Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapesten régen tényleg...

Budapesten régen tényleg veszélyesebbek voltak az utcák, mint most?

Figyelt kérdés
2019. márc. 23. 22:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
56-ban voltak skicces alakok, ahogy hallottam még fegyverrel is mászkáltak. :o
2019. márc. 24. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Definiáld már a "régen"-t, mert pár millió éve tényleg sok volt errefelé a tyrannosaurus, de nem hinném, hogy erre gondoltál.
2019. márc. 24. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Mennyire régen?


Ha úgy nézzük, hogy Budapest is megélt orosz tüzérségi tüzet, amerikai bombázásokat, török támadásokat, akkor kijelenthetjük, hogy most fene jó dolgunk van.

2019. márc. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
10-20-30 év.
2019. márc. 24. 07:38
 5/14 anonim ***** válasza:
78%
Pár évtizede nem volt ilyen technika, amivel ma figyelik az utcákat/tereket. Illetve a segítség is később ért így a helyszínre. Szerintem ilyen szempontból igen, de ez igaz lehet bármelyik másik városra is.
2019. márc. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
53%
A rendszerváltás utáni idők tényleg gázosabbak voltak közbiztonság szempontjából, mint az előtte vagy utána lévő évtizedek, de ez csak a rendszerváltás utóhatása volt. És persze Magyarország történelme nagy részéhez képest nem durva, pl. ha belegondolsz 1944-ben bombáztak is...
2019. márc. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Egy ilyen kérdésben a világháborúval összehasonlítani...
2019. márc. 24. 13:17
 8/14 zolo ***** válasza:
51%
A 90-es években veszélyesebbek voltak a pesti utcák, de Magyarország is. Abban az időben sok leszámolás, robbantás volt az utcán is. Ilyenkor járókelők is sérültek vagy meghaltak. Illetve több volt az autó feltörés is. A térfigyelő kamerák sokat segítettek a közbiztonságban pl. régen 15-20 autó feltörés volt egy kerületben ma kb. 0-5 db. Azért még most is vannak kerületek ahol annyira nem biztonságos sétálgatni. Viszont még a hírhedt 8 kerület sem olyan veszélyes már mint a 90-es években.
2019. márc. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Szv István válasza:
82%
Én a 80-as évek vége felé voltam abban a korban,amikor rengeteget csatagoltunk éjszaka a budapesti utcákon. Bejártuk az egész belvárost,de talán soha nem volt komoly konfliktusunk! Napjainkban a gyermekeim csatangolnak sokat,és olyan sztorikat mesélnek heti rendszerességgel,hogy égnek áll a hajam!Én azt mondom,hogy a modern technika ellenére,sokat romlott a közbiztonság!Persze ez csak egy vélemény a sok közül!!
2019. márc. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%
Ha a tisztelt rendőrség nem lenne ennyire korrupt semmirekellő, akkor lenne közbiztonság.
2019. márc. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!