Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet kitörni a mókuskeré...

Hogy lehet kitörni a mókuskerékből?

Figyelt kérdés

Nagyon szenvedek a mindennapi mókuskeréktől. Szerintem nem élet, hanem csak létezés az, hogy korán kell kelni, munkába menni, dolgozni 8-10-12 órát, hazavánszorogni, enni, házimunkát végezni, és lefeküdni, hogy másnap fel tudj kelni. (És ha szerencsés az ember, talán be tud iktatni egy rövid időt a hobbijára stb.) Én ezt így nem szeretném még kb 50 évi csinálni. Egyszerűen lelkileg kikészít, kimerít és motiválatlanná tesz ez az egész. Úgy látom, hogy nincs értelme az egésznek. Ne értsetek félre, nem azt akarom, hogy az életemnek legyen vége, dehogy. Csak azt, hogy végre úgy élhessem, ahogy szeretném. Hogy lehet kitörni ebből a borzalmas társadalmi mókuskerékből? (Igen, legyek vállalkozó.. csak nincs miből). És igen, tudom, örüljek, hogy van még munkám és tudok ételt venni stb. Ennek örülök is, csak ezerszer jobban örülnék, ha azért, hogy fenn tudjam tartani az élethez szükséges minimumot, nem így kéne küzdenem.

23/L



2020. máj. 12. 18:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%

alapművek


Gazdag pap szegény papa- Kyosaki


MJ Demarco - Gyorsítósáv


Fogyasztóból termelővé kell válni.


Ha nincs pénzed a vállalkozás indítására akkor spórolj. Kezdj szolgáltatás alapút, amihez nem kell pénz, nem kell sok pénz. pl takarítás, mosogatás, stb.

2020. máj. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%
Széttöröd
2020. máj. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Kiyosakinak van egy társasjátéka (Cashflow), pont ez a cél a játékban. Ki kell törni a mókuskerékből. Erre próbál tanítani. El kell érni, hogy legyenek egyéb bevételeid, mint a munkabéred. Amikor már több az egyéb jövedelmed (részvény osztalék, kiadott ingatlanok, stb), mint a megélhetésedhez szükséges pénz, akkor kitörtél.
2020. máj. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Igen, igazad van, manapság pénz kell mindenhez.

Pénz nem boldogít, DEHOGYISNEM....:)

Én is ilyen helyzetben voltam, az egyetlen megoldás a problémámra a külföldi út jelentette.

Neked is ezt ajánlom, sok sikert. ::))

2020. máj. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Tehát sehogy se nagyon lehet tőke nélkül. :/

2020. máj. 12. 21:08
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
De lehet, egyszerűen ha úgy mész be dolgozni hogy szereted azt csinálni amit csinálsz. Amúgy cégen belüli előre jutással is ki lehet törni a mókuskerékből, engem pl ez, a rang motivál.
2020. máj. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, sajnos gyűlölöm a munkahelyem, és hiába adtam be mindenhova a jelentkezésemet, nem hívtak be. Így nehéz. :/

Illetve ennél a cégnél nincs előrejutási lehetőség.

2020. máj. 13. 07:54
 8/11 anonim válasza:
100%

Én is így vagyok vele, pedig csak kb 5 éve dolgozom. Mondjuk nem olyan rossz fizetésért, de eddig alig tudtam félrerakni.


Én most blogok indításába kezdtem. Kell hozzá kis informatikai tudás meg kb évi szinten 20 ezer forint. + Sajnos az időd. Tudom milyen nehéz. Én is hétvégén csinálom őket. Jelenleg még nem termel pénzt, idő kell nekik. De a módszer bizonyított.


Nagy okosságokat nem tudok. Csökkentsd a lehető legkisebbre a kiadásaid és növeld a bevételeid amennyire tudod.

Én például már annyira kivagyok ettől a mókuskeréktől, hogy kb napi 400 forintért veszek kaját, hogy minél többet spóroljak. Sajnos az albérlet így is drága, de enélkül jelenleg nem tudnék dolgozni sem amiből a pénz jön.

2020. máj. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, nagyon átérzem. Pedig én még csak 1,5 éve dolgozom.
2020. máj. 19. 11:08
 10/11 anonim ***** válasza:
15%

Átérzem, csak ezt mondhatom. Jelenleg nincs munkám, szóval most ez a rossz, hogy pénz nincs. Ha meg munka van, akkor az a rossz, hogy bent kell rohadni. És pénz sincs sokkal több. Szar mindenhogy. Hányingerem van ettől az egésztől. Az élet nagyrészt így büntetés. És még 20 évet le kell húzni a nyögdíjig valahogy. De szerintem addigra az sem lesz.

Fiatal vagy, keress egy kopasz vállalkozó milliomost és ügyesen házasodj meg.

2020. máj. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!