Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem adják ki az utolsó fizetés...

Nem adják ki az utolsó fizetésem egy részét, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Dolgoztam egy üzletben, egy év után mondtam fel, október elérjen járt le a felmondási időszak.

Fizetést minden hónap középén kaptam, az előző hónapra.

Szóval árról volt szó, hogy a napokban menjek s vegyem el a szeptemberi fizetésem.(kézbe kaptam, De mindig aláírtam egy papirt)

Bemegyek, az új eladó volt ott már és ő kellett átadja a penzt, amiből jócskán hiányzott. A papir sem volt ott amit mindig alá kellett írnom.

Felkerestem A főnököt, aki közölte, hogy a tavalyi lopás árát vonták le, s majd ha rendeződik a rendőrségi ügy, akkor majd megkapom én is.


Megjegyzem, naphosszat egyes egyedül voltam az üzletben, kasszás és kiszolgáló meg őr is egyben, holott hivatalosan úgy volt bejelentve ketten dolgozunk. Szerződésben az all, hogy hétfőtől péntekig, persze nekem a programban szombat is benne volt, ami megint csak nem legális. Több alkalommal nem nyitottak vagy nem olvastak be dolgokat a kasszába, ami mondanom sem kell,hogy nem legális.

Mivel egyedül dolgoztam, roma nemzetiségűek tavaly egy alkalommal kihasználták a helyzetet és loptak. Szóltam a főnöknek, voltak kamerák is, rendőrségre került a dolog.

Szó sem volt arról, hogy lefogjak húzni tőlem annak az értékét, amit loptak, sőt akkor megértőek voltak hisz nem volt mit tennem.

Most, biztosan bosszúból amiért felmondtam, kitalálták,hogy az utolsó fizetésemből ezt levonják.

Mit tehetnék ebben a helyzetben? Első munkahely, kisvállalkozás.

22n


2019. okt. 23. 00:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha azt jelenti, hogy kézbe kaptad, hogy nem voltál bejelentve, akkor semmit. Ha hivatalosan dolgoztál, akkor munkaügyi bíróság; vagy megpróbálsz vele megegyezni, a lopás értékét, ha van biztosítása a rendőrségi feljelentéssel tudja rendezni, ehhez neked semmi közöd.
2019. okt. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Be voltam jelentve, fizettek utánam, annyi hogy mivel nekik is készpénzben jött a bevétel, én meg helyben voltam, nem kártyára küldték, hanem ideadták.


Szóval jól gondolom, ha nem írtam alá azt a papirt, amit addig szoktam, nem tudja bizonyítani hogy fizetett, tehát jogosan mondhatom,hogy jogi segítségért folyamodok ha nem adja ide.

A többit viszont, hogy sokszor adótcsalnak, azt sehol sem tudom bizonyítani, így azzal hiába'fenyegetőzök'?

2019. okt. 23. 00:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Elsőnek írom.

Bejelentett munkaviszonynál is lehet kérni, hogy készpénzben fizessék ki a havi fizetésedet, de ebben az esetben is kell kapni a fizetés mellé fizetési papírt amin rögzítve van minden. ( mennyi adót, Tb-t vontak le, mennyit kaptál kézhez)

Kedves kérdező. Ha nem írtál alá átvételi elismervényt, hogy a pénzt megkaptad, ha nem kaptál fizetési papírt, akkor ez olyan mintha nem kaptál volna 1 fillért sem.

Szóval tessék közölni a főnökkel, hogy vagy kifizeti a havi fizetésedet amennyi jár, fizetési papírt is kérsz. A lopás összegét nem vonhatja le, mert az üzletnek kötelezően kell, hogy legyen biztosítása, lopás ellen is. Voltaképpen csalni akar, mert tőled is levonná, és a biztosító is fuzetni fog (lehet már fizetett is neki)

Ha nem hajlandó akkor közöld, hogy semmi gond, mivel nincs semmi bizonyíték, hogy utolsó alkalommal pénzt kaptál, mész a munkaügyi bíróságra a teljes havi béred nem fizetése miatt. Nyert ügyed lesz, mert ebben az esetben visszanézik a számlavezetését.

2019. okt. 23. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!