Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Táppénz alatt a fizetés hány...

Táppénz alatt a fizetés hány százaléka illeti meg a munkavállalót?

Figyelt kérdés
2020. febr. 15. 17:53
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
0. Táppénz alatt nincs fizetés. Táppénz van. Ennek osszege lehet a fizetes 50, vagy 60%-a, munkahelyi baleset eseten 100%. De fizetés nincs mellé. Ez van helyette.
2020. febr. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%

#1: Jaj ez az okoskodás :)

Szerintem mindenki értette mit szeretne tudni a kérdező, felesleges játszani az eszed.

2020. febr. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
60%, betegszabi alatt 70%
2020. febr. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

2!


Bunkoci, unatkozol? A kérdésre adtam választ, nem úgy, mint te. Menj aludni!

2020. febr. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
11%
Miért unatkoznék? Csak már tele a padlás a magadfajtával. Bőven elég lett volna leírnod mennyi a táppénz az okoskodásod helyett, de a mostani megnyilvánulásod is mutatja ki a "bunkóci". Hú ez a szó. Rosszul vagyok tőle.
2020. febr. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Leírtam mennyi a táppénz. Te nem. Minek kötözködsz?
2020. febr. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha kórházban vagy azt hiszem 50%, ha meg otthon akkor 70%.


Amikor műtöttek és kórházban voltam egy hetet majd otthon lábadoztam két hetet külön papírt adott a háziorvos azokról a napokról, amíg a kórházban voltam (van is annak a papírnak egy neve, de, ha megölnek se jut eszembe) amit a táppénzes papírral együtt kellett bemutatnom odabent, amikor visszamentem.

2020. febr. 16. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
62%

Azt hiszem, helyett:

Ha legalább 2 éve dolgozol (nem kell, hogy egy helyen legyen meg a 2 év, de nem lehet 30 naptári napnál több megszakítás 2 munkahely között), akkor 60%, ha nincs ennyi biztosításban töltött időd akkor 50%, kórházi ellátás esetén fix 50%. Az évi első 10 vagy 15 munkanap (attól függően 12 vagy 8 órás munkarendben dolgozol) betegszabadság, ennek a mértéke fix 70%.

A betegszabi adó, és járulék köteles, 33,5%-ot vonnak belőle mint a munkabérből, a táppénz csak adó köteles, 15%-ot vonnak belőle.

Úti baleset esetén (ami munkahely és a lakhelyed közötti legrövidebb úton közlekedve történt) 90%, munkahelyi baleset 100%.

Vannak esetek amikor nem jár betegszabi, de erre most nem térek ki.

Olvasgass: [link]

2020. febr. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!