Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Probanap után azt mondta majd...

Probanap után azt mondta majd hív hogy miujsag, miért nem ott mondta meg hogy kellek vagy nem? Konyhai kisegítő munkáról van szó 19/L

Figyelt kérdés

Szóval elkuldtem egy étteremnek az önéletrajzom másnap már hívtak is telefonon hogy menjek be egy személyes találkozóra rá 2 napra be is mentem a főnökkel beszeltem. Ez pénteken volt. Azt mondta szimpatikus vagyok neki menjek be hétfőn egy probanapra amire ad pénzt is. Bementem, a szakács volt én és egy konyhai kisegítő asszony. Az a főnök akivel én beszéltem sehol sem volt egyszer megjelent megkerdezni hogy miujsag hogy érzem????

Egy másik férfi volt ott folyamatosan ő vitte ki a kitalált ételeket és ő volt szerintem az étterem vezető.

Ő folyamatosan figyelt engem, de én nem tudom hogy mi volt ott mert akárhányszor lejott én semmit nem csináltam mert nem mondtak mit csináljak hiába mondtam az asszonynak hogy segítek nem hagyta. Ott álltam....

Mosogatni látott ennyi.

Pedig krumplit is pucoltam meg babot, sajtot is reszeltem, csináltam sok mindent de nem látta ezeket.

Annyit látott többnyire hogy mosogattam a tányérokat és vissza raktam a helyére.

Mikor nem volt semmi mosogatni való, és láttam hogy a szakács meg a nő sincs bent ki mentem én is szünetre hozzájuk hát persze hogy ott ült ez az étterem vezető is velük és egyértelműen rólam vt szó mert mikor megjelentem egyből csendbe lettek és az az ember úgy nézett engem azt hittem megfulok. Nem értem miért csinálta ezt.

Reggel 9 re mentem, aztán lejött délután 3 óra után hogy na Xy mára ennyi volt majd hívlak hogy miujsag, mondom oké. Kimenetem atoltozni elkoszontem de nem mertem megkerdezni hogy most en itt ingyen dolgoztam?

Vagy lehet azért nem fizette ki a probanapot mert még fog hívni még egyre?

Nekem a nő azt mondta hogy ma egy másik nő megy a második probanapjara de azt is mondta hogy az még csak mosogatni sem mosogatott. És őt meg ezek szerint visszahivjak..... Ezt nem hiszem el.

Mondjuk az igazi főnök akié az étterem azt mondta nekem hogy reggel kilenctol 3 4 ig ott vagyok, ez így is volt, azt mondta hogy több probanap lesz mert nagyon sok mindent kell betanulni, hat nem tudom akkor miért nem mondta meg ott az étteremvezető hogy miujsag?

Én nhiszem el hogy hogy lehetnek ilyen emberek hogy elneztek hogy egész nap ott mosogattam meg dolgoztam és pénzt meg nem adnak. Ezért gondolom hogy majd hívni fog még probanapra. Szerintetek?

19/L


2019. aug. 13. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem minden nap megy valaki "próbanapra", és így nem kell mosogatót felvenniük. Át lettél vágva, de rendesen.
2019. aug. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Vagy azért nem adott pénzt mert úgy gondolta hogy én semmit nem csináltam?

Erre is gondolok.

De akkor is adni kellett volna valamennyit ha ez így lett volna de komolyan mondom nem volt így.

2019. aug. 13. 12:34
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Direkt nem fizetett ki, mert az ingyen munkaerőnél nincs olcsóbb.

Mit kell kipróbálni egy konyhai kisegítő munkán? Vegyen föl próbaidőre, azt bármelyik nap indoklás nélkül felmondhatja.

Ha legközelebb próbanapra hívnak, mondd meg, ha kellesz neki, vegyen föl, ha nem, akkor nyalja ki a s...edet.


Fiatalok vagytok, naivak, és ezzel élnek vissza.

2019. aug. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

És nem fel hogy vissza megyek cirkuszolni vagy ki írom az oldalukra vagy bármi?????

Jó igaz én voltam a hülye hogy nem szóltam hogy adjon pénzt de így is utalt engem az az ember ha szóltam volna nagyon be égtem volna.

Egyébként az után küldött engem el miután már nem jöttek az emberek enni. Mert 11 tol 4 ig van nagy hajtás akkor van sok tányér stb, és miután ennek vége lett utána mondta hogy menjek. De azon az emberen látszott hogy egy szemetlada.

Ha hívna esetleg, lehet hogy még bemennék mert mondom lehet hogy még megkwpom ezt a pénzt, de biztos hogy nem dolgoznék ott hosszútávon

2019. aug. 13. 12:50
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbanap, mint olyan, NEM létezik. Ilyen munkajogi kategória nincs. Ha rajtakapták volna, nagyon sok százezerbe került volna a munkáltatónak ez. (Utólag már hiába dobnád fel, nem tudod bizonyítani.)
2019. aug. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
legközelebb állj ki magadért és kérd el a pénzed amit odaigértek neked. ilyen a vendéglátás én is dolgoztam már konyhán többször és ott ezt csinálták mindig. akkoriban még én is naiv voltam de a pénzemet elkértem viszont engem is ugy rugtak ki hogy egy szot se szolt elotte hogy nem lesz munkam csak telefonon felhivott es elhadarta 1 perc alatt h kivagy rugva:) nem fog hivni szerintem ne remenykedj
2019. aug. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hú bakker! A fejüket ki tudnám tépni az ilyen gyökér munkáltatóknak. A kezdőket különösképp szeretik átbaSzni és ingyen dolgoztatni.

Egyet jegyezz meg: nincs olyan, hogy próbanap. Próbahónap van,az 3 hónap. De ha már probanapot akar, köteles(!!!)aznapra bejelenteni és a napi vagy órabéred kifizetni amint végeztél!Ne félj munkád végeztével követelni, mert az jér neked, akár tetszett a munkád, akár nem. Amennyiben nem fizet, mondd meg, hogy ez esetben ne számítson rád. Munkaügyi következményekre annál inkább. A dolgozok susmorgásán nem kell csodálkozni.A magyar melóhelyel 99 százaléka úgy működik, hogy a seggedbe a szemük és várják hogy elvégezd az ő munkarészüket is, amennyiben jó igáslónak tűnsz. Mások kihasználása, kipofázása alap.Plusz jotanács: konyhára ne menj.

2019. aug. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
87%
Ezt a pénzt már nem kapod meg. Nyugodtan kiirhatod az oldalukra, megérdemlik, bár biztos törlik azonnal.Eszedbe ne jusson visszahivni. Azért voltak szemetek, mert ott mindenkivel azok. Erre megy a játék, hogy ingyen marhákat dolgoztassanak. Jelentd a munkaügyön ami történt, munkaügyi felügyelőségnél is tehetsz panaszt. Vendégként is érdemes lenne körünézned, valszeg más stiklik is vannak ott, ha koszosak, nem adnak számlát, akkor a nav-nál és az antsz-nél is felnyomhatod őket köszönetképp.
2019. aug. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!