezek alap dolgok...

2019. jan. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem velem történt, hanem egy csoporttársammal. 3 hétig legalább hiányzott suliból, mert beteg volt. Mikor bejött végre akkor is tiszta takony volt, köhögött, lázas volt, aztán megint nem láttuk egy időre. Ez tavaly október, november környékén lehetett. Mint kiderült nagyon megfázott, mert nem volt fűtés az albérletben, amiben egy idegen sráccal lakott együtt. Ráadásul a nyílászárók sem záródtak rendesen, állandó huzat volt. A fürdőbe (ahol a wc is van) az ő szobáján keresztül lehetett csak bemenni. Ezt az albérletet 160 ezer!!! forintért bérelték ketten a Keleti pályaudvar környékén, a nyócker peremén...
2019. jan. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!