Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért ilyen szánalmasan...

Miért ilyen szánalmasan drágák a lakások Budapesten?

Figyelt kérdés
Most nézegettem madridi lakásokat, és azt kell mondanom, hogy olcsóbbakat és jobbakat lehet találni, mint drága fővárosunkban. Pedig ott jóval magasabb az átlagbér is. Nem értem, hogy Budapest miért drágább, mint Madrid.

2019. ápr. 13. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Mert az emberek bármennyit hajlandóak azért megfizetni, hogy Budapesten lakhassanak.
2019. ápr. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Viszonyítsd Afganisztánhoz Szíriához a nívót ha végletesen gondolkodunk .
2019. ápr. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Két kérdés, mi az hogy szánalmasan drága? Hogyan tudod megítélni egy spanyol hirdetésből innen, hogy azt a lakást hasonló lakáshoz méred-e budapesti viszonylatban (elhelyezkedés, tájolás, infrastruktúra, ház állapota stb stb.)
2019. ápr. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Egy másik uniós országhoz viszonyítottam, nem pl. Amerikához, szerintem Unión belül lehet viszonyítani.

Van térkép is a lakásokhoz, meg is néztem, hol vannak, egész korrekt helyen, nem nehéz ennek utánanézni.

2019. ápr. 13. 20:27
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyre többen költöznek Budapestre. Legtöbben albérletbe. Diákok is az albérletet preferálják a kolégiummal szemben. Látszik is a statisztikán, Budapest lakossága előreláthatóan növekedni fog, annak ellenére, hogy a magyar népesség fogyóban van.

De ez nem magyar dolog, a környező fővárosokban is ez a tendencia figyelhető meg. Nézz meg akkor egy amszterdami, londoni, vagy stokholmi albérletet. Londonban úgy is beszélnek a jelenségről, hogy lakáskrízis. A subletting is virágzik, amikor egy házon bellül külön-külön adod ki a szobákat. Ott tart a dolog, hogy egy metróvonal közeli single szoba áráért megosztott házban (havi 6-700 font akár) észak angliában több szobás kertes házat bérelhetsz. Azért Budapesten nem ilyen rossz a helyzet.

De ha csak belegondolunk józan paraszti ésszel, egyértelmű, hogy amire nagy a kereslet, de kevés van belőle, jelen esetben a pesti albérletekből, az drágulni fog.

2019. ápr. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az is elképesztő, hogy milyen putri lakásokat adnak ki Pesten 150+rezsiért egyébként. Költve rá nincs, mert "minek az, úgyis lelakják". Elképesztő:((( Az a baj, hogy még így is kiveszik, egy fecske nem csinál nyarat. Szar, penészes, ócska, kukaszagú régi bérházakban, 4,8 méteres belmagassággal, festve valamikor 10 éve volt, és ilyenekért is 150 ezret kérnek VII. kerületben. (1 szobás). A durva az, hogy az agglomerációs is nagyon követi az árakat, egy hirdetésben olvastam, hogy Százhalombattán 1,5 szobás lakás 150 ezer+rezsi (és azért 30 km Bp-től, és akkor Pestre be is kell járni dolgozni, az is pénz.)
2019. ápr. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, az albérletekről nem is beszélve. Én sosem vennék ki olyat, ami egyszerre drága és putris, inkább költöznék el a városból.:)
2019. ápr. 14. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!