Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha a szomszédom kutyája éjjel...

Ha a szomszédom kutyája éjjel nappal ugat, és nem lehet tőle aludni, szólhatunk valakinek?

Figyelt kérdés
A szomszédot már megkértük hogy csináljon neki valamit, de nem érdekli. Nem tudom ilyenkor van e valaki akit lehet értesíteni erről?

2019. ápr. 25. 21:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
69%
Valószínűleg úgy bsznám szájba a kedves szomszédott, hogy egyből felfogná a dolgot. Sajnos az ilyen primitív szardarabokkal, akik nem értemek a szép szóból, csak primitíven lehet eljárni.
2019. ápr. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:

Mi új helyre költöztünk, 3 hétig egyedül volt kint a kutya ameddig a felujitas (festés +apróbb Kőműves munka) le nem zajlott. Ez alatt a kutya folyamatosan ugatott, félt és új helyen volt, megbeszeltem a szomszédokkal hogy elnézést kérek előre is, sajnos amíg felújítunk albérletbe megyünk és nem vihetjük a kutyát. Mondtam hogy amint itt leszünk akkor meg fog nyugodni, de most kérem a megértésüket 3 hétig. Azt hittem normálisan megbeszéltük.


1 hét múlva valamelyik megverte a kutyát, egyik szemére megvakult. Aznap amíg elmentem egy rokonhoz lebeszélni hogy oda menne akkor a kutya addig - megmérgezte ugyanaz a valaki. Egy édes golden retrivert. Mert ugatott.


Szóval aki azt mondja hogy fogyatékos a kutya és a gazda is akinek a kutyája ugat gondoljon arra hogy ezt mindenki érdeke békésen megoldani. Azon meg ki vagyok feszülve hogy valaki azt a hozzászólást írja hogy “álljunk össze szivassuk meg a szomszédot” és 100%ot kap. Ezért tart itt az ország ahol, mert mindenki agy és szimpátia nélkül erőszakból cselekszik. Nemár de tényleg.

2019. máj. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
12: a te empátiád hol volt, amikor otthagytál egy folyamatosan ugató kutyát a szomszédoknak?
2019. máj. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:

Milyen empátia? Ez egy kényszerhelyzet volt, mi se voltunk boldogok, de ahogy írtam nem hozhattam albérletbe, és azzal kezdtem hogy körbecsengettem a szomszédot hogy előre elnézést kérek, valószínűleg a kutya ugratni fog. Akkor mind azt mondta hogy semmi baj.


A rokonnál ahova ment volna csak kb 3 m-es láncon lehetett volna. Máshova nem tudtam eltenni. Te mit tettél volna a helyembe? Gondoltam hogy ha emberek vagyunk és megbeszéljük akkor nem lesz gáz. Egész nap kint voltunk az építkezésen, csak estére hagytam ott. Ha probléma volt vele, szólhattak volna, ott voltunk. De nem, egy szót se szóltak.

2019. máj. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
53%
Csak estére hagytad ott 3 hétig. Kiváncsi vagyok neked mennyire nem lenne gond ha 3 hétig nem tudnál aludni és úgy kéne melóznod másnap. Tévedés ne essék, egyáltalán nem értek egyet azzal, hogy a kutyát megmérgezték. Te viszont ostoba és hanyag döntést hoztál. Talán a 3 méteres lánc is jobb lett volna, vagy arra a 3 hétre fizethettél volna egy kutyapanziót. Ha felújitgatni van pénzed, abba se haltál volna bele. Ezt már előre tudnod kellet, hogy a kutyával majd kezdned kell valamit. Az, hogy körbe csöngettél és mindenk azt mondta oké egy dolog. Nyilván nem gondoltak arra, hogy minden este nonstop zajongás lesz. Butaságodért és hanyagságodért egy ártatlan élőlény felelt. Másik kutyát ne vegyél inkább.
2019. máj. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

Nem hiszem hogy én lennék a felelős azért mert valaki megmérgezte. Azért igen hogy 7 napig valakik nem aludtak, de mint mondtam ott voltam, szoljattak is volna hogy ez így nem ok. Azóta hála istennek jól van a kutya nyugi mivel azonnal vittem is orvoshoz. De most nem a felelősség kérdése itt a fontos az én esetemben. Azért írtam le ezt hogy kiemeljem, a megfelelő kommunikáció talán segít minden helyzetben megoldani a problémát, vagy enyhít rajta.


De a kérdésre van a kommunikáción kívül meg egy javaslatom, a jegyzői birtok védelem. Nekem segített amikor annyira elmérgesedett a helyzet ebből a szituációból hogy a szomszéd már mindennel direkt borsot tört az orrunk alá. Jegyzőhöz lehet fordulni, ő hivatalosan segít egy békés középút megtalálásában hogy senki jogait ne érje csorba.

2019. máj. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Rizsáshaztsz reggelig de a lényeg így is úgy is az, hogy a szomszédaid is gyökerek meg te is. Szóval pont jó helyre költöztél.
2019. máj. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

F[a]sznak kell mindenkinek kutya. A kutya azért lett megszelidítve a farkasból, hogy védje a gazdája kunyhóját, a gazdája jószágait, és vadászaton segítsen a szájában visszahozni az elejtett kisebb testű vadat.


Ma hány kutya tulajdonos használja akár csak egyik feladatra is a kutyáját?


Van egy 30 négyzetméteres előkertje, akkor már megy is kutyát venni hogy legyen. Csak épp tök értelmetlenül.


Ilyen alapon én meg szamarat fogok tartani a 6X5 négyzetméteremen, és lesz[a]rom hogy istálló szaga lesz, lesz[a]rom hogy folyton "iázik".

Én márpedig szamarat fogok tartani.

Igaz hogy se teher hordásra nem kell, se semmi egyébre, de lesz és ezt a kedves környezetem is tolertálja!


Kutyát az tartson aki tud is vele mit kezdeni.

2019. máj. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!