Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen volt szegényként...

Milyen volt szegényként felnőni, mi változott azóta, hogyan élsz most?

Figyelt kérdés
Omlott a házról a vakolat, többen aludtatok egy szobában.

2019. máj. 25. 20:12
 1/9 anonim ***** válasza:
37%

Borzalmas volt, nem volt mit enni csak fogytam és fogytam.


Most milliomos vagyok és luxusban élek.

2019. máj. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekként, amikor még nem volt viszonyítási alapom, így nem ért semmi hátrány miatta.

Aztán tiniként jött a neheze, ekkor még zuhantunk is anyagilag. Nem voltak új ruháim, nem jártunk nyaralni, és édességet se nagyon kaptam. Meg úgy mást se.

Most átlagos anyagi helyzetben élek, élünk. Volt egy olyan korszakom, amikor kompenzálni akartam, magamra kerestem, megvettem, amire vágytam, aztán rájöttem, hogy olyan mindegy, most már nem költekezek.

2019. máj. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Pont ez volt a helyzet.Omlott a házról a vokolat,hárman aludtunk egy undorító szobában.Sokszor már alig maradt pénz ételre.

Ami a legszomorúbb volt,az az hogy a testvérem lyukas nadrágban járt hónapokig iskolába,mert nem volt pénz másikat venni...Nem tudtak semmihez sem kezdeni,mert adósságot adósságra halmoztak.Ami a legrosszabb,hogy az ártatlan gyerekeknek kell átélni a szülők hibáit.Egy olyan ember,aki nem tudja megadni a gyermekének az alapvető szükséges dolgokat,az minek vállal gyereket? Kérdem én..

2019. máj. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Én nem hibáztatom utólag a szüleimet, annak ellenére, hogy tudom, lehetett volna jobb is. 8 éves koromban váltak el és anyuval maradtam. Mi is egy undorító szobát használtunk hálónak, konyhának és fürdőnek, bár víz az nem volt a házban, fűtés sem, étel kevés, repedt, omladozó falak új cuccok helyett. Bár én is beleszoktam, sokszor nekem is megalázó volt, hogy körülöttem egy korombeli sem nélkülözött ennyire. Mégsem ez volt a legrosszabb, ami gyerekként minden nap ért, hiába vágytam annyira csinos házra, meleg zuhanyra, édességre, csinos pólóra. Ha a váláskor anyu engedi, hogy apu elvigyen nem kellett volna nélkülöznöm, sőt, nem erőszakban és félelemben nőttem volna fel.

Most a páromnál élek egy nagyon apró házban. Szépen ki van festve, szépek a bútorok, gyakran elvisz étterembe, van víz, tv, fűtés, van pénz mindenre, ami kell. Sokszor soknak érzem, néha meg úgy, hogy egy magamfajta nem érdemel ennyit. És néha az is fura, hogy ő pl nem számolgat a boltban, nem a legolcsóbbat és legszükségesebbet veszi csak meg és nekem is mondja, hogy vegyem le a polcról, ha szeretném (még ha csak egy csokiról is van szó). A ruha vagy egyéb dolgok vásárlása már koránt sem okoz akkora örömet, mint tinikoromban, ha apu elvitt vásárolni, nem is járok már ilyen boltokba. Az igazat megvallva kényelmes és biztonságos egy élhetőbb anyagi háttér, de az olyanoknak, akik ennyit nélkülöztek gyerekként mindig más lesz az értékrendjük.

2019. máj. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazság szerint mi nem ebben nőttünk fel, mivel anyám mindent megadott nekünk. A gond csak az volt, hogy mindez látszat volt csupán, belülről rohadt az egész. Adósságok, hitelek leptek el minket, amiről semmit nem tudtunk, egészen addig, amíg el nem hunyt - és akkor ránk szakadt minden, 15 és 17 évesen. Visszagondolva persze már látom, hogy voltak jelei a bajnak korábban is, de ez volt a fordulópont, innentől 4-5 év kőkemény robot és adósságtörlesztés, rendezés következett, sok nélkülözéssel és spórolással. De kinyögtük. Ennek már vagy 6 éve, most saját hitelmentes házam van, saját családom, anyagilag biztonságban vagyunk, ahogy a testvérem is, neki is saját család, önálló, biztos egzisztencia. Mindezt magunknak köszönhejük
2019. máj. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

Utolsó!

Miért nem mondtatok le az adósságról hagytéki után?

2019. máj. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert a hitelek mellett a nyakunkba szakadt az alkoholista apánk is, aki történetesen majdnem mindenen szerepelt. Autókölcsön, lakáshitel, áruhiteles tv, személyi kölcsön, provident. A feléről nem is tudott, annyira részt vett a család gazdálkodásában. Szóval nem tudom, hogy lett volna-e rá lehetőség, mindenesetre fel sem merült bennünk, hogy esetleg nem kellene visszafizetnünk. Ja, meg volt még tartozás, bolti hitel. A lakás és az autóhitelről tudtunk csak, előbbi ráadásul deviza volt. Nem szidom a fatert, mert abban a pár évben ő is dolgozott, közösen oldottuk meg a problémát. Csak hát két középiskolásnak nem ez lett volna az álma. De végül nem bánjuk, mert sokmindenre megtanított minket. Már csak a házon van meg a hitel, azóta forintosítva lett, a többit magunk mögött hagytuk. Sőt, ahogy írtam, már mindkettőnknek önálló élete van, és nem megy rosszul.
2019. máj. 29. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Le a kalappal utolsó!

Igazán kitartó testvérpár vagytok!

Remélem a jövőre nézve sikerül minden tervetek és boldog kiegyensúlyozott életet fogtok élni.

2019. jún. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Egészen addig nem érzékeltem, hogy szegények voltunk, míg 8 évesen egy olyan helyre nem költöztünk, ahol az iskolába gazdag gyerekek jártak. Ők szétaláztak a szegénységünk miatt, akkor tanultam meg, hogy gazdag embertől jóra számítani nem lehet. Szegények sosem viselkedtek velem így. Szegénységünk oka az apám gyógyíthatatlan betegsége volt, és anyám kis keresete, csak abból éltünk. Ahhoz képest ma egész jól élünk, de ugyanúgy spórolok az étellel, ugyanúgy nem járok nyaralni, mert az van bennem, hogy kell a pénz télire a fűtésre. Állandó a félelem bennem, mi lesz, ha megint munkanélküli leszek, mint a nagy válság alatt. Nagyon spórolok, mert óvatos vagyok.
2020. jún. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!