Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti dolgoztatok már olyan...

Ti dolgoztatok már olyan helyen, ahol, ha némileg korábban beértél, mint a meghatározott kezdési időpont, azt várták, hogy már akkor kezdd el a munkát?

Figyelt kérdés

Én állandó jelleggel nem, de közvetítő által alkalmilag fordultam már meg. Tehát mondjuk a kezdési időpont volt reggel 7 vagy 8 óra (ez változó volt). Én beértem mondjuk fél órával előbb, és úgy gondoltam, addig leülök kávézni, híreket olvasni, meg ilyenek. Erre jönnek, hogy álljak befele dolgozni, egy-kettő! Én mondom, hogy van még félóra kezdésig. Ők, hogy nem érdekes, akkor írjam be az ívre felet kezdésnek, majd úgy fizetnek, gyerünk egy-kettő! Abban az esetben még talán nem lett volna baj, ha arról lett volna szó, hogy akkor majd annyival korábban elmehetek. De épp ez az, hogy ott ritkaságszámba ment a beosztásban meghatározott időpontban végzés, délután 3-ból általán 4 vagy fél öt lett. (0 órás szerződés volt, órabérrel, tehát mégcsak túlórának sem minősült.)

A lényeg, hogy még ha nem is állandó jelleggel dolgozom ott, és nincs szerződésbe szabva egy fix óraszám, nem jogos az, ha ragaszkodom, hogy a beosztásban megadott kezdési időpontnál ne kelljen egy perccel se korábban munkába állnom? Velem nem volt ilyen, de hallottam már, hogy valaki elenkezni akart, hogy nem kezd korábban, erre azt mondták, akkor már mehet is el, és többet ne menjen, vagy fenyegették, hogy feketelistára tetetik, hogy többet ne küldje oda a közvetítő. Ez azért eléggé a patkány kizsákmányolás kategória. Arról nem is beszélve, hogy gondolhatnák, hogy nem azért vagyok ott korábban, mert már szenvedek a munkaelvonási tünetektől, hanem mert így megy a tömegközlekedés.

Veletek volt már hasonló?


2020. ápr. 22. 08:49
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
86%
Én 1 órával jövök korábban de nem várják el, hogy dolgozzak. Szerintem simán megmondhatod, hogy még nem kezdődött el a munkaidőd tehát vegyék úgy, hogy ott se vagy. De ha tényleg olyanok mint ahogy írtad tehát muszáj vagy kirúgnak akkor az szopás. Mérlegeld mi az ami megéri neked. De egyáltalán nem fer. Én megmondanám, hogy rendben mindjárt kezdem és tovább kávéznék kezdésig.
2020. ápr. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 A kérdező kommentje:
1: Sumákolni nem lehetett. Mennem kellett lefele, és ők adták ki a világítómellényt meg a munkaeszközöket. (Takarítómunka volt stadionban, rendezvények utáni napokban).
2020. ápr. 22. 08:58
 3/49 anonim ***** válasza:
100%

Tüntetőleg a bejáratnál várnék, max 10 perccel kezdés előtt bemennék.

Nekem is volt ilyen hely a busz miatt korábban értem. Megmondtam a főnöknek, hogy dolgozik, de vagy kifizeti vagy korábban elmegyek, esetleg, ha összegyűlik kiadja szabadnapnak. Inkább békénhagyott arra félórára.

Ha szemétkednek nyugodtan jelentsd a közvetítőnek, gondolom velük is szerződésbe állsz nem?

2020. ápr. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 A kérdező kommentje:

3: Egy idő után én is ezt csináltam, hogy inkább leültem valahol a környéken. Csak ez például mínuszban nem annyira volt kellemes. Lehet szólni a közvetítőnek, de aztán ők meg majd többen állítanak valami mást az én szavammal szemben, és így nem igazán nyerő a dolog.

Jelenleg amúgy nincs ez a problémám, meg akkoriban meg is fogadtam, hogy ilyen helyeken nem vállalok munkát, de a jelnlegi világhelyzet símán hozhatja azt, hogy rá leszek kényszerülve. Mert ugye az ember már nem állhat többé úgy hozzá, hogy rúgjanak csak ki, majd seperc találok más melót.

2020. ápr. 22. 09:09
 5/49 anonim ***** válasza:
84%

Ez de gyönyörű...


Én ahol 8-kor kezdtünk, oda 7:45-re jártam, ahol 7:30-kor, oda 7:15-re.


Agyilag átállni, felfogni, hogy bizony 9 óra munka jön, teakészítés, esetleg második reggeli készítése, pl zabkása, kaját ha hoztam, hűtőbe, levetkőzni, számítógépet bekapcsolni. Bőven kell a negyed óra.


Dee nem bírtam volna, ha engem siettetnek munkaidő előtt!!

2020. ápr. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
38%
De ha beírhatod, hogy 7.30kor kezdtél, és ki is fizeti, akkor mi a gáz? Akkor nem húznak le.
2020. ápr. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:
6: Az, hogy el kellene fogadniuk, hogy én még nem akarok kezdeni, hanem a korábban odaérkezést kihasználva relaxálni egy kicsit. Az még rendben lenne, ha csak megkérdeznének.
2020. ápr. 22. 09:43
 8/49 anonim ***** válasza:
90%

Mindenhol?


Amúgy engem nem érdekel, munkaidő előtt elküldök mindenkit a francba, sőt kajaidőben is.

2020. ápr. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
39%
Számomra teljesen magától értetődő, hogy ha beérek, elkezdek dolgozni, nem kávézgatok meg várok fix kezdési időpontra és hasonlók. Rugalmas munkaidőben hülyeség is lenne.
2020. ápr. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 A kérdező kommentje:

9: Szerintem meg teljesen normális, ha az emberfia szusszanni akar kicsit, mielőtt munkába áll. És a rugalmas munkaidő nem ezt jelenti, hanem azt, hogy esetleg tovább maradsz. Kezdeni is lehet persze korábban, de az úgy működik, hogy előző nap lekommunikálják velem, hogy szeretnék, ha másnap korábban startolnék. Nem pedig úgy, hogy a pillanat hevében rámparancsolnak, hogy ha már bent vagyok, kezdjek hamarabb.


Amúgy, ha legközelebb ilyen megesik, szerintem majd azt mondom, hogy épp fontos chatet folytatok valakivel, vagy ilyesmi, legkésőbb a hivatalos kezdéskor állok rendelkezésre.

2020. ápr. 22. 19:31
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!