Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kihez lehet fordulni a kollégi...

Kihez lehet fordulni a kollégiumban tapasztalt elviselhetetlen állapotok miatt? ( ELTE Griff Hotel )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azért itt teszem fel a kérdésemet, mert már teljesen el vagyok keseredve. Nem tudom kihez fordulhatnánk már az ügyben.


Az ELTE kollégiumai amúgy sincsenek valami jó állapotban ( kivéve KCSSK ) , de idén azok az állapotok amik a Griff Hotel-ben fogadtak minket, elviselhetetlenek. Nem szeretném mindet felsorolni, csak a legsúlyosabb problémát, ami az hogy sokszor napokig nincs se fűtés se melegvíz.


Jelenleg sincs sajnos egyik sem. Ilyenkor általában gondnokságon a szerelőkre mutogatnak, hogy nem jönnek. A HÖK és az ELTE vezetőség a gondnoksághoz a szintképviselőkhöz illetve nevelőtanárokhoz irányít minket. A nevelőtanárok és a szintképviselők meg szintén itt laknak a koliban, úgyhogy széttárják a kezüket hogy ők is itt laknak, érzik a problémát, de nem tudnak mit tenni. És ez az igazán elkeserítő, hogy senkihez nem lehet fordulni. Az meg még elszomorítóbb, hogy a gondnokságon olyan válaszokat kapunk a fűtés hiányára, hogy "örülj hogy van ablak", a HÖK-től pedig a hideg vízre hogy: "Nézd a jó oldalát, legalább reggel könnyebb felkelni"


Van olyan aki itt kapott tüdőgyulladást.

Elég kellemetlen hogy napokig nem tudok fürdeni, de azt még általában elviselem valahogy. Viszont ha megjön, akkor amennyiben nem akarok napokig a saját véremben úszni, mehetek a jeges zuhany alá novemberben úgy, hogy utána a hideg szobába mehetek vissza... A hajam sem valami szép már pár nap után, de kénytelen vagyok felkeresni egy fodrászatot ahol megmossák, ha szeretnék menni valahova...



2016. nov. 6. 09:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
pl feljelentés szerződés hibás teljesítéséért
2016. nov. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
v csak szimplán addig nem fizetsz míg nem teljesítenek mindent
2016. nov. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
muszáj fizetni. Elektronikusan megy a fizetés neptun-on keresztül. És aki nem fizet arra késedelmi díjakat szabnak ki. Ezen kívül amíg van be nem fizetett tétel, addig vizsgázni sem engedi az embert a rendszer. Azt pedig muszáj...
2016. nov. 6. 09:37
 4/11 A kérdező kommentje:
1-es: Sajnos nem tudnak a szüleim támogatni, a hétvégi diákmunkákból élek. Ilyen kevés pénzből nem tudnék jogilag fellépni az eltével szemben...
2016. nov. 6. 09:41
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
fogyasztóvédelem
2016. nov. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

írok akkor majd a fogyasztóvédelemnek, hátha végre az változtat valamin


ráadásul nem csak ez az egy probléma van. De egyszerűen lerendezik a sok panaszt azzal, hogy: "örülj inkább hogy ennyiért újbudán lakhatsz"

2016. nov. 6. 12:06
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Fogyasztóvédelem szerintem nem nagyon fog tudni segíteni.. :(


Amit meg mondanak: "örülj inkább hogy ennyiért újbudán lakhatsz"

egyszerűen nem érv.. Újbudán olcsóbban is lakhatnál a híd alatt, attól ez még nem szolgáltatás.

2016. nov. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kis helyesbítés:

Akiket HÖK-ösként említek, ők nem tudom hogy pontosan milyen tisztségben is vannak. Diák vagy hallgatói önkormányzat, esetleg valamilyen képviselők. Lényeg hogy ők kommunikálnak velünk és az egyetemmel. Ebből is gondoltam hogy HÖK. De ez mit sem változtat a tényen, hogy sokszor gúnyos válaszokat kapunk


Mennék én szívesen albérletbe, magánkollégiumba, vagy bárhová ahol van mindig fűtés internet és melegvíz. De sajnos azt nem engedhetem meg magamnak

2016. nov. 6. 13:45
 9/11 anonim ***** válasza:

Átérzem a helyzetet :(

Én KUKos vagyok itt sem jobb. napokig nincs melegvíz nincs fűtés. A héten egy ilyen papír volt a liften hogy "mivel tegnap nem zártuk el a melegvizet, ma egész napra el lesz a fűtéssel egyetemben." :(

Plusz a poloskákról meg a denevérinvázióról nem is beszélek :/

2016. nov. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés durva :( Én is itt lakok. Szerintem ez törvénytelen. Anyukám egyszerűen nem hiszi el, amikor elmondom neki, hogy ez a helyzet itt nálunk.

Az a helyzet, hogy rendes vezeték nélküli internet sincsen, és hiába írunk bármivel kapcsolatban, azt mondják, hogy a nagyobbik hotelhez tartozunk, és az ELTE tehetetlen. Szerintem pedig simán van olyan hatalma az eltének, hogy perelje a Griffet... De én úgy érzem, hogy havonta 10 rugó azért, hogy most még a mosógép sem működik a szintünkön az sok, gyakorlatilag csak aludni tudunk itt... Szánalmas.

Én egyébként fordulnék a sajtóhoz, ha nem félnék a nevem/arcom nyilvános felvállalásától.

2016. nov. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!