Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a vélemyényed a munkahelyi...

Mi a vélemyényed a munkahelyi kihasználásról, kizsákmányolásról, zsarnokoskodásról?

Figyelt kérdés
Volt e ilyenben részed? Mi volt a legdúrvább, hogyan kezelted?

2019. nov. 20. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Igen, van ilyenben részem, nagyon helyesnek tartom. Úgy kezelem, hogy ha valaki beugat, kirúgom. Mindig van új jelentkező.
2019. nov. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Könnyen beszélsz, főnök vagy. Mi lenne ha beosztott lennél?
2019. nov. 20. 13:13
 3/8 anonim ***** válasza:

Hogy mint munkavállaló, te választod meg hol és milyen feltétlek között dolgozol, így a te hibád ha olyan helyen vagy ahol kihasználnak és teljesen máshogy kezelnek mint másokat hasonló pozíciókban más cégeknél.


Ha meg mindenhol ugyan úgy bánnak a te pozíciódban dolgozókkal, akkor csak szimplán rossz a munkád és akkor is ratad áll, hogy változz tass és más fele nyiss.


Az emberek szeretnek másokat okolni saját nyomorúságuk miatt. Az igazság, hogy mindenki próbálja a legjobb helyzetbe pozícionizálni magát és ha te hagyod hogy a te rovásodra tegyek meg ezt valaki (ebben a példában egy főnök, cég) akkor te vagy a hibás.

2019. nov. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Wow, "változz tass" ilyet is rég gépeltem :D bocsi
2019. nov. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs munkád,nem tudnak kihasználni.
2019. nov. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

DIÀKmunkàra jelentkeztem egy boltba, beosztottak mindenféle kérdés nélkül hétfőtől vasárnapig. És "próbaidőm" is volt. :D Na, néztem egy nagyot már itt is. Aztán első nap. "Ott a béka, vidd ki azt az árucsomagot ès pakold le..." Igen ám. De azt se tudtam mi az a béka. Na megfogtam, kb 10 perc alatt sikerült a raklap alá betenni, aztán magamtól rájöttem, hogy hogy is működik és kb 20 perc alatt már meg is mozdítottam, volt amit levertem, kiszakítottam, stb. De kihúztam! Igaz, ráhúztam a lábamra, de sikerült! Mert "bèkàzàshoz kéne nektek egy acélbetéses cipő, de mi ezt nem fogjuk állni, túléled, ha a lábadra húzod párszor." Mivel senki nem mondta el mi hol van így nagyon nagyon sokáig tartott leszedni a raklapot, és az csak plusz nehézség volt, hogy a békàt sem tudtam kezelni. Eközben megkaptam, hogy félóra alatt fel kell tölteni egy egész boltot, nem így megy, hogy én csak így "vakarom a pi csàm". Miután végeztem ismét 20 perc volt visszarakni a békát a helyére. És ismét kaptam a leba szàst, hogy haladjak már. Ez volt az első nap. Ja, és a főnök minden percben ott állt mellettem és kérdezgette, hogy mit csinálok. Az összes kollèga is természetesen engem csicskàztatott "Hozd ide ezt, vidd el azt" és ez még jobban hátráltatta a saját munkàmat. Ràadàsul nem mehettem el inni, enni, meg wc-re sem, mert mit képzelek én? Az nekem nincs kifizetve, hogy én leülök enni vagy kimegyek a mosdóba. Harmadik nap felénél a főnök annyit mondott, hogy hozzak ki egy nagy rekeszt a raktàrból, mindegy melyiket. Hát rögtön az elsőt kivittem és elkezdtem pakolni. "Heee, figyejjè mà nem is ezt mondtam, hogy hozd ki, azonnal vidd vissza". Na visszavittem, csak épp a helyére nem bírtam visszatenni. Biztos van olyan aki elsőre tudja kezelni a békát, de én pont nem ilyen vagyok. Na jött a főnök és elzavart. "Most azonnal menjèl be az öltözőbe, öltözzèl àtfele, a ruhát meg kérem, neked ez volt itt az utolsó napod, hát nem hiszem el..." Összevesztem vele. A kifüggesztett beosztàsomat pedig átsatírozta rögtön. Azóta rengeteg ismerősöm ment oda, és mindet kirúgták 2-3 napon belül. Pedig már az összes sulit teleragaszgattàk hirdetèsekkel, hogy menjen mindenki a Pennybe dolgozni. Ez 2 éve volt. Azóta is rettegek attól, hogy újra boltba kell mennem dolgozni. Most is dolgozom természetesen, és most is emberekkel, de nem boltban.

Mi a véleményem? Az összes ilyen főnököt felkötnèm, az ilyen nem főnöknek való.

2019. nov. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én mindig felmondok nem embernek való ...
2019. nov. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, volt ilyenben részem, mert erre vagyok beidegződve, mert totál alárendelt vagyok. Mint egy mazochista. Később jöttem/jövök rá, hogy csak magamat szívatom/szívattam ezzel is.
2019. nov. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!