Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni egy ilyen...

Mit lehet tenni egy ilyen elviselhetetlen szomszéddal? Szerintetek is pszichopata?

Figyelt kérdés

A szomszédom,aki egyébként egy nyaraló, így hála az égnek "csak" heti 1-2-szer bukkan fel, de olyan lehetetlen időpontokban, mint éjfél, este 11 és éppen akkor van kedve túráztatni a motort, fát hasogatni, vagy nagy hangerővelzenét hallgatni, csapkodni az ajtókat, üvöltözni és egyebek. Sajnos szépen beszélni nem lehet vele(próbáltam). Voltam a hivatalba, semmit nem tudnak tenni. Fel kéne jelentenem, de nem merem. Bosszúálló fajta, ha problémája van velünk apró bosszantásokat csinál, például ellopja a leveleket a postaládából vagy tárgyakat az udvarról, belelép a frissen füvesített részbe. Persze úgy csinálja, hogy ne lehessen bizonyítani csak rágalom legyen, így ha szólok neki én vagyok a "paranoiás". Állandóan figyel, aminek kiküszöbölésére átláthatatlan kerítést csináltunk. Félek tőle. Nem szeretnék ujjat húzni vele, sem belemenni a piti játékaiba, ami mint sejthető csak eldurvulna, végül valami komolyabb anyagi károm lenne, amit nem szeretnék, mert nagyon sokat dolgoztam a házért, hogy kész legyen. Egyedül vagyok állandó lakó az övezetben, a többiek nyaralók, nem tudok kihez fordulni.

Köszi a normális válaszokat!

28 l


2019. máj. 15. 23:14
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, elrontottam a kategóriát. Telefonról írtam. :/
2019. máj. 15. 23:17
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Biztonsági infrás kamerát felszerelsz.

Rákeresel a helyi csendrendeletre, ha megsérti, ráhívod a fakabátokat.

2019. máj. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%

Nekem is volt ilyen szomszédom, és hamar rájöttem, hogy kell kezelni az ilyeneket. Egyszerűen át kell lépni az ő határait, és megfélemlíteni. Azért csinálja, mert azt hiszi, sosem lesz következménye.


Ez a szomszéd egy öreg papa volt. A ház felújítás alatt állt, ki volt véve a lift a liftaknából. Én meg elkezdtem a liftakna elé lakatolni a bringámat, mivel a munkásokat nem zavarta, lift meg úgy sincs. Igen ám, de a pappernek ez nem tetszett, és elkezdte nekem verni a nyálát, hogy "akadályozza a közlekedést". Kérdeztem, milyen közlekedést, talán van lift? Hát, nincs, "de ha majd lesz, akkor ezt nem lehet csinálni". Mondtam, hogy jó, majd szóljon akkor, de tudtommal még egy évig lépcsőn járunk, azt meg nem álltam el.


Pár nap múlva megyek le, hát szét van vágva késsel az ülés, meg a barátnőm bringáján is, a kerekek meg leengedve. Aha. Odamentem a papa ajtajához, becsöngettem, aztán mikor kidugta a veréb fejét, olyat belevertem, hogy kifeküdt. Rögtön tudta, mire kapta, nem is szólt egy szót sem, nekem meg nem kellett magyaráznom. Soha többé nem nyúlt a biciklimhez, nem szólt be, és érdekes módon a levélszekrényemet sem törték fel többé, pedig valaki rendszeresen fosztogatta azokat is.


Később a barátnőm házában is volt egy hasonló műsor, ott két alkoholista csipa csinálta, akik azt hitték, nekik szabad éjjel-nappal csutka hangerőn, matt részegen bulizni. Itt először fura dolgok történtek, pl. gombostűk kerültek a lakásba bemenő UPC kábelbe, valahogy kiöntődött pillanatragasztóval a kulcslyuk... aztán mikor az egyiküknek a kanja részegen elkezdte rugdosni az ajtót, hogy jöjjek ki, hát én kimentem, de nem mérkőzés volt, mert gázsprével nyitottam, aztán az alumínium porszívócsővel kapott annyit, hogy nyüszítve kotródott le a lépcsőn.


Mióta Kanadában élek, még kevésbé értem, miért tök elfogadott Magyarországon az ilyen tuskó, tolakodó viselkedés. Ha itt adná elő valaki, ahol most lakom, huszonnégy órán belül a taknyán csúszna ki a kapun. Általában sem szokás így viselkedni.


De mindegy is, a lényeg, hogy az ilyen alak csak az erőszakból ért. Dominálni, megfélemlíteni akar, de csak addig csinálja, amíg azt nem látja, hogy te még gátlástalanabb vagy, mint ő. Ne félj tőle, mert akkor elérte, amit akar! Pont arra építi a műsorát, hogy nem mersz vele ujjat húzni. Nem ez a helyes válasz, hanem az, hogy igenis húzol, de úgy, hogy könyökből szakad ki a karja. Nem fog az rendőrségre szaladozni meg feljelentgetni, csak összepisálja magát, és elbújik. Vagy ha az erőszak nem kenyered, tudok adni pár ötletet, te hogyan tedd pokollá az ő életét.

2019. máj. 16. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
81%
Nincs pasid vagy valami jobb kiállású barátod? Nekem is volt gondom a szomszéddal – elég volt egyszer szólni neki, többet nem szórakozott. Mondjuk elég ijesztő fejem tud lenni.
2019. máj. 16. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!