Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a vélemènyetek arról, ha a...

Mi a vélemènyetek arról, ha a munkahelyen hagyják kiégni az embert, aztán mindig neki kell összekapargatni magát?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 19. 09:25
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Előbb kell lelépni ha lehet, mint kiégni.:) Ezt tettem én is, nem is bántam meg.
2020. ápr. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Meg sok munkáltató azt várja, hogy a dolgozó mondjon fel magától, az is mennyire szánalmas munkáltatói hozzáállás. Miért nem rúgnak ki valakit, ha nem akarják alkalmazni? Nem hinném el én sem, ha nem láttam volna a saját szememmel ilyet. Egyáltalán miért éri meg egy munkáltatónak olyan embert alkalmazni, akit nem is akar?
2020. ápr. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Miért nem rúgnak ki valakit, ha nem akarják alkalmazni? N"


Jaj de NAIV vagy!


Mert ha a cég rúg ki akkor

a) indoklás és írásban-ami megtámadható később

b) fizetett és felében felmentett felmondási idő akár 60 nap is lehet vagy még több

c) és a főőőő! végkielégítés! Ami több havi átlagbér



Na ezért nem!

Én pl eléggé a főnököm bögyében vagyok de ha kirúgna akkor az

- 60 napi végig fizetett felmondási idő

- szabadság megváltás

- és 3 havi bérnek megfelelő végkielégítés a kezembe!


Vagyis az én távozásom 5 havi!!! bért jelentene a kezembe!Szted kirúg majd??


A szart. Majd elkezd kötözködni az élő fába is beleköt majd és nemsokára "magamtól" mondok fel!

És 5 havi bér máris megspórolva!!

Világos mint a nap nem??

2020. ápr. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sok cég nem a fenntartható fejlődésre törekszik, hanem a gyors profitra. Szóval, nem fognak a jó munkaerőre költeni, hanem kiszívják, hogy termeljen.

Amit tehetsz, ha te is így jártál: Keress egy normális munkahelyet.

Én most pont olyan helyen vagyok, ahol az embert teljesen kiszívnák. Elvárás (lenne) minden hétvégén a túlóra és a fizu sem sok. Részemről fogtam magam és visszavettem. Nem tudnak mit csinálni, mert nincs ember. Nyáron meg én is lelépek.

2020. ápr. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"És 5 havi bér máris megspórolva!!"


Ha a dolgozó magától nem áll fel semmilyen szivatás ellenére sem, akkor semmi nincs megspórolva, mert fizetnie kell a cégnek a teljes munkabért minden hónapban egy olyan dolgozójának, akivel nincs nagyon megelégedve, plusz a TB-t is stb... Nagyon megéri egy cégnek ez gazdaságilag mondhatom... A végkielégítést meg csak egyszer kellene kipengetnie a cégnek, és soha többet nem kellene alkalmaznia egy olyan embert, akit nem akar.

2020. ápr. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"A végkielégítést meg csak egyszer kellene kipengetnie a cégnek, és soha többet nem kellene alkalmaznia egy olyan embert, akit nem akar."


Ez így van pontosan de ezt mondd el azoknak a fillérb***ó főnököknek aki a saját anyját eladná 10 ft-ért....


az előbb vágja le a saját karját mint hogy végkielégítést adjon!

Helyette inkább elüldözi a dolgozót. Megvannak az eszközei nyugi. A dolgozó garantáltan nem bírtja sokáig.

2020. ápr. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Ha a dolgozó magától nem áll fel semmilyen szivatás ellenére sem, "



De ilyen ember nem létezik. Fel fog állni. 1 hó két hó ki meddig bírja. Van aki 1-2 hétig csak. És akkor a főnök máris nyert.

2020. ápr. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!