Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy kezeljem, hogy több...

Hogy kezeljem, hogy több kollégám is bepróbálkozik mostanában, pedig tudják, hogy párom van, és nem is biztattam őket soha (! )?

Figyelt kérdés

Komolyan bunkónak kell lennem, hogy ne értsenek félre?

Rosszul érzem magam egyszerűen emiatt, nem értem mi történik.. Esküszöm SOHA nem viselkedtem úgy, mindig tényleg inkább távolságtartóbb voltam velük ilyen téren.


Több kollégám is bepróbálkozott mostanában, 2-nek szintén párja van, eleve gusztustalannak tartom ezt. :(

-Az egyik folyamatosan próbálkozik az utóbbi időben, és egyszerűen nem veszi a lapot, hogy nem is válaszolok szinte neki..

-A másik meg megdöbbentett, mert szorosan együtt dolgozunk. Ez irtó kellemetlen...

-némelyiknek szintén párja van


Én nem akarok egyiktől sem semmit, nem is adtam nekik ilyesmi jeleket sem, nem értem, komolyan. A maximum annyi volt, hogy igyekeztem mindenivel normális, barátságos(!) hangot megütni, de basszus, nehogy már ha egy nő egy kicsit is kedves vagy barátságos és nem egy bányarém, akkor felhívás legyen keringőre.. Sosem voltam az a bunkó fajta, és mint írtam, inkább vagyok távolságtartóbb is általában, mint túl közvetlen. Vagy ennyire magányosak, vagy xar kapcsolatban vannak gondolom.


Irtó kellemetlen az egész. Többüknél (remélem) egyszeri volt, de az egyik nem hagyja abba a bepróbálkozásokat. - Csak úgy tudom egyértelműen jelezni, hogy kopjon le, ha bunkó leszek konkrétan vagy az arcába írom, nem igaz, hogy nem veszi a lapot valaki..

Tiszta szürreális az egész.


Nem pakolom ki magam, nem viselkedek úgy, nem vagyok könnyűvérű, és nem vagyok Miss Universe sem vagy ilyesmi.

Már az segítene, ha más nő tudna valami pozitívat mondani.

Tudom más talán azt mondja ez biztos a világ legnagyobb problémája, én is így gondolom, de ez most így sok egyszerre hirtelen. Kedvem sincs bemenni, pedig imádom a munkámat.



2019. okt. 6. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nő vagyok. Én ilyen helyzetben nem lennék se kedves, se bunkó. Közömbös.
2019. okt. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Bunkónak kell lenni, különben félreértik.


Ha kulturált és normális vagy, azt is.

Mondd meg nekik, hogy nem akarsz tőlük semmit, van párod és szereted.

2019. okt. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Férfi vagyok, ezt előrebocsátom.


Az első dolog, amit jó lenne tudni, hogy valóban bepróbálkoztak vagy csak te érted félre a kedvességet úgy, ahogy szerinted ők értik félre a tiédet. Nyilván ha egy "Katika, de megdöngetnélek!"-jellegű próbálkozásról van szó, akkor ez a feltevés semmis, de nem írtál arról, hogy pontosan hogyan zajlott a dolog.


A férfiak a pontos, tényszerű üzeneteket értik meg a legbiztosabban, úgyhogy a legegyszerűbb, ha egyenesen megmondod, hogy a dolgot te bepróbálkozásnak vetted és nem vagy rá vevő, több hasonlóval nem szeretnél találkozni. Ha mégis ismétlődik, akkor tedd hozzá, hogy a következő alkalommal jelzed a főnöknél/HR-en a dolgot. Nem bunkón, nem kiabálva, hanem higgadt, tárgyilagos és szenvtelen hangon.

2019. okt. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Párod mit szólt hozzá?
2019. okt. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a szándékot érted félre? Amit te bepróbálkozásnak gondolsz az nem csak egy sima beszélgetes valamilyen témáról.
2019. okt. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Emlegesd előttük sűrűbben, hogy mennyire szereted a Sanyit (nemtom ki a párod) és ez el fogja venni a kedvüket. Még csak nem is kell konkrétan elküldened őket.

De hát nő vagy, neked kellene tudnod ilyen rafkós technikákat.

2019. okt. 7. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha ez rendszeres, akkor csak úgy gondolod, hogy nem bíztatod őket.
2019. okt. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

“Nem tudom pontosan mik a szándékaid, de olyan jelzéseket adtál, amiket én úgy véltem, hogy közeledni akarsz felém. Ezt nem tudom viszonozni, van párom, remélem megérted.”

Ez a sablonszövegem ezekre az esetekre😀. Erre persze sérül az egó és az a válasz jön, hogy jaaaj csak barátkozni akartam, dehogy akarok tőled valamit. Aha, persze:) Nagyon meg tudják keseríteni ezek az emberek a munkahelyi életet, mert ha nem vagy vevő a gyerekes, sokszor gerinctelen hülyeségeikre, akkor meg ki leszel közösítve. Ez van, a munkával kell foglalkozni, a kollégákat meg kb leszarni, csak így lehet hosszú távon boldogulni. (Persze vannak olyan nők, akik egy szimpla sziára is azzal felelnek, hogy “van pasim”, de én azért reálisan meg szoktam látni, hogy kik azok akik ténylegesen közeledni akarnak és szerintem a kérdező is így van ezzel.)

2019. okt. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát nagyon nem a szándékot értem csupán félre, elég egyértelműek a dolgok, nem ilyen "jeles" dolgokra kell gondolni.. Pont hogy én vagyok az a típus, aki nem igazán veszi észre, ha tetszik valakinek eleve.

Csak valamelyiknél már az is qrva zavaró, hogy annyira bámul sokszor, hogy észre sem veszi magát, meg irkál minden hülyeséggel, vagy kedveskedni próbál épp, bókolgat meg hasonlók.


Persze túl tudok lépni ezeken és túl is fogok, ez a kattanás most jött ki náluk nagyon. Csak basszus ez mind a munkahelyemen van, nem tudok csak úgy felállni és ott hagyni az illetőt.


Köszi, ez lesz igen, hogy többet fogom emlegetni a páromat.

2019. okt. 9. 17:24
 10/10 A kérdező kommentje:

# 7

Ez csak akkor igaz, ha nálad az, hogy valaki kedves (ahogy mindenkivel az melletted(!)) és emberszámba vesz, az nálad már biztatás.


Erről nem én tehetek, hogy némely embereknél konkrétan nem lehet kedves az ember- és itt még mindig nem a túl közvetlen viszonyról beszélek, mert írtam, hogy alapból távolságtartóbb vagyok!-, mert neked tetszik valaki és te bele akarsz látni többet.


Ez egy kollegális viszony mindegyikkel, szoktunk beszélgetni, szoktunk néha elengedni is magunkat együtt kikapcsolni MINDANNYIAN néha-néha munka után. De külön pl egyikükkel sem szoktam irkálni sem..


Az ne legyen már biztatás könyörgöm, hogy pl egy csinos nő teszem azt hozzád szól és beszélget veled, mint bármely más ott lévő kolléga/ vagy ember, akivel szóba állsz.

Egyikkel sem viselkedek másképp.


De már ezt a beszélgetést sem viszem amúgy túlzásba.

2019. okt. 9. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!