Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez valóban középfokú nyelvtudá...

Ez valóban középfokú nyelvtudást igénylő munka?

Figyelt kérdés

Sima iskolapadban szerzett "középfokú" angol nyelvtudásom van, mellyel a hétköznapi életben eddig elboldogultam (pl. nyaralás során). Szakmai nyelvet angolból nem tanultam soha. Nemrég megpályáztam egy állást, melyben feltétel kommunikációképes középszintű angol nyelvtudás volt. Az interjún derült ki, hogy a következő körben angol nyelvű állásinterjúra kerülne sor, melyet az anyavállalat vezetőivel kellene lefolytatni, szakmai kérdések is lesznek tesztelve a szakmai kompetenciáimat. A munka során napi szinten kellene e-mailben és telefonon kapcsolatot tartani velük, a munkáról egyeztetni, összedolgozni. Korábbi munkahelyemen akik ilyen feladatot láttak el tőlük tárgyalóképes nyelvtudást vártak, illetve szakmai angolt. Voltam már régebben olyan állásinterjún (németen és angolon is), ahol szintén középfokú nyelvtudást vártak, ám ott az interjún csak hétköznapi dolgokat kérdeztek, pl. mi a hobbim, korábbi tanulmányaim, mik a jövőbeli terveim és néhány hasonló általános kérdés. Itt akkor kellett használni a nyelvet, ha jöttek a külföldi vállalatoktól és pár szót kellett velük váltani, vagy ebéd közben hétköznapi dolgokról csevegni, illetve e-mailezések során.

Kicsit elbizonytalanodtam. Én értelmeztem eddig félre a középfokú nyelvismeretet vagy ők jelölték meg túl alacsony szintűnek az elvárást az álláskiírásban?


2019. okt. 30. 17:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én dolgoztam már ilyen helyen, nem sokkal azután vettek fel, hogy letettem a középfokú nyelvvizsgát. Nyilván sokat számít, hogy mennyire aktív a tudásod, de úgyis lesz a cégnek egy sajátos szókincse, amit menet közben tanulsz majd meg. Ha az interjún úgy ítélték meg, hogy elegendő a szinted, akkor ne aggódj. :)
2019. okt. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én kicsit félek tőle, már magától az interjútól is. Igazából az is furcsa volt, hogy az itthoni vezetőkkel az állásinterjú magyarul zajlott, egy mondatot sem kérdeztek angolul, majd mikor közölték telefonon hogy továbbjutottam akkor kértek egy angol nyelvű önéletrajzot és mondták, hogy mikor lesz az anyavállalati vezetőkkel az interjú angolul.
2019. okt. 30. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!