Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért mondják hogy most...

Miért mondják hogy most könnyebb elhelyezkedni mint Gyurcsány idejében?

Figyelt kérdés
Szerintem nem könnyebb.Én Gyurcsány 8 évében több helyen is dolgoztam.Gyárban,építőiparban,postán,kisboltban,nagy hipermarketben is.A legtöbb helyen úgy volt hogy jelentkeztem és másnap már kezdhettem is.Volt munka 2002 és 2010 között is. Talán még több is mint most.És nem éltem rosszabbul akkor sem mint most.Mégis úgy csinálnak sokan mintha a Fidesz érdeme lenne hogy vannak munkahelyek.A Gyurcsány kormány ideje alatt is el lehetett helyezkedni.Ezen a színvonalon akkor is lehetett élni mint most.
2020. ápr. 22. 09:45
 1/9 A kérdező kommentje:
Építőiparba,gyárakba,postára,üzletekbe 2002-2010 között is el lehetett helyezkedni.Akkor is volt munkaerőhiány.
2020. ápr. 22. 09:49
 2/9 anonim ***** válasza:
32%
Mert egyértelműen csökkent a munkanélküliség Gyurcsány óta, sok helyen kifejezett munkaerőhiány állt elő. Vagy szerinted miért emelkedtek a bérek őrületes tempóban az elmúlt években? Mert nagyon rendesek lettek a munkaadók? A vírus előtti időszakról beszélek. Most sajnos nő a munkanélküliség.
2020. ápr. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amiket felsoroltál azok olyan szakmák amikbe szinte mindig kell ember tehát ha nincsenek munkák ott akkor is vannak. Na de ma már sok más helyen is eltudsz helyezkedni
2020. ápr. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#2 az árak is emelkedtek őrületesen.Nem élünk jobb színvonalon most sem,mint akkor.Gyurcsány idejébe még 20 ezerért is ki tudtál venni egy szobát.Most mit veszel ki 20ér
2020. ápr. 22. 09:56
 5/9 A kérdező kommentje:
#3-as ha nincs szakmád nem tudsz sok helyre menni.Ha meg van,azzal el tudtál helyezkedni 2010 előtt is.Kőművesként,villanyszerelőként is például.
2020. ápr. 22. 09:59
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, szerintem ez a munkaerőhiány-duma is nevetséges. "Egyszerű" ember továbbra is alig talál munkát attól még, hogy mondjuk orvosból, pedagógusból nincs elég.

A legnagyobb vicc számomra egy helyi Coop volt, eladót keres, nem talál, de azért ragaszkodik ahhoz, hogy legyen szakirányú végzettség ÉS releváns tapasztalat, részmunkaidő meg pl. szóba sem jöhet. Ott ácsorog előtte sorban a sok munkanélküli kisgyerekes anyuka (nem csak romák, még mielőtt...), akik bőven jók lennének oda, nekik is teljesen jó lenne, de neeem, mert ők nem engednek az elvárásaikból.

2020. ápr. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
Mert ezt verte a propaganda az emberek fejében. Nem azt mondom, hogy Gyurcsánynál kánaán volt, csak más volt. Akkor sok ismerősöm elment állásinterjúra és talált melót. Most sokan elmennek, lerázzák őket egy "majd visszahívjukkal" és még a legalapabb kis munkára is haveri alapon vesznek fel valakit.
2020. ápr. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem a Fidesz érdeme, de tény, hogy a betanított mnunkás (amiket te is csinálták) sokkal nagyobb hiányterület volt a vírus előtt, mint 10 éve.
2020. ápr. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én azt gondolom hogyha most jó az Orbán kormány akkor a Gyurcsány kormány is jó volt.Ha meg rossz volt a Gyurcsány kormány akkor az Orbán kormány is rossz.Én,mint átlagember nem tapasztalok nagy különbséget az akkori és a mostani kormány között.
2020. ápr. 22. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!