Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyem fajta színlátás vizsgál...

Milyem fajta színlátás vizsgáló táblákkal vizsgálják a színlátásom?

Figyelt kérdés
Én azt hallottam hogy az a fekete borítású a hivatalos könyv. Vagy másfajta könyvel is vizsgálnak? Meg még olyat is hallottam hogy a doki a telefonjáról mutatott párat. Jogsit szeretném lerakni azért kérdezem.

#Színlátás ; Jogosítvány; #Baboskönyv; Ishihara
2020. febr. 1. 12:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Isihara. A telefonos megoldás totál szabálytalan.
2020. febr. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ishihara táblák, kb 50-55ezer ft-ba kerül egy könyv. Az iskolákban is vizsgálják a színlátást, ha akkor nem volt vele problémád, akkor most sem lesz.
2020. febr. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
13:46-os te is arra a fekete borítású könyvre gondolsz?
2020. febr. 1. 23:40
 4/6 A kérdező kommentje:
10 lapos fekete borításúra gondolok. Neked milyen fajtával vizsgálták amikor a jogosítványt a mentèl??
2020. febr. 1. 23:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Babos könyv a csúfneve.

De mind más színlátásra lett kitalálva.

"Nem tudod bemagolni ha erre gondoltál.

Ráadásul 2-3 számjegyet vagy betűt lehet kilátni egy lapon szereplő pöttyhalmazból attól függően hogy melyik színre gyengėbb a a szemed.

Ha gond van a színlátásoddal akkor inkább ezzel kezd az egėsz jogsis törtėnetet.

Egyebiránt van színtėvesztőknek korrigáló szemüveg de nagyon drága. (100e ft körüli az összege)

2020. febr. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 EasyE válasza:
Szia Emiatt ne aggódj én is évek óta színtévesztő vagyok mégis van jogosítványom már lassan harminc éve, viszont hivatásos nem lehetsz, pl taxi, bkv, kamion, busz, tehergépkocsi.
2020. febr. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!