Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mentősökhöz lehet egy pár...

Mentősökhöz lehet egy pár kérdésem?

Figyelt kérdés
Szeretnék mentősnek (mentőápolónak?)tanulni gimi után, csak nem tudom hol, milyen tanfolyamot/iskolát kell elvégezni, milyen beosztások vannak, mik a kizáró okok és buktatók stb... Ha van mentős köztetek az eligazítana engem a témában?

2019. okt. 20. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Mentőtiszt-főiskolai képzés és nagyon kemény. De sokkal egyszerűbb guglizni.
2019. okt. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Mentők, nem mentősök. Mint ahogy tűzoltók, és nem tűzoltósok.
2019. okt. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%
Fujj, ez az a munka, amit még akkor sem csinálnék, ha milliókat fizetnének érte.
2019. okt. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
O maganelet. Keves fizu,amibol nem lehet megelni.
2019. okt. 21. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

2 tessék okoskodó gyakoris

[link]

2019. okt. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
17%
Hiába lettem így lepontozva, akkor is szar és gusztustalan :D
2019. okt. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
maga a mentőszolgálat tette ki amit posztoltam az értelmezőszótárba is benne van. de tudjuk a gyakoris az atyauristen ő mindent jobban tud.
2019. okt. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%

Mentőápoló az OKJ-s tanfolyam, érettségi kell hozzá és van, ahol előzetes eü tapasztalat vagy Gyakorló mentőápoló OKJ megléte. Jó, ha mondjuk eü suliban érettségiztél.

Fizikailag talán ez a legkeményebb, pl legtöbbször te (meg a sofőr) cipeled a beteget, felszerelést és a “piszkos” munkából is több jut neked sokszor (ami persze ugyanúgy fontos, de elhiszem, hogy nem hálás feladat mondjuk kitakarítani az autót egy véres eset után).

A mentőtiszt már hosszabb képzés, 4 év és egyetemen oktatják. Nagyon szigorú, az anatómiát, gyógyszerekkel kapcsolatos tárgyakat pl olyan keményen tanulják, mint az orvosok. Sok mindent csinálhat, amit az orvos is, pl intubálhat, de nem altathat és bizonyos gyógyszereket nem adhat be mondjuk.

És persze van a mentőorvos, ehhez 6 év általános orvosi egyetem kell és 5 év szakirányú képzés. Sokat tanulsz, akkor ajánlom főleg, ha nem akarsz életed végéig kivonulgatni, hanem mondjuk tervben van, hogy kórházba mész. A mentőtiszt ugyanis ott csak ápolói feladatokat láthatna el (ami persze megint csak fontos, de kevesebb dolgot csinálhat, mint egy orvos). Meg külföldön is jobbak az esélyeid, mert a mentőorvos az mindenhol mentőorvos, míg a tisztit sok országban nem fogadják el olyan formában, mint nálunk.

2019. okt. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ utolsó, egyetlen értelmes válasz a tiéd volt!
2019. okt. 26. 21:23
 10/10 anonim válasza:
Én is Mentősnek készülök... Ha van kérdésed írj rám privátban :)
2019. okt. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!