Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van aki keres, de nem talál...

Van aki keres, de nem talál munkát? Esetleg több éve munkanélküli?

Figyelt kérdés

2020. jan. 24. 19:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
58%
Igen
2020. jan. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
44%
Munka? Magyarországon? Vicces vagy.
2020. jan. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
67%
Van, többek még diplomával se. Főleg a kisebb városok érintettek ebben. Ez Magyarország manapság, dolgozna az ember, de nem tud.
2020. jan. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
59%
Van munka, csak a csókosoknak van félrerakva, kamuból meghirdetik, hogy "szabályosak" legyenek a cégek, de előre tudják már, kié lesz a pozíció. Max csak a nagyon rossz munkákra vesznek fel az "utcáról" embert.
2020. jan. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
81%
Diplomám van, okj-m, nyelvtudásom, de kevés tapasztalatom, cserébe lópocs bérigényem. Kicsit több mint fél éve keresek munkát.
2020. jan. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
32%
Ez hülyeség... munka van, munkakedv nincsen. Itt csak az nem talal munkat aki nem akar. 10 éve ha kinyitottam a helyi (videki, nem pest melletti) aprohirdetest volt benne 2-4 allas hirdetes. Jo multkor 52t szamoltam. Minden masodik hirdetessel allast hirdetnek. Jo magam is ezen az oldalon vagyok, 2 éve keresunk munkaerot es jo ha fel evente jelentkezik valaki aki vagy el sem jon az allasinterjura vagy miutan kiderul hogy ahhoz hogy fizetest is kapjon nem art ha bejon dolgozni akkor mar meg is pattan.... csaladcentrikus vallalkozas vagyunk, jobb fizetest adunk mint a 3 muszakos sori dolgozonak a multi de eskuszom arra jottem ra hogy a mai fiatal generacio (95 utan szuletettek tobbnyire) azt kepzelik hogy majd hazaviszik ugy a havi netto 300-400at hogy azert az egvilagon semmit nem kell tenniuk, plusz ugy gondoljak a munkaltato es munkavallaloi viszonyban ok diktaljak a szabalyokat. Igen, talalkoztam TOBB olyannal aki az elso munkanap ELOTT meg akarta nekem mondani hogy hany oraban dolgozik meg milyen napokon jon dolgozni.... tiszta vicc
2020. jan. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
76%

“Ez hülyeség... munka van, munkakedv nincsen.”


Igen, nyilván hülyeség, mert MINDEN munkakeresőre igaz. Nyilván vannak olyanok, akik nem akarnak dolgozni, de igenis sokan vannak, akik igen. Persze egyből a munkakereső lehet csak a hibás, nem pedig a munkáltató, aki éhbérért dolgoztat például. Nekem 180-190.000 a bérigényem, de képzeld, nem akarták eddig még sehol sem megadni :)

2020. jan. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Arról nem is beszélve, hogy a helyeken, ahol interjúkon voltam (kisebb-nagyobb cégeknél), a 70%-uk minimálbérre jelent be, a többit borítékban kapod, a cafeteria valami ismeretlen fogalom, túlórázni természetesen kell, előfordulhat, hogy hétvégén is behívnak aznap délelőtt, bónuszt ha kihajtod a beled sem kapsz, csak akkor ha mindenki más is hibátlanul dolgozik, a kiemelt bérezés pedig 150-160.000 forint. Ezek az én elmúlt fél éves tapasztalataim. Van félretett pénzem, amíg kitart, addig keresek, mert nem vagyok rabszolga, hogy ilyen “juttatásokért” dolgozzak. Nem azért öltünk bele százezreket az oktatásomba, hogy három műszakos gyári munkában megrokkanjak. Mert a jófej kollégákból, az ingyen kávéból nem tudok jövőt építeni. Próbálj meg nyugodtan pályakezdőként nekiállni az álláskeresésnek, és meglátjuk elmész-e ennyi pénzért egy gyárba mondjuk...


Abba is gondolj bele, hogy attól még, hogy több fizetést adsz, mint az xy cégek, az nem jelenti azt, hogy elég.

2020. jan. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább szakmán belül nem találok, bármit is tanulok.


Nagyon erősen jelen van az, hogy nem vesznek fel, mert nincs tapasztalat, de honnan lenne tapasztalat, ha nem vesznek fel?


Kezdem azt érezni, hogy ha érettségi után elsőre nem jól választottál (azaz amit még nappalin tudsz végezni, mellette szakmában dolgozni részmunkaidőben / diákként / nyári gyakorlaton), akkor buktad.

2020. jan. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
7,5 éve tanulok nagyjából megszakítás nélkül, ez alatt 1 300 000 Ft ment el tanfolyamokra, többszázezer jogsira (ezt nem tudom pontosan, ellenben az iskolákat) és néhány százezer, mert kockázatot vállaltam.
2020. jan. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!