Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkaruha emberi méltóságot...

Munkaruha emberi méltóságot megalázza?

Figyelt kérdés

Jött a gyárba részlegünkre egy új kolléga, és első nap közölte hogy őt ez a céges munkaruha emberi méltóságában megalázza ezért ezt ő nem kívánja viselni.


Mi nem gyártósoron vagyunk hanem kvázi irodában, ahol nyomtatókat kezelünk, üzemeltetünk csak 4 műszakban.


Igazából a póló és a nadrág gyakorlatilag tényleg nem képvisel munkavédelmi funkciót, ezért a főnökök hiába vitáztak vele, nem tudták rákényszeríteni hogy hordja.


:D


A srác mindig mondja hogy ő nem egy börtöntöltelék hogy ne hordhassa a saját ruháját!!! :D


Próbaidős még tehát azonnal kirúghatnák de mégsem teszik.



2020. máj. 7. 10:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
57%
Ez hülyeség, szerintem a munkaruha szexi. Főleg a rendőröké 😀
2020. máj. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
68%
Hát ha tényleg rátok adnak egy sima pólót-nadrágot ami paramétereit tekintve pont ugyanaz a ruha amit otthonról is hozol, csak máshogy néz ki, akkor rohadtul semmi értelme. Jól tette.
2020. máj. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
80%

Nem kötelező olyan cégnél dolgozni, ahol a corporate identtity része a formaruha.


Új kolléga kereshet másik állást, ha ez zavarja.

2020. máj. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Nekem általában nincs vele gondom. Egyszer esett meg, hogy a közvetítőm olyan helyre küldött mosogatni, ahol munkaruha gyanánt kék vagy vörös kezeslábasok között választhattam. Na, akkor tényleg úgy éreztem magam, mintha börtönben húznám az igát, ráadásul elég hajtós, embertelen munka volt vagyonyni mosatlannal.
2020. máj. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

# 3


Igazából ez az amit én sem tudok hogy része e.


Mert amikor irodából bárki lejön oda vagy eleve jórészt egész nap ott van mint pl. mérnökök, azok viszont saját ruhában vannak.

2020. máj. 7. 10:39
 6/22 nemaRendőrség ***** válasza:
69%

Majd kirúgják remélhetőleg.

A munkaruha egy alapvető és nagyon fontos eszköz szerintem, rengeteg funkcióval.


Elrejti a társadalmi különbségeket. Ha mindenkin ugyanaz van akkor mindenki egyenlő.


Egyértelműsíti a munkahelyi hierarchiát. Pl irodában a rövid ujjú ing, hosszú ujjú ing, öltöny.


Egyértelművé teszi a beosztást. Pl sisak építkezéseken. Minden szín mást jelöl.


Képviseli a céget. Jön egy ügyfél tárgyalni és a dolgozók felén foszló nadrág meg swagswagyoloyolo felső van kb nevetségessé teszi a céget.


A dolgozó el tudja különíteni a munkát a magánélettől. Nálunk sajnos nem kötelező, de én mégis kettébontottam a ruhatáram munkaruhára és egyébre.

Pl magánéletben inkább póló párti vagyok, munkába csak ingben megyek.

De ingek között is van "munkás ing" meg elegáns ing amibe színházba stb megyek


Hülyén hangzik, de mikor itthon vagyok és felújítok valamit, akár csak egy falat fúrok is, felveszem a "melós gatyám". Azt a tipikus kék overált ami szakikon van. Itt ott már festékes stb. Sőt mikor a havernál kell fúrni is abban megyek.

2020. máj. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

4:


javítás:


vagyonyni=vagonnyi

2020. máj. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Sunshinedoll ***** válasza:
54%

Szerintem ez felesleges melodráma. Nem bírom az olyan embereket, akik a lóf-szt kikérik maguknak.

Akkor is, ha csak egy sima póló-nadrág.

2020. máj. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

# 8


Gyakran mondja a srác, hogy ezt a munkaruha dolgot előre közölni kellett volna és ha beleírják munkaszerződésbe akkor ő nem is írta volna alá.

2020. máj. 7. 10:49
 10/22 anonim ***** válasza:
85%
Én azt nem értem, hogy egy irodába, ahol nem ügyfelekkel foglalkoztok, mi a fenének munkaruha? Ez nem véd semmitől és nincs kinek reprezentálni sem. Én sem szívesen hordanám az előző kolléga levetett nadrágját, pólóját.
2020. máj. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!