Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Első munkanap (ok) ti hogy...

Első munkanap (ok) ti hogy éltétek meg, hogyan győztétek le a félelmet?

Figyelt kérdés

Egy ideje halogatom a munkakeresést, tavaly fejeztem be az iskolát és azóta sem voltam normális munkahelyen dolgozni. Most elkezdtem keresgélni, viszont eléggé félek is, mivel nem volt még munkahelyem, szüleim általában pénzeltek, így nem voltam még diákmunkán sem. Semmi tapasztalatom, és eléggé félek hogy elbénázom, nem tudom megcsinálni amit kell meg ilyenek


Minden tapasztalatot és tippet szívesen fogadok :)

köszi!



2020. jan. 2. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
A sereg is toboroz. Ott megtudják tanítani hogyan győzd le a félelmet és hogyan éld túl. :)
2020. jan. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Izgultam, de azért gondoltam, hogy megenni nem fog senki :) előtte jártam már a helyen, akkor is kedvesek voltak az akkor még csak leendő kollégáim. Érdeklődve fogadtak, de mondjuk jó pár hónap kellett, hogy igazán a csapat tagjává váljak, mert nálunk iszonyat gyorsan cserélődnek az emberek, sokan csak ideiglenesen, szakmai gyakra jönnek hozzánk néhány napra, hétre, hónapra. De addig sem éreztem magam rosszul, mert segítettek, kedvesen bántak velem.
2020. jan. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Bennem nem volt félelem, boldog voltam, hogy végre van melóm. Amúgy minél több ilyet élsz át, annál kevésbé vagy izgatott.


Sok számít egyébként azon, hogy hogyan fogadnak, ha közvetlen, jófej kollégáid lesznek, akkor segítenek hamar beilleszkedni.

2020. jan. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy mit vállalsz el.


Pl én gyorsétteremben kezdtem. Ott úgy nézett ki az első napom, hogy aláírtam a szerződést, mentem üzemi orvoshoz, utána megkaptam az egyenruhát, öltöztem át és mentem az étterembe. Ott egy nő megmutatta, mi micsoda, aztán beállítottak a pult mögé, ahol még nem kasszáztam, csak az ételt szedtem ki (két külön pult volt, az egyik az ételes, a másik a kasszás), ha nem volt vendég, sepregettem, felmostam, pakoltam ki az árut, stb.


Az első nap nem, de a többi nap a kasszázást tanítgatták (beálltam az egyik kasszás mellé, néztem mit csinál, majd helyet cseréltünk és én kasszáztam és ő nézett engem), azon kívül a többi feladatot már elláttam.


Maga az első nap nem volt vészes, inkább érdekes. Olyan helyzetben voltam, mint Te, a diákmunkát leszámítva ez volt az első munkám és hasznosnak éreztem magam.


Én azért hagytam ott, mert nekem nem való az a munka; többet ártottam, mint használtam. Tudni kell a gyorséttermekről, hogy pörgősek (én meg lassú vagyok) és, ha nincs munka is fel kell magad találnod (vagyis, ahol én dolgoztam, így volt), illetve én kétbalkezes voltam és rengeteg probléma volt ebből is. Csodálkoztam, hogy nem rúgtak ki, megérdemeltem volna.


***


Utána egy ajándékboltban dolgoztam. Ott bementem első nap, gyorsan elmutogatták, hogy mi micsoda meg hol van, az első órában a kolléganő csinált mindent, utána már én és a kolléganő nézett, utána már felváltva csináltuk a dolgokat, de már első nap belerázódtam és úgy csináltam a dolgokat, mintha jó ideje ott lennék.


Jó kis munka volt, de ki akartam próbálni magam multinál, szóval pár hónap után elmentem; ez a fenti két munka ugyanis átmeneti munka volt, amíg nem találok multisat.


***


Két multiban jártam.


Az elsőnél úgy nézett ki, hogy mi be se mentünk a projektre, amíg a kötelező tréning első felét meg nem kaptuk. Jó, kicsit kummantok, mert egyszer kb 5-10 percre bementünk, hogy a tréner (a projektünkről egy ott dolgozó ember) megmutassa az irodát. De amúgy egy másik emeleten voltunk egy meeting szobában. Lement a tréning első fele és a hét végefele bevittek minket az irodába, mindenkit külön-külön beültettek valaki mellé és vele voltunk. Utána ugyanígy még egy hét a tréning második fele és megint beültünk egy ott dolgozó mellé. Aztán már vettünk hívásokat.


Na én ott be voltam tojva, mert rengeteg apró bakit elkövettem. De azt vettem észre, hogy a kezdeti nehézségek után belerázódtam az egészbe és nem kellett többé félnem. Sőt, azt is észrevettem, hogy, miután mindenféle munka bejött, maguk a feladatok is ismételték önmagukat, tehát már semmi új nem jött. A végén még hónap dolgozója is lettem. Szóval ezt biztatásként írom. :)


***


A következő multi pedig hasonló volt, szerződésaláírás, orvosi, fényképkészítés a belépőkártyához - mint az előzőnél, csak ott utána bevittek minket a projektre. (Az előzőnél az volt, hogy aki fogadott minket a HR-es + a projektről a kijelölt tréner és a szerződés aláírás után a trénerrel maradtunk, itt meg a HR-es fogadott minket és a kijelölt tréner a projekten várt ránk).


Elmagyarázták, hogy ki mit csinál, bemutattak mindenkinek. (Mi idővel azt is csináltuk, hogy az újoncokat fogtuk és körbevezettük, először az irodában, majd az épületben is).


Minden nap a projektre bemenünk reggel, ott bent félrevonultunk, tréninget tartottak, ha nem volt tréning, beültünk valaki mellé és néztük, ahogy dolgozik, néha meg HR által tartott tréningekre elmentünk.


Mivel más jellegű a munka, amit végzek ennél az új multinál, azért féltem még az első napon is, de ugyanúgy, mint az előzőnél, 1. egyre kevesebbet bakiztam 2. idővel minden feladatot már csináltam, szóval semmi új nem jött, ami eléggé megnyugtató.

2020. jan. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
érdekel
2020. jan. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nos 3 hete dolgozom ott az első naptól rettegtem de végül túléltem. Azóta már több emberrel is nagyon jó viszonyom van , kezd egyre komfortosabb lenni az egész helyzet. Introvertált személy vagyok, így elég nehezen illeszkedem be új társaságba de pár nap után megoldódott. Vicces visszagondolni rá, hogy mennyire féltem gyakorlatilag a semmitől.

Aki hasonló helyzetben van annak üzenem, hogy ne halogasd vágj bele és padlógázzal előre. A többit adja az élet! :)


Köszönöm a válaszokat!

2020. febr. 2. 19:36
 7/7 anonim ***** válasza:
szia, lehet kicsit későn irok de nekem holnap lesz az első igazi munkám ami tetszik is, nagyerő kellett nekem hogy már interjura elmenjek, de elmentem es sikerült, nekem nem kellett sokat mondanom igy megkönnyebultem, a interjuztato hölgy is kedves volt, kevesen vannak a helyen, csendes gyári hely ami nekem pont megfelel, munka könnyánek tünt bár a csajok baromi gyorsak voltak de bitos a rutin teszi, volt aki aznap kezdett és szerintem egész jo munkahely, végre rámtalált a szerencse, bár félek aholnaprtol de próbálom nyugtatgatni magam, hogy nemvettek volna fel ha nem kellenék nekik és ha belejövök akkor minden mennifog.
2020. aug. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!