Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogilag az rendben van, ha a...

Jogilag az rendben van, ha a munkáltató gondol egyet és kiírja az alkalmazottak szabadságát?

Figyelt kérdés
Nálunk előfordult már olyan , hogy sok és sürgős volt a munka , ezért nem volt lehetőség szabadságra menni , ha csak nem pl : rendkívüli eset miatt kellet egy - egy nap ! Ezért pl : nekem 22 nap szabadságom maradt benn , amit már az adott évben nem tudtam kivenni mert december közepéig dolgoznunk kellet folyamatosan , ezért 13 napot ki írtak , majd mikor a 13 nap letöltésre került , ez idő alatt még 2 - öt írtak ki belőle + 2 napot a következő évi szabadságból is , mondván , hogy úgy is sok van , had fogyjon ! Jogos lehet ez így ???
2019. dec. 2. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:
7 nappal rendelkezel te, a többivel a munkáltató. Hogy a következő évit ki lehet-e adni, nem tudom.
2019. dec. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor ennyi erővel már nyugodtan rendelkezhetne a munkáltató az összes szabadsággal ! Így is majdnem a munkavállalók szinte teljes életével a munkáltató rendelkezik !!! Ezek szerint az alkalmazottak ( a modern rabszolgák ) !!!
2019. dec. 2. 19:55
 3/6 anonim ***** válasza:
A magyarok nagy része nem szeret harcolni a jogaiért, hanem inkább rabszolga. Szóval igen, sajnos a jogszabályok alapján jogos.
2019. dec. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocs, de ezt nem értem. Azt írod, 22 napod marad bent. Abból 13-at kivonva 9 marad, majd abból kettőt 7. Tehát még 7 napod van a ki nem adott szabiból. Akkor hogy adnak ki a következő éviből, ha még ez is megvan? Vagy micsoda? Nekem zavaros ez az egész.
2019. dec. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nos úgy volt ez , hogy nem a következő év januárjának a második napján kellet kezdenem . Volt itt minden , egyik vezető azt mondta , hogy szabadságot át vinni nem lehet a következő évre , ezért kell ki írni ! Ki is írták , tehát hivatalosan szabadságon voltam , de gyakorlatilag dolgoztam ! A másik vezetőnk meg azt mondta , semmi akadálya annak , hogy a következő év januárjában töltsem le a múlt évi szabadságokat , majd úgy oldjuk meg , hogy amikor decemberben dolgozok , akkor szabadságot írnak be , és majd januárban leszek otthon és hivatalosan meg akkor dolgozok ! Aztán lett ebből az , hogy 22 napból maradt a 13 , később ebből is + 2 napot el vettek + 2 napot írtak ki , végül is már az az éviből is , tehát rögtön az év elején ! Most idén már előre jeleztem , hogy ne ki írják a szabadságaimat , hanem szeretném azokat le tölteni , mert egész évben alig voltam otthon ! Ere azt mondta a főnököm : jó rendben , de majd a munkák sürgőssége dönti el !
2019. dec. 3. 18:49
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem továbbra sem érthető ahogy leírtad, de mindegy.

Amennyit kihámoztam belőle, az törvénysértés. Nem lehet okoskodni a szabikkal, hogy dolgozol, de papíron mégse, aztán jóvanazúgy. De nem lepődök meg. Ez Magyarország. Hagyjátok hogy így legyen, egészségetekre.

2019. dec. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!