Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Akinek tíz- vagy százmilliói...

Akinek tíz- vagy százmilliói vannak forintban, érdemes annak letelepedni egy európai miniállamban (+Luxemburg), mint például Monaco, Andorra, Liechtenstein, San Marino?

Figyelt kérdés

Nekem nyolcmillió körüli vagyonom van, de egyre többbet takarítok meg. Ha a pénzem eléri a 15 millió forintot, fontolóra veszem, hogy kiköltözzek itt Európában egy törpeállamba. Valamennyi közülük a világ legfejlettebb államai közé tartozik, s elég stabil a gazdaságuk. Menekültpolitikájuk megfelelő. Málta a rettentő vízhiány, Vatikán pedig a speciális körülmények között nem jöhet szóba.


Mennyiben értetek egyet azzal az ötlettel, hogy Svájc, Németország, Svédország helyett egy efféle államot válasszak új lakóhelyül?



2019. jún. 20. 10:13
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Remek ötlet! Majd küldj képeslapot!
2019. jún. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

> Menekültpolitikájuk megfelelő

Nem értem, menekültként akarsz kiköltözni?


Amúgy pl. Monacóban a 15 millió forintod kevesebb, mint egy évi nettó átlagfizetés. Persze oda költözöl, ahova akarsz és beengednek, de talán nézz utána, hogy hol mennyibe kerül az élet.

2019. jún. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor irány Luxemburg! (Majdnem miniállam.)
2019. jún. 20. 11:35
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Támogatom, menj!
2019. jún. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ott 15 hónapnyi átlagjövedelemnek felel meg a 15 milliód, sok sikert.
2019. jún. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Irány Andorra!
2019. jún. 20. 11:55
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
Remek ötlet, én is ezen gondolkodtam! Pár évet ott élsz, kapsz állampolgárságot, és minden zsír
2019. jún. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

Én inkább keletre mennék ott azért sokkal többet ér a pénzed mint ezekben a mini államban ahol sokba kerül minden, például Ukrajna esetleg Szerbia, Bosznia Hercegovina, Bulgária.

Hidd el nekem hogy például Ukrajnában is tudsz találni olyan helyet ami tetszik neked, mondjuk az igaz hogy ott azért nagy az esély háborúra, de ha Ukrajnát ki lőljük akkor is marad még ország, esetleg még Albánia stb..

Sok sikert :-)

2019. jún. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Költözz egy görög szigetre, olvastam valahol, hogy tehetősebb magyar nyugdíjasok kiskirályként élnek ott.
2019. jún. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!