Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érdemes 3 órát oda-vissza...

Érdemes 3 órát oda-vissza ingázni diákmunkára?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok és kéne egy kis pénz, meg albérletbe is szeretnék költözni majd. Viszont ebben az ürülék kisvárosban nincs diákmunka, ami van, az is vagy foglalt, vagy 60-90 ezer között fizet havonta. Legközelebbi nagyobb település (Budapest és még egy megyeszékhely) is csak 80 km-re van, tehát vonattal 1,5 óra oda, 1,5 óra vissza. Mivel sikerült megbuknom sok tantárgyból, ezért most nincs vizsgám vizsgaidőszakban, szóval van időm dolgozni. Viszont szeretnék majd szorgalmi időszakban is dolgozni, és nem csak hétvégén. Szóval mondjuk végzek 5-kor egyetemen, és mondjuk 8-tól bevállalnék egy-két éjszakai munkát is, majd másnap reggelre visszaérni az egyetemre, tehát mondjuk 2 napot nem alszok a héten. Megéri így diákmelózni vagy inkább vállaljak be zsebpénz diákmunkát helyben? Várjak a diplomámig és majd utána normális munkát keressek?

2019. dec. 19. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nem tenném de mindenki maga döntse el hogy mire van rászorulva.
2019. dec. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem éri meg, nem fogod sokáig bírni. Inkább bele se kezdj.
2019. dec. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És akkor helyette mit tegyek? Nincs diákmunka sajnos a városban pedig jó lenne ha végre nem kuporognék pénz nélkül.
2019. dec. 19. 21:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a havi 60-90 E jó pénz még ma is diákként.

Addig gyűjtögess ebből, és egyetem után mehetsz albiba.

Az meg hogy zsebpénz? Hát nem tudom... nagyjából a fele annak, amit normál melóval pályakezdőként megkapnál vidéken, de gondolom, a munkaidő is kb. fele. Az árak mondjuk el vannak szállva, néha én is kapkodom a fejem, amikor veszek 4 itemet a cba-ban teljesen hétköznapi cuccokból, mint pl. fogkrém, és fizethetek 5000-ret. Már rendesen utálok boltba járni, azért pár éve egy hétre elég kaját vettem ennyiből. xD

A kérdésre válaszolva, nyilván nem érdemes plusz pár tizesért az egészségedet tönkretenni.

2019. dec. 20. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Rendes, jól fizető főállású munkáért sem éri meg 3 órát utazni, nemhogy diakmeloert.

mondjuk 2 napot nem alszok a héten. Annyi pénz nincs a világon amiért megéri tonkretenned magad testileg és szellemileg.

Akkor inkább helyben a 90 ezer.

2019. dec. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!