Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Az normális dolog, hogy az...

Az normális dolog, hogy az alattunk lakó emiatt fenyegetőzik?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztem ebbe a panelba, de máris meggyűlt a bajom az alattam lakó nénivel. Az a helyzet, hogy egy nagyon régi mosógépem van (Hajdú Energómat, ha mond ez valakinek valamit)ami hát igen zajos, főleg amikor centrifugázik, de szerintem mosás közben is lehallatszik a motorzúgás. Ma délután, amikor ment a gép csengetett az alattam lakó hölgy, és igen alpárian elkezdett rikácsolni a folyosón, hogy azonnal szüntesem meg ezt a dübörgést, mert hogy neki állandóan ezt kell hallgatnia, mellesleg pedig van egy repedés a konyhájában ami emiatt majd biztos tágulni fog stb. Hát én tényleg kedvesen és tisztelettudóan elmagyaráztam neki, hogy az csak a mosógép, és mindjárt lejár, de csak mondta a magáét, hogy ő aztán fel fog keresni a gondnoktól a közös képviselőn át a kerületi önkormányzatig mindenkit, mert itt terrorizálják a nyugdíjasokat a lármával.... erre nem tudtam mit mondani, becsuktam az ajtót. Nyilvánvalóan túlreagálta a dolgot, ez nem vitás, a kérdésem inkább arra vonatkozna, hogy amúgy jogosan tehet panaszt a mosógép zaja miatt? Tudom hogy hangos, én is hallom, de nem tudok mit csinálni vele. Vettem alá direkt ilyen gumiszőnyeget, meg arra is figyelek hogy délután indítom be, amikor a legkevesebb embert zavarja. Arról nem is beszélve, hogy 19 éves srácként nem sok cuccom van, heti 1x szoktam mosni. Ez most akkor a lakók zavarásának minősül?

2018. aug. 7. 21:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Ne foglalkozz vele. Ha a mosógéped hangtalan lenne akkor másba kötne bele. Máskor megmondod hogy a kutyájával beszéljen így, ne veled.
2018. aug. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Ezt ugye te sem gondoltad komolyan????? Úgy kiosztanám az asszonyt hogy soha többet nem szólna hozzám.

Te így hagyod ezt majd azon kapod magad, hogy azért is szólni fog hogy van e rajtad sapka vagy nincs. Rá fog nőlni a fejedre ha csírájában nem oltod le.

2018. aug. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Egyrészt annyira meglepődtem az egészen, hogy szólni sem bírtam, másrészt nem akartam azért elküldeni az anyjába, mégiscsak egy idős ember, inkább csak simán rácsuktam az ajtót, de nem is jött vissza utána. Igazából csak attól tartok, hogy tényleg bejelent mindenféle helyeken, ki tudja hogy kiszínezi a történetet, aztán jön a közös képviselet meg a gondokság meg mittudomén kicsoda vegzálni.
2018. aug. 7. 21:23
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Szerinted nincs jobb dolga egy közös képviselőnek mint bolond vénasszonyok nemlétező problémáját ügyezni?
2018. aug. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

Csendzavarásért csak 22 és 06 között reklamálhat, illetve vasárnap egész nap. Ha nem ilyenkor kapcsolod be, igazából nem szólhat semmit.

A gumiszőnyeg jó megoldás, szerintem mindent megtettél, amit lehet, légy nyugodt, majd megszokja.

2018. aug. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
98%

Egyáltalán nem kell kiosztanod a nénit.Ha lealacsonyodsz a szintjére, akkor te sem vagy különb. A legjobb amit tehettél, hogy rácsuktad az ajtót.

Ami a bejelentést illeti, amiatt ne aggódj! Valószínűleg senki nem fog neked új mosógépet venni és téged sem kötelezhetnek rá. Mosni pedig jogod van.

2018. aug. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz vele, ne szólj neki vissza, szimplan csak ignoráld, az jobban fel fogja bosszantani, mintha beszólnál neki ;)


Valóban te mindent megtettél, új mosógépet venni nem 2 fillér és emiatt amúgy sem bszogathat senki, nem kell aggódnod. Esetleg talán ha kihívja a rendőröket és azok ki is mennek, szépen nyugisan elmagyarázod nekik a helyzetet oszt cső, nem fognak és nem is tudnak ez ellen tenni semmit sem.

A nyuggerek nagyrésze ilyen, ez van sajna, szerencsére akadnak normálisak is közöttük. Hagyd a kis nénikét, elunta már az életét is, nincs jobb dolga, mint másokba bele kötni, így legalább kap egy kis figyelmet :D

2018. aug. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

Na ő az a szomszéd, akiért teljesen mindegy mit teszel, mindenért csesztetni fog.


Én haza szoktam zavarni az ilyet, hogy nézzen mexikói sorozatot az izaura tv-n! 😃

Tehát tudja, hogy társasház, vékonyak a falak, mindig van valami zaj. Ha nem tetszik, akkor költözzön el! Ezeket meg lehet mondani neki, azzán jobbesetben durcásan elvonul 😃

Rosszabban neg elkezd rikácsolni, de azt te nwm vagy köteles meghallgatni, ilyenkor ignorálás, meg rá kell csapni az ajtót 😃

2018. aug. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne vedd magadra egy ilyen vénasszonynak a beszólását. Neked is ugyanannyi jogod van mosni. Annyi, hogy mondjuk lehetőleg ne éjjel moss (gondolom nem), de heti 1x azt a félórát- egy órát igazán ki lehet bírni...
2018. aug. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Minden adandó alkalommal szélesen mosolyogva köszönj rá. Ennyit tehetsz. Ő emiatt bárkinek (de ugyan kinek? kit érdekel, hogy mivel mosol?) is szól, kb körbe fogják röhögni :/
2018. aug. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!