Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek? SOS

Mit tegyek? SOS

Figyelt kérdés

Nem találtam ennek a kérdésnek megfelelő kategóriát, úgy hogy ide írom.

Vagyonőrként dolgozom egy cégnél. Nem rég az egyik munkatársunk felmondott és most egy újat keresünk magunk mellé.

Volt is egy jelentkező, január 1-el kezdene.

Viszont ma bejött hozzám az új ember és rá akart venni, hogy jelentsem fel a főnököt az adó hatóságnál (elmondása szerint azért, mert nincs minden rendben a cégnél, szabadság, táppénz, stb - ez annyira nem is lényeges) Azt mondja, hogy névtelenül lehet bejelentést tenni, de kérdezem én, akkor miért nem ő teszi meg? Miért akar rábeszélni? Nem kell észkombájnnak lenni ahhoz, hogy az ember rájöjjön. Hogy én maradjak trutyiba ha ez kiderül - már pedig kiderülne.

A kérdésem pedig, hogy mit tegyek? Szóljak a főnöknek, hogy milyen embert akar ide felvenni?

Ha szólok én leszek a helyi spicli, de ha nem szólok, és később valami galiba lenne, lehet, hogy rám fognák, hogy én jelentettem fel.

Ti mit tennétek?



2019. dec. 19. 18:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Megmondanám a fickónak a helyedben, hogy el nem fogod árulni azért, ahogyan szervezi a kicsi puccsát a háttérben, de azt ne várja el, hogy árts magadnak! Ha annyira zavarják az átvilágítási eredmények (vagy saját fantazmagorái), akkor oldja meg magának, - jelentgessen annak erről akinek akar, de személyesen, ne más középső lábával verje a csalánt! Azzal azonban már most számolj, hogy folyamatos utóvéd-harcokat fogsz vívni ezzel az emberrel, miután bekerül a céghez. - Akinek az az első cselekedete egy cégnél, hogy már a belépési procedúrája alatt ássa a leendő főnökének a sírgödröt, mit gondolsz, mire fog tartani egy "mezei" kollégát? Másik alternatíva lehet, hogy bizalmas beszélgetést kezdeményezel a főnököddel és elmondod neki a frankót - vállalva minden esetleges következményt. Vagy fogja méltányolni, vagy nem.
2019. dec. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, igazad van.
2019. dec. 19. 22:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!