Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az a diplomás, aki 5-6 évig...

Az a diplomás, aki 5-6 évig volt betanított segédmunkás, az szakmailag egy életre kinyírta magát?

Figyelt kérdés

Mi van akkor ha valaki elvégzi az egyetemet, és el is tudna helyezkedni ámde gyalázatos bérért. ÉS mivel friss házas úton a gyerek hát kell a pénz így elmegy betanított munkásnak egy autópiari gyárba. Így se keresi hülyére magát de az adott diplomás kezdőbérnél máris 2x-2,5x jobban keres főleg műszakpótlékkal.

De azért 5-6 év múlva gondol egyet és csak kezdene valamit azzal a diplomával.

Csakhogy 6 éves lyukat nem lehet elmaszatolni egy életrajzban. Mit mondhat egy interjún mit csinált 6 évig? Egy neves autós óriásnál dolgozott na de milyen munkakörben? Gépsorkiszolgálóként.... mert hazudni felesleges leinformálják.Nem mondhatja azt hogy vezető mérnök volt.

Szóval egy diploma, majd 6 év segédmunka. Jól fizető neves helyen de akkor is csak kulizás.

Ezzel a diplomás egy életre kinyírta magát a szakmában?

Senkinek se fog így kelleni szakterületre?


2019. dec. 21. 21:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Ha 6 evig kibirod autoiparban a 3-4 müszakot, a tulorazast, a hetvegi munkat, a napi 8-12 orat, altalaban allo munka akkor nem szakmailag nyirod ki magadat, hanem fizikailag keszülsz ki.


6 evig nem fogod kibirni.

2019. dec. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
6%
A szakterületén semmi értéke nem lesz, soha nem hozza be a lemaradását. Viszont mivel van diplomája elhelyezkedhet valamilyen betanított szellemi munkában, ha elege van a gyártósori csicskamelóból.
2019. dec. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Ezért nem kellene egyből pályakezdőként gyereket vállalni.
2019. dec. 22. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Jó esélye van, hogy nem kell senkinek ezután. Nem az "elmaszatolás" miatt, hanem a szakmai lemaradás miatt. Én se tudnék könnyen visszamenni az eredeti szakmámba, mert nem ismerem a jogszabály változásokat, a technikai fejlődést se követtem. Van olyan szakma ahol kevésbé gond, de általában ez nagy hiányosság.
2019. dec. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"mert nem ismerem a jogszabály változásokat, a technikai fejlődést se követtem"


Na de ezek önmagában simán orvosolhatóak. Nem ismered az új jogszabályokat? Hát akkor megtanulod... miért az aki X szakmában van mit csinál? Ugyanezt.

És mégse jó ez így...

2019. dec. 22. 09:19
 6/11 anonim ***** válasza:
És azt mondod az állásinterjún, hogy én segédmunkásként istenbizony követtem minden változást és naprakész vagyok? Én tuti nem vennék fel ilyet. Konkrétan már a interjúra se hívom.
2019. dec. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"én segédmunkásként istenbizony követtem minden változást és naprakész vagyok?"



Hát ez az hogy nem mondhatom ezt, de mi lenne az akadálya annak hogy 1-2 hó alatt update-eljem magamat?

Végül is aki most képzi magát az egyetemen az beseggeli az aktuális szintet (ami már eleve elavult már ott és akkor...)

mi lenne az akadálya hogy ezt később bárki megtegye egyetemen kívül?

2019. dec. 22. 10:07
 8/11 anonim ***** válasza:
Meg lehet tanulni az új jogszabályokat, lehet szakmai folyóiratokban követni a szakmád újdonságait, de attól még nem leszel olyan szinten naprakész, mint aki ebben a szakmában dolgozik. Például aki napi 8 órában PLC-t programoz, annak 6-7 év múlva jobban fog menni, mint neked, aki napi 12 órában csavarozod az izét a soron és csak szabadidődben, szimulációs programmal tartod karban a tudásodat.
2019. dec. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én több évig voltam, mégis felvettek multihoz. Igyekeztem kiemelni az önéletrajzomban, hogy mit tanultam gyári - minőségellenőri - munkával (pl. precizitás, gyors döntéshozatal, önálló munkavégzés stb.)
2019. dec. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

RtFm privát üzenetére:


Igen, mert ezt érdemlitek.

2019. dec. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!