Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csak szerintem gáz, hogy egy...

Csak szerintem gáz, hogy egy tapasztalatlan tanár tanít minket?

Figyelt kérdés
Van egy új egyetemi órán, a munkaszervezésről szól, kb. arról, hogy hogyan kezeljünk egy problémás ügyfelet, milyen csoportdinamika lehet a kollégák között, milyen napi szintű ember-ember problémákat kell megoldani stb. Bejött egy phD doktorandusz srác, nagyon lelkesen beszélt a témáról, és mindenkitől megkérdezezte, hogy mennyi munkatapasztala van. Nem egy ember mögött már 3-5 év van. Valaki megkérdezte a bemutatkozás után a tanárunkat is, hogy mögött mennyi év munka van és erre a válasz: "hááát... voltam 3 hónap gyakorlatot egy multinál". Nem hiteltelen így egy kicsit?
2019. szept. 11. 21:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Valahol el kell kezdeni neki is...
2019. szept. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel jobb esetben tanult ezekről, hogy milyen problémák lehetnek munkatársak között így nem hinném, hogy probléma lenne. Lehet így több mindenről tud, mint aki dolgozik de valahogy sosem volt nagyobb problémája pl ügyfelekkel. Mint ahogy lehet egy gyermekorvosnak nincs gyereke, de megiscsak jobban tudja a dolgokat. Nyilvan jobb lenne ha lenne pluszba 20 ev munkatapasztalata, de ahogy elottem is irtak, el kell indulni valahonnan.
2019. szept. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az elsővel értek egyet. Nem gáz, majd belejön!
2019. szept. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted csak melegedni járt egyetemre vagy tanult is valamit? Végül is egy diplomát csak összehozott.

Ha nem is tanulta, valószínűleg a tananyagot elolvasta amit le kell adnia.

2019. szept. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Metionin ***** válasza:
100%
Nem gáz. Valahol neki is kezdenie kell, másrészt attól hogy valakinek van munkatapasztalata, nem biztos hogy az ügyfelekkel való tapasztalat volt. Pl. én 8 évig éltem diákmunkából de csak egy olyan helyen voltam (ügyfélszolgálat) ahol voltak ügyfelek, a többi gyár volt, szalagmunka. De főállásban sem foglalkozik mindenki ügyfelekkel.
2019. szept. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonymousreview60 ***** válasza:
30%

De, az. De a felsőoktatás ilyen. Nincs annyi tanár, muntbamennyi tárgyat azok a tanárok felügyelnek. Ezért valaki félig annyira képzett mint ők kell, hogy megtartsa azbórát. Az ilyen az ún. doktorandusz. Doktorandusznak jellemzően nem nem diplomázás után 2-5-10 évvel mennek0, hanem azonnal. Ez eredményezi a helyzeteteket.

Ha jót akartok, akkor olyan példákat hoztok fel menet közben az órán, ami az ottani modelleknek megfelelt. Vagy éppen ellenkezőleg, minden igyekezet ellenére nem úgy működött.

2019. szept. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintetek csak az taníthat, akinek van személyes tapasztalata az adott témában?


Akkor már az általános iskolai tanárokat is ki lehetne rúgni, mert a földrajztanár nem járta be az egész világot a tesitanár lehet egy zsírgombóc, a biológiatanárok kb 100%-a nem boncolt embert/hüllőt/madarat hogy tapasztalatból tudja tanítani az élőlények keringési rendszerét.



Ha a tanárod elméleti tudása számodra nem megfelelő, akkor hagyd ott az egyetemet, mert szerinted az elméleti tudás, elméleti tanulás hülyeség. Ja meg akkor égessük fel az összes könyvet, mert csak saját tapasztalatot lehet jól tanítani.


Irány vissza az írástudatlanságba.

2019. szept. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Mindenki kezdöként indul.


Végrzd csak el a sulit. Te is csak egy tapasztalat nélküli kezdő leszel és pont ezért nem lesz könnyű elhelyezkedni.


Ha meg pályát módosítasz valamikor, akkor pedig újra kezdő leszel abban a szakmában/témában/helyzetben.

2019. szept. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Van egy olyan érzésem, hogy megint a napi kamu kérdezőnkkel lesz dolgunk...De ne legyen igazam :)
2019. szept. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Sunshinedoll ***** válasza:
Sok phd-snak nem feltétlen van tényleges munkatapasztalata, mert nem azt csinálta addig, teljesen más területet választott - az akadémiai életet, viszont a phd-soknak is kell órát tartaniuk. Nem értem, ebben mi a probléma, a magyar nyelvet is mindenki használja, mégis csak phd-sok meg tanárok tanítják az egyetemen, akik értenek hozzá.
2019. szept. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!