Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ugye nem érdemes/nem szokás...

Ugye nem érdemes/nem szokás addig felmondani az előző munkahelyen, amíg az új munkahelyen nem írom alá a munkaszerződést?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok ennek a folyamatára.
2020. jan. 30. 18:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincsenek szokások.
2020. jan. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%
Nem nem szokás, hanem marhaság. Amíg nem írtál alá, mondhatják, hogy bocs de meggondoltuk magunkat. Mondjuk utána is, de azt már ritkábban játszák meg.
2020. jan. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%
Előfordul, de kockázatos anélkül felmondani. Egy ismerősöm azonnal felmondott a barátja hívó szavára. Nem csapta be őt a hívó barátja, de ez már becsületbeli kérdés is volt a jóbaráttól.
2020. jan. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én felmondtam eddig kétszer mikor hasonló cipőben jártam úgy, hogy még nem volt aláírt szerződésem. Legutóbbi esetben az első munkanapon kaptam meg a szerződésemet, amihez el kellett utaznom az ország másik felére, mivel ott van a cég központja. Egyébként ilyen szempontból az aláírt munkaszerződés sem garacia, hisz a próbaidő alatt bármikor elbocsáthatnak.

Egyébként mindkét alkalomal azért vágtam bele aláírt szerződés nélkül, mert már nagyon elegem volt és ígyis úgyis felmondtam volna csak így biztosabb volt.

Viszont ha nem lenne problémám csak pl keveselném a fizetésemet és ezért keresnék másik állást akkor addig nem mondanék fel amíg nincs a kezemben a szerződés. De ha azt mondod, hogy addig nem vagy hajlandó felmondani amíg nem írtatok szerződést természetesen kötelességük tudomásul venni, csak lehet hogy épp inkább mást választanak.

2020. febr. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!