Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ételfutárok: mi a véleményetek...

Ételfutárok: mi a véleményetek a borravalóról?

Figyelt kérdés

Elvárjátok? Mit gondoltok, ha valaki semmit nem ad? Mi az átlag összeg, amit kaptok? Mi az, ami szerintetek minimum kéne, hogy legyen?


Ui. én általában szoktam 200 Ft körülit adni, de mindig érdekelt, hogy ilyenkor mit gondolnak rólam



2020. jan. 11. 19:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Napi 5-10ezret ha nem többet összeszednek csak a borravalóból. Tiszta hawai életük van.
2020. jan. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

nem havi szintem szeded a lóvét?

hogyan kapsz mindennap borravalót?

sok cégnél, irodákban csak leteszik a portára és húznak

2020. jan. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én nem adok nekik borravalót, ugyanis online előre fizetek. Vagy igazából ekkor is elvárnák?
2020. jan. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%

#1-es!


Tévedsz! :) Látszik, hogy nem voltál sohasem futár, sem vendéglátós! :)


#2-es!


Mármint hogy a borravaló a főnököké? Háhh, jó vicc. :D Ha így lenne, nem lenne futár sem az országban, sem sehol.


A borravaló a futároké teljes mértékben.


Vannak, ahol napi kifizetéssel kapják a napi (fix) pénzt (vagy címpénz vagy más stb.), de van, ahol csak havonta. Ettől függetlenül ha havonta kapják a fix fizetésüket, ugyan úgy le kell számolni minden nap. Általában a leszámolás után a borravalót minden este haza viszi a futár. (Nálunk is így volt, az egyik munkahelyemen ahol több mint 2 évig voltam pizzás/ételfutár. Havonta kaptuk a fizetést, a jattot pedig minden este haza vittük.)


#3-as!


Nem elvárják, csak illendő! :) 200Ft-ba még senki sem halt bele. :) Te döntésed!

2020. jan. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

ki beszél itt a főnökről?

irodákba viszik a futárok a kaját, és otthagyják a portán a dolgozóknak, ott hogyan kapnak borravalót? gondolom havonta fizetik az ebédet, vagy hetente?

pizzafutár teljesen más mint az ételfutár

ételfutár mindennap ugyan oda viszi, napi szinten

heti megrendelés alapján

pizzás meg össze vissza, ő persze minden címen kap pénzt, így akár borravalót is

2020. jan. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

bár lehet hogy a kérdező pizzafutárokról kérdez?

végül is az is étel...

2020. jan. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%

Nem elvárják csak illendő hahaha :D


Nem mindenkinek olyan a munkája, hogy napi szinten borravalót is visz haza. Mindenki kap fizetést a futárok is ezért dolgoznak a borravaló meg nincs olyan, hogy illendő ő ezért kapja a havi fizetést, hogy kiviszi. Aki tud és akar adni az adjon nyugodtan azzal nincs gond de nehogy már mert nem adok egy futárnak akkor még én legyek a f...szfej.

2020. jan. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#7-es! :)


Egy szóval nem mondtam, hogy kötelező! :) :D Sosem mondtam annak idején én sem sem a kollégák, sem a vendégek között, hogy kötelező lenne. Így is volt valóban, hogy ha adtak, akkor elfogadtam és megköszöntem. :) Én azért nem vetettem meg soha senkit, mert nem adott. Azt utáltam csak, mikor a vendég bunkó volt. :) Az olyan ha adott is jattot, nem fogadtam el tőle! :)

2020. jan. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
31%

egyszer rendeltem pizzát(don...)

ehetetlen f.s volt,

az apró valami 50 forint körül jött ki, és azt nem kértem, köszönés nélkül rámb.szta a kocsiajtót...

azóta magam sütöm, 100x jobbat, és olcsóbban, és még a paraszt futárt sem kell látnom...

2020. jan. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ételfutár = gyűjtőfogalom, nem csak pizzát lehet házhoz rendelni :D


A normális válaszokat köszönöm azért :)

2020. jan. 17. 17:55
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!