Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A főnököm nem adja ide a...

A főnököm nem adja ide a fizetésem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Március 17,-én zárt be a munkahelyem, a vírushelyzetre való tekintettel. Azóta nem dolgozom. Most, április 14.-én újra kinyitottak, természetesen sem engem, sem a kolléganőmet nem hívták vissza dolgozni, a főnök áll a pultban. Ezzel nem is lenne akkora problémám, viszont azzal, hogy egy hete nem hajlandóak fizetni, illetve amikor megküldtem a számlaszámomat, hogy küldjék arra, próbáljuk meg kerülni a személyes érintkezést, meg sem nyitotta az üzenetem. Mindennap megy az új selfie a Facebookra, szóval gondolom, ráért volna elolvasni, és legalább annyit visszaböfögni, hogy bakfitty. Most azon gondolkozom, hogy néhány óra múlva ráírok, hogy esetleg két selfie között el tudnák végre utalni a pénzem? Vagy csak simán kezdjem el szervezni a munkaügyi pert?

2020. ápr. 18. 07:38
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*viszont azzal, hogy egy hete nem hajlandóak fizetni, illetve amikor megküldtem a számlaszámomat, hogy küldjék arra, próbáljuk meg kerülni a személyes érintkezést, meg sem nyitotta az üzenetem, ami már bosszantó.
2020. ápr. 18. 07:39
 2/12 A kérdező kommentje:
Egyébként, ha jól tudom, akkor 6 embernek tartoznak (kisebb-nagyobb összeggel, nekem mondjuk 32 ezerrel), és mindenkinek hazudoztak össze-vissza, hogy most nem tudnak fizetni, mert a másik egység nincs nyitva (sajnos a másik helyhez kapcsolódó Facebook oldal bejegyzései nem ezt bizonyítják), nincs bevételük, stb. Az egyik lány, akivel együtt dolgoztam, megkapta, hogy miért nem bír ki 3-4 hetet a nyamvadt huszonpárezre nélkül...Munkamorál az van...Egyszer nem kaptam úgy fizetést, hogy nem könyörögtem érte...
2020. ápr. 18. 07:41
 3/12 A kérdező kommentje:
Amúgy nem történt kirúgás/felmondás se papíron, se szóban, szóval ilyenkor gondolom, azt is támadhatnám, hogy nem fizetett vagy fizetetlen szabadságra küldtek, nem?
2020. ápr. 18. 07:45
 4/12 anonim ***** válasza:
59%
Simán intézd a munkaügyi pert.
2020. ápr. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Akkor hétfőn az ügyvéddel indítok. Ezt nem értem amúgy, nekik is jobban megérte volna, ha csak a 32 ezremet kell ideadniuk, most viszont a perrel járó összes költség is a nyakukba szakad majd.
2020. ápr. 18. 08:10
 6/12 anonim ***** válasza:
Elvileg ha élő szerződésed van, és nem írtál alá semmit, hogy pl. fizetés nélküli szabin vagy, akkor a munkáltató megszegte a kötelezettségét, ami téged feljogosít azonnali hatályú felmondásra. Akkor kénytelen azonnal fizetni, meg minden egyebet, ami jár, pl. végkielégítést.
2020. ápr. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Semmit sem írtam alá, szerződésem sem volt, mert miközben dolgoztam, jártam egy munkaügyis nyelvtanfolyamra is, ezért napi bejelentéssel dolgoztam nekik havonta 15 napot. Amikor kifizettek, akkor írtam alá egy papírt, hogy megkaptam a pénzem, és ott volt rajta a havi lebontás, hogy mennyi pénz jár.
2020. ápr. 18. 08:52
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha nincs szerződésed, mivel fogod bizonyítani, hogy ott dolgoztál?
2020. ápr. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát, van egy munkaköri leírás a nevemmel, meg néhány jelenléti ív. Esetleg tanúk, akik ott jártak, és nálam kávéztak.
2020. ápr. 18. 11:22
 10/12 anonim ***** válasza:

Mi a célod?

A fizud?


Akkor ne írj, hanem vagy személyes vagy telefonon beszélj vele, hogy vagy ma oda adja személyesen, vagy hétfőn munkaügyi bíróság.

Azért kedvesen kérdezz rá, hogy a tv del minden rendben?


Úgy megkapod a 32 ezredet hogy csak na.

Akár a többiekkel beszelhetnel.

2020. ápr. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!