Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti hogyan önnállósodtatok?

Ti hogyan önnállósodtatok?

Figyelt kérdés

A célom az, hogy egy éven belül munkahelyem és albérletem legyen, azért hogy ne függjek senki mástól.

Ez így gondolatban egyszerűnek tűnik, de sok olyan másik dolog van, ami hátráltat, és elbizonytalanít. Nem akarok például olyam helyen dolgozni, amit nem élvezek. Most érettségin vagyok, egy évem van vissza (2éves). Ezt azért kezdtem el, hogy az érettségivel továbbtanulhassak. Viszont egyre inkább elvesztem a motivációm e felé, és egy jobban érzem, hogy teljes életmódváltás kell nekem.

Vacilálok, hogy maradjak, vagy menjek. Ha megyek, akkor hogyan kezdjek bele, hogyan vészeljem át a kríziseket, hogyan maradhatok állandó dolgozó a munkahelyen, stb. (Tavaly kétszer voltam 3 hetet dolgozni, egyik helyen se alkalmaztak tovább. Raktáros, és rakodómunkás voltam.(a szakmám eladó, szeretem is valamennyire, csak felvenni nem akarnak sehova))



2019. júl. 29. 18:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha már találtál normális munkát, ahol meg is tudsz maradni, akkor költözz csak külön. Addig inkább ne.
2019. júl. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Függni mindig fogsz mástól, ha nem vagy gazdag. A főbérlőtől, munkahelytől, szolgáltatóktól, bankoktól, párkapcsolattól. Az egész élet arról szól, hogy a sok függés között próbálj megtalálni valamilyen egyensúlyt, amivel még épp nem roppansz össze. Mire végre sikerül, jön a gyerek és kezdheted elölről. Sokan ezt nem tudják elfogadni és szerencsét próbálnak, van akiknek sikerül is. Rajtad áll, mit kockáztatsz.
2019. júl. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2 Ezt nyilván tudom, de a függést nem ilyej módon értettem. :)
2019. júl. 29. 18:45
 4/9 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a cipőben járok. Költözzünk Pestre, keressünk munkát és fizessünk 2en albit 😂
2019. júl. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4 Megbeszéltük. :D
2019. júl. 29. 19:12
 6/9 anonim ***** válasza:
Tanulj.25 éves korodig 2 ingyenes okj-t tehetsz le,van 12 félèv állami helyed egyetemen,20 éves korig visszaigényelhetsz x összeget a jogsiból,hasznàld ki ezeket a lehetőségeket,és akkor több mindenből tudsz választani, növelheted az önàllóságod.Egy jó szakmunka is megteszi, de azért az igénybeveszi a testet és hosszútávon az egészséged is figyelembe kell venned.Ha elhelyezkedsz egy nem túl jó eladói munkahelyen beleragadsz és egyre távolabbinak tűnik a vàltoztatás.Az iskolapadba nehéz visszamenni ha már a munka világában vagy,előbb szedd össze a tudást!
2019. júl. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6 Bárcsak ilyen egyszerű lenne... egyetem...
2019. júl. 29. 19:33
 8/9 anonim ***** válasza:

Be voltam pánikolva előtte egy évvel, mint az atom. Nem viccelek, pszichiáter kezelt, delressziós voltam, több öngyilkossági kísérletem volt, úgy összeomlottam.


Aztán elkezdtem megélni a dolgokat egyedül, amiktől halálosan féltem és láttam, meg tudok mindent oldani. Nincs az a gond, amire ne lenne megoldás vagy ne lehetne átvészelni, megtanultam.


Anyagilag meg; diploma után munkába álltam. Először csak megragadtam az első lehetőséget (gyorsétterem majd bolt), utána keresgéltem ügyfélszolgálati állást. :-)

2019. júl. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Elszálltak az albérlet árak, szól az újságcikkben az író...

Érdemes azért dolgozni, hogy oda fizess minden pénzt? Kilátástalan. Csajnak mit mondasz? "Bebeee, van egy albérletem..."

2019. júl. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!